Housing RPi: proč ano či ne

Re:Housing RPi: proč ano či ne
« Odpověď #15 kdy: 14. 02. 2014, 13:34:02 »
já mám VPS za kilo: 512MB RAM, 20GB SSD prostor, 1TB přenos za měsíc a nějaký XEON virtual jednojádro na 2GHz....

https://www.digitalocean.com/pricing

Za stovku měsíčně co samé co výše zmíněné + Neomezený traffic. :D

Nebo za korunu za den VPS 200Mhz CPU, 128MB RAM, 5GB HDD (360Kč/rok) a máš výkon srovnatelný s Rpi.

Na stránce: http://hostzona.cz/vps-server-hosting/vps-server-openvz


robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Housing RPi: proč ano či ne
« Odpověď #16 kdy: 14. 02. 2014, 13:55:23 »
O tom, co je v porovnání lepší nebo horší tu asi radši nebudu debatovat :)
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Tom Liberec

Re:Housing RPi: proč ano či ne
« Odpověď #17 kdy: 14. 02. 2014, 14:02:09 »
Díky všem za odkazy na levné VPS. Bude se to hodit. Ovšem s podstaty služeb, které poskytuje firma kde jsem zaměstnán třo pro mě bude na učení. Fyzické železo a housing, plus další doma na služby jako OSVČ.
Jinak potřebuji svoje železo doma + další ve firmě, kde je oddělen office a technologie. Ty se vyvíjejí. Takže nemůže zůstat stát ani firma ani já. Na mnoho věcí máme dodavatele. Ovšem máme i vlastní vývoj ve dvou, třech lidech.

Proto doma stavím Xeon, mám u1 Dell Celeron s 1 TB HDD. Internet ve firmě je velmi slušný. Doma to bude horší až budu potřebovat něco jen o málo víc.

Jenda

Re:Housing RPi: proč ano či ne
« Odpověď #18 kdy: 14. 02. 2014, 14:05:40 »
já mám VPS za kilo: 512MB RAM, 20GB SSD prostor, 1TB přenos za měsíc a nějaký XEON virtual jednojádro na 2GHz....

https://www.digitalocean.com/pricing

Za stovku měsíčně co samé co výše zmíněné + Neomezený traffic. :D

Nebo za korunu za den VPS 200Mhz CPU, 128MB RAM, 5GB HDD (360Kč/rok) a máš výkon srovnatelný s Rpi.

Na stránce: http://hostzona.cz/vps-server-hosting/vps-server-openvz
Tedy jeden je dražší, druhý je horší (ne, čtvrtinová RAM není srovnatelná s RPi) a ještě k tomu OpenVZ, takže zase bude pěkný porod nastavit netfilter s nestandardními moduly (posledně jsem s BOFH nevyřešil ipt_owner a ohackoval jsem to v userspace).

Michal.Tahoma

Re:Housing RPi: proč ano či ne
« Odpověď #19 kdy: 14. 02. 2014, 18:16:03 »
Jendo, překoukl jsi se...

Zajímalo by mě, kde si vzal, že u hostzony dostane za 100kč/měsíc čtvrtinovou RAM?
Já v ceníku http://hostzona.cz/vps-server-hosting/vps-server-openvz vidím, že u hostzony za stejné peníze dostane více jak dvojnásobek RAM + neomezený přenos dat:

Diamond
100Kč/4€ měsíčně
    Optimalizovaný výkon
    CPU: 2000 Mhz
    RAM: 1GB + 128 MB
    HDD: 25 GB (vč. systému)
    Neomezený traffic

Bronze
30Kč/1,2€ měsíčně
    Optimalizovaný výkon
    CPU: 200 Mhz
    RAM: 128 MB
    HDD: 5 GB (vč. systému)
    Neomezený traffic



Tom Liberec

Re:Housing RPi: proč ano či ne
« Odpověď #20 kdy: 14. 02. 2014, 22:29:49 »
Díky. To Bronze za tři pětky měsíčne to by bylo dobrý pro kluka, nebo na rozjezd kolegy.

Zase to nebudu dramatizovat. Ten litr za housing měsíčne klidně dám, akorát že mě se to vrací  nepřímo, jinak než profíkům tady na fóru.
Samozřejme pokud bych měl něco menšího než u1 , či  midi tower za polovic ceny bylo by to fajn.

Tom Liberec

Re:Housing RPi: proč ano či ne
« Odpověď #21 kdy: 15. 02. 2014, 01:35:27 »
Odpovídam zde na soukromou zprávu.  Z mobilu. Nejsem nyní u PC ...
1) Potřebuji se hlavně ucit malina by byla možnozkouška Možnosti jsou to co řešim.
1a) Ano Best hosting v Hradci Králové má housing pro malinu, fotky od pana Krčmáře jsou tady na root.cz

3) Znouvu, doma mám u1 s Celeronem a 1TB HDD a nově Zotac Zbox s Celeronem dvou jádrem v obojim Debian LAMP a zkouším SSH skriptiky.
4) Prace firmy se motá okolo malých procesoru a služeb typu odeslání SMS a archivaci na web.
5) Já jsem blíže webu, jako zaměstnanec i jako OSVC.
6) Psal jsem o kamarádech, nikoliv o webech firmy na maline.
7) 1000 Kč měsícne jsem ochoten dát za hausing pro xeon ne pro malinu
8) Miniserver typu Celeron by tedy měl vyjít levněji.
9) Ne všechno co skousnu ja mi projde u majitelu spolecnosti z hlediska nakladu. Jak housing tak server 24/7 ve firme.
10 ) Hodlám do firmy přinést určité řešeni určiteho problemu. - Náklady půjdou zcela na mne a je možne, že s toho nic nebude. Je obtížne zjistit jakou vyreseni bude mit cenu nyni, případne casem. Domnívám se ( pletu se málo kdy - patnáctileta účetní a eknom.praxe ), že  cena poroste s časem.
11) Mohlo by mi to zajist práci i v důchodovém věku, což je vzhledem k tomu co se děje tady v EU a USA a mym ostat. možnostem vozíčkáře pro mne důležitější než co bude za rok za dva.
12) Jak jsem již psal hraji při zdi. Jde mi to. Nemám dluhy a nehodlám si je pořídit kvůli podnikání.  Na rizika jsou okolo mně lidé schopnější,  zdravější atd.
- Bohužel i někteří hloupější nebo jen ztratí čas čist a myslet dopředu v globalu tak, aby je např. krize neposlala do kopru proto, že to neodhadnou.

13 ) Již roky měřím možné zakázky jako OSVC i řekněme svou charitativní činnost cenou svého odpočinku, spánku .....
14) Velmi špatne pracuji pod tlakem, ale umim si za stejnou práci naučtovat nulu i 500 za hodinu práce.

Ještě nějaký dotaz?

Zajímají mne možnosti do budoucna a

Tom Liberec

Re:Housing RPi: proč ano či ne
« Odpověď #22 kdy: 15. 02. 2014, 01:43:59 »
Hostzonu každopádně využiji. Zřejme i někteří lidi se kterými o tom dám řeč.
- Mám mladeho příbuzneho, pro kterého bude malina super škola je v 8. třídě. Připadne PC Duino, nebo nějaka stavebnice routeru, NASu atd. Je pozornej už mi našel chybu v PHP kdy jsem kopírováním a mazáním vyrobil z if proměnnou.

dunno

Re:Housing RPi: proč ano či ne
« Odpověď #23 kdy: 15. 02. 2014, 03:34:11 »
jako sorry, ale co to tu resime, kdyz napises ze das litr za housing nejaky ..pofiderniho.. zeleza, u kteryho sis asi moc nepropocital opravy + dalsi veci a na druhe strane jasotny vykrik u virtualky za 30kc .... jeden horsi extrem nez druhy a ja se ptam proc? :D az budou lidi rozume uvazovat nad resenima, ktere je ve vysledku nevyjdou draz, tak to bude uspech...

btw nejsi to zrovna ty, kdo psal tema o odskodneni lidi v zatopene Casablance? ...tak si prosim predstav jak se tvuj server v housingu tise potapi a bubla a ty uz ho nezachranis ... a k tomuhle nejsou potreba zadne extra znalosti, aby si zjistil co je vyhodne(1 hlavni server to nebude)

...ja osobne proti housingu nic nemam, je to fajn vec pokud na to mas zakazku, ale na hrani ne.. na hrani je dobre kliknout vytvorit server, neco zkusit, smazat, vytvorit jiny apod.. ono totiz az si rozbijes zelezo xx km daleko a budes ho muset jeto osobne opravit, tak na takovy srandy prestanes myslet.. ber to spis jako pratelskou radu i kdyz je pravdepodobne, ze rozhodnuti uz stejne padlo :)