Čtyři systémy na jednom disku

Čtyři systémy na jednom disku
« kdy: 10. 02. 2014, 13:03:12 »
V téhle oblasti nemám moc dobrých zkušeností, tak jsem si řekl, že se nejdříve zeptám zde.

Říkal jsem si že bych si chtěl nainstalovat 4 systémy.

Základem by měli být W7, potom CentOS, W8 a SteamOS ( co jsem se dočetl tak je založený na Debianu 7, code named Debian Wheezy? )

Muže někdo se zkušenostmi říct na co si dávat pozor nebo v čem bývá zakopaný pes ?
« Poslední změna: 10. 02. 2014, 13:38:35 od Petr Krčmář »


flack

Re:Čtyři systémy na jednom disku
« Odpověď #1 kdy: 10. 02. 2014, 14:00:52 »
No najprv si skus nainstalovat SteamOS lebo ako je zname jeho instalator v tejto chvili nepodporuje pracu s particiami. Proste vezme cely disk a pouzije ho bez toho aby ti dal moznost co a ako rozdelit. Viem ze si vytvara vlastnu recovery particiu z ktorej je schopny sa ten SteamOS obnovit. Takze si ho nainstaluj (bohuzial na cely disk) a potom ho skus nejak popresuvat do particii.

Ale inak si myslim ze ti je SteamOS na prd ved to same ziskas nainstalovanim steamu do toho CentOS.

Ak by sa SteamOS dal nainstalovat(co so pri jeho prvom vidani nedalo) na vlastne zvolene particie tak moj postup by bol:
1 windows 7
2 windows 8
3 steamOS
4 CentOS(verim ze by bootloader nasiel spravne vsetko co mal)


Ak by si to installoval sposobom ze windows na koniec tak budes musiet aj tak nabootovat nejake liveCD aby si zase obnovil grub/lilo ci iny bootloader.

flack

Re:Čtyři systémy na jednom disku
« Odpověď #2 kdy: 10. 02. 2014, 14:04:52 »
ahh tak beriem spat citam ze SteamOS uz podporuje dualboot a particiovanie. Tak by problem nemal byt.

Re:Čtyři systémy na jednom disku
« Odpověď #3 kdy: 10. 02. 2014, 14:06:40 »
Steam nainstaluješ i do W.Vista, akorát se to chová trochu jako okupant.

David1234

Re:Čtyři systémy na jednom disku
« Odpověď #4 kdy: 10. 02. 2014, 14:11:03 »
Steam nainstaluješ i do W.Vista, akorát se to chová trochu jako okupant.

W.Vista jsou okupant! :)


Re:Čtyři systémy na jednom disku
« Odpověď #5 kdy: 10. 02. 2014, 15:09:23 »
Mě jde spíše o to, zda je nějaký rozumný důvod mít steam jako OS?

Navíc se tu řeší 4 OS na jednom disku. Dobře mám tedy fyzický HDD, proč jej nerozdělit na 4 disky logické ?

 

Re:Čtyři systémy na jednom disku
« Odpověď #6 kdy: 11. 02. 2014, 08:05:53 »
Ano, s tím rozdělením počítám. Jen jsem si nebyl jistý pořadím instalací. Zatím jsem neměl 2 Widle a nevěděl jsem jestli se nebudou příliš mlátit.

Dostal jsem svoji odpověď a děkuji.  ;)