Distribuce a komunity

Rozak

Distribuce a komunity
« kdy: 31. 01. 2014, 15:25:34 »
Zdravím,
Už nějakou dobu používám Ubuntu, Nemůžu říct, že jsem zrovna zkušený uživatel, ale taky už nejsem úplný začátečník. Chtěl bych ale vyzkoušet i jinou distribuci. Láká mě Debian, CentOS a Gentoo. No na Gentoo si ještě asi počkám, to bych zatím nezvládal, Poraďte tedy, co se týče Debian a CentOS. Debian má podle mého názoru na internetu velkou komunitu, takže pokud bych potřeboval radu, určitě nebude problém vygooglovat. Člověk se tak určitě hodně naučí. Jenže mě by docela lákalo vyzkoušet si RedHat (Fedoru nechci), ale mám strach, že toho na internetu tolik nenajdu a nenaučím se tolik nového, jako z Debianem. Tak mi prosím řekněte, jestli se pletu :)


Re:Distribuce a komunity
« Odpověď #1 kdy: 31. 01. 2014, 16:15:49 »
Pokud se chces hodne naucit tak si nainstaluj a zkonfiguruj Gentoo. Potom uz toho na nem moc k uceni neni a je to dvoustavova distribuce - kompilace a vypnuto.

Podle me je IMHO jedno jestli vezmes Debian nebo RHEL/CentOS. To spis zalezi na tom, ci zpusob mysleni se ti libi vic, jestli komunity nebo firmy.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Distribuce a komunity
« Odpověď #2 kdy: 31. 01. 2014, 17:39:45 »
Já doporučím slackware, tam se naučíš hodně a pak tu je LFS, to už je hodně drsná záležitost.

Rozak

Re:Distribuce a komunity
« Odpověď #3 kdy: 31. 01. 2014, 18:12:57 »
O slackware toho moc nevím, tak pohledám...díky :)