Rezervační systém přes web - odhad ceny

JSOB

Rezervační systém přes web - odhad ceny
« kdy: 29. 01. 2014, 18:24:00 »
Dobry den
Mam dotaz kolik by mohl v hrubem odhadu stat webovy rezervacni a zaroven i vyvolavaci sytem na miru. Hledal jsem, ale nic vhodneho asi neni, jelikoz se jedna o spec. pozadavky.
Pozadavky co jsou zatim znamy:
1. Ctyri urovne uz. prav
-Administrator: Muze samozrejme uplne vse (vytvaret/mazat uzivatele, zakladat nove zdroje k rezervaci, prohlizet statistiky atd.)
-Referent: muze prohlizet rezervace vcetne registracnich udaju a vyvolavat rezervovane uzivatele, zadavat rezervace, mazat rezervace, prohlizet treba i sve statistiky
-Registrovany uzivatel : menit svuj profil, rezervovat termin, zruseni sve rezervace, prohlizet rezervace bez reg. udaju
-Anonym : jen rezervovat a prohlizet rezervace bez reg. udaju

2. Casove intervaly by se prirazovaly podle zvolene agendy (napr. 10 minut by byla 1 jednotka a podle zvolene agendy by se rezervoval prirazeny pocet jednotek. Napr. "Ukon1" by mel nastaveno 3 jednotky a rezervovalo by se 30 minut)
3. Email notifikace
4. Registrační formulář na míru a spravu uzivatelu
5. Aplikace i pro chytry telefon popr. upravit jen web rozhrani pro mobilni zarizeni.
6. Na prislusnych mistech by byly LCD obrazovky napr. s Raspberry a ty by ukazovaly rezervacni kalendar a zaroven by zobrazovaly i vyvolavani.
7. Jedno misto s dotykovym zarizenim (napr. tablet) s jednoduchym rozhranim zadani rezervace pro anonyma
8. Moznost sami pridavat dalsi zdroje k rezervaci.

Proste neco jako vyvolavaci system v bance nebo na urade, ale s tim ze si to muze clovek zarezervovat v pohodli domova nebo smartphonu. Navic volitelna doba intervalu rezervace podle ukonu
Opravdu me zajima jen hruby nastrel ceny a vim ze je to predem tezko odhadnout. Navic pozadavky budu urcite doplnovat i podle Vasich reakci. :-)
Cena me zajima jen za naprogramovani aplikace. Hardware a ostatni veci si poresime sami.
Dekuji predem.




abc

Re:Rezervační systém přes web - odhad ceny
« Odpověď #1 kdy: 29. 01. 2014, 21:11:05 »
velmi hrubo:
20MD analyza (mesiac)
60MD vyvoj (3 mesiace)
20MD testy (mesiac)

cena prace zavisi od lokality, ale odhadom potrebujete zaplatit cca 5 mesiacov prace, takze to vidim od  300k Kc hore

x

Re:Rezervační systém přes web - odhad ceny
« Odpověď #2 kdy: 30. 01. 2014, 00:20:55 »
20MD analyza (mesiac)
60MD vyvoj (3 mesiace)
20MD testy (mesiac)

Na lidi jako jste Vy jsem silne alergicky. Muzete laskave rozepsat co na tom budete 160 hodin analyzovat, 480 hodin programovat a 160 hodin testovat?


Jimm

Re:Rezervační systém přes web - odhad ceny
« Odpověď #3 kdy: 30. 01. 2014, 00:44:04 »
U "obchoďáků" je to běžné, tak jak to pán napsal to vypadá profesionálně a spousta lidí by mu na to skočila. Osobně mi to přijde spíš jako zábava na pár večerů. :)

LV Codet

Re:Rezervační systém přes web - odhad ceny
« Odpověď #4 kdy: 30. 01. 2014, 01:08:44 »
no venujem sa programovaniu na mieru a viem to vysvetlit
1. Analyza - co chcete ako to chcete co presne to ma spravit co k tomu potrebujem akuk technologia a xy veci.
                    Pred rokmy ked som zacinal nevedel som to pochopit ako je mozne ze platime XY za taketo veci. Ved je to <>/ Potom som to pochopil. Ak si myslis ze toto je ta blba polozka co nema zmysel pozeraj sa na to ako stavbu domu. Tiez idez hned len tak stavat ? Asi nie... to je ta analyza co a ako spravit. No nie zrovna v takom rozsahu ale pri tomto projekte tak 2 - 3 dni je real.
2. Kodovanie - to je jasne tento projekt nahrubo odhadujem mesiac cistej prace.
3. Testy - povies si ok ved ja si to "preklikam" a je to ok. Nie nie je. Je naozaj vsetko validne, blbuvzdorne atd? Alebo pokusny kralik bude uzivatel. Zasa analogia s domom.

Takze 2 mesiace a cca na eura 5t.  Ale to je nahrubo odhad. Otazne je co vsetko to nakoniec budes chciet. (kontakt na mna coder zavinac pobox a domena je jasna :)

Moznost B najdes super firmu ktora to spravy za 1tE a do mesiaca a po 50% zalohe budes mat holy cock alebo v lepsom pripade nieco co si nechcel a chyba tomu polovica a zistis ze budes potrebovat este 5tE. Stava sa aj take a stava sa to casto lebo ludia chcu Facebook 2 za 10E. A to su potom tie super ponuky na webtrhu a podobne ved naco profi riesenie staci presta to mas zadarmo a k tomu mozno dizajn trosku pomenime. No ze to vyzera tak ze si tam nikto nic nekupi ? Nevadi ved je to zadara...

Kazdopadne daj si na to pozor.





Takze tak


Lubo Sach

Re:Rezervační systém přes web - odhad ceny
« Odpověď #5 kdy: 30. 01. 2014, 01:18:30 »
Ja by som to odhadol so všetkým všudy kľudne cez 2 mesiace. Netreba zabúdať, že jedna osoba to bude programovať a pravdepodobne iná osoba na to bude robiť dizajn. Analýzu a testovanie fakt netreba zanedbať.

Na niečom podobnom pracujem, ale plánujem to mať na vlastnom serveri a poskytovať to ako službu s mesačnými platbami. Koľko je podľa vás taký optimálny mesačný poplatok?

LV Codet

Re:Rezervační systém přes web - odhad ceny
« Odpověď #6 kdy: 30. 01. 2014, 01:35:27 »
klient zadarmo a ten co ponuka stylom jedna sms ?
netusim ako si to predstavujes alebo co konkretne to ma ponukat. Sportove podujatia, hotely.... ????

Lubo Sach

Re:Rezervační systém přes web - odhad ceny
« Odpověď #7 kdy: 30. 01. 2014, 01:57:34 »
Má to ponúkať systém podobný tomu, čo popisuje kolega v prvom príspevku. V administračnom rozhraní si v kalendári navolíš eventy, prípadne sloty a ich kapacitu. Systém ti vygeneruje vlastnú URL, kde sa môžu k daným eventom užívatelia prihlasovať. Uploadneš vlastné CSS pre zmenu dizajnu, prípadne nasmeruješ svoju doménu na ten systém. V podstate presne, čo popisuje kolega v prvom príspevku, len online a automaticky vytvárať pre každého vlastný systém. Eventy, opakovanie eventov, sloty, údaje ktoré má zadať užívateľ pri zarezervovaní eventu, to všetko si každý nakonfiguruje v admin rozhraní.

V Česku už jeden podobný projekt existuje (www.reservio.com), ale príde mi dosť zložitý a prekombinovaný. Ale získali pár miliónovú investíciu a vyzerá, že sa im darí a zákazníkov majú.

Martin

Re:Rezervační systém přes web - odhad ceny
« Odpověď #8 kdy: 30. 01. 2014, 08:57:25 »
Přesně pro tyto případy máme vytvořený náš vlastní framework, napište mi mejla na martin.cermak@cfit.cz, rád vysvětlím, zašlu demo..

Novy

Re:Rezervační systém přes web - odhad ceny
« Odpověď #9 kdy: 30. 01. 2014, 12:39:48 »
Rozepsat a rozpitvat jednotlivé systémy co nejpodrobněji položku po položce, každou ohodnotit časem, vynásobit vaší hodinovou sazbou, vynásobit dvěma jako daň z blbosti a pak vynásobit procentem vaší marže. Nepřeceňovat složitost, nepodceňovat množství "jednoduché" práce.

Re:Rezervační systém přes web - odhad ceny
« Odpověď #10 kdy: 30. 01. 2014, 12:54:25 »
velmi hrubo:
20MD analyza (mesiac)
60MD vyvoj (3 mesiace)
20MD testy (mesiac)

cena prace zavisi od lokality, ale odhadom potrebujete zaplatit cca 5 mesiacov prace, takze to vidim od  300k Kc hore

hahahahahahahaha

LV Codet

Re:Rezervační systém přes web - odhad ceny
« Odpověď #11 kdy: 30. 01. 2014, 13:11:42 »
Novy
+++++++ pekne si to napisal. Ono to je ako s progamatormys  INDIE skusaly sme s nimi ze nakodujte toto toto oni to spravia v pohode ale spravia presne to co chces . Ziadne take veci ako ochrana je samozrejmost a podobne nie ty si chcel export mas export nic okolo a kvalita kodu ach jaj.

Netreba to cenovo prehanat ale ani sa zasa podhodnotit co robi 95% malych firiem a freelancerov len aby natiahol zakazku a ze potom nestiha a v globale do toho investuje 3x viac + uz musi makat na dalsom projekte aby bolo co do huby atd atd..

j

Re:Rezervační systém přes web - odhad ceny
« Odpověď #12 kdy: 30. 01. 2014, 13:29:16 »
U "obchoďáků" je to běžné, tak jak to pán napsal to vypadá profesionálně a spousta lidí by mu na to skočila. Osobně mi to přijde spíš jako zábava na pár večerů. :)

To je dany tim, ze ses neuveritelne naivni. Ja to vidim tak, ze odhad (spis nastrel) vejs je +- velmi realny. On si totiz zadavatel bude vymejslet dalsi a dalsi ficury, ktere prece nahodis za 10 minut ... a nakonec z toho klidne bude nekolikanasobek toho nastrelu.

mrk

Re:Rezervační systém přes web - odhad ceny
« Odpověď #13 kdy: 30. 01. 2014, 14:01:05 »
Pravda bude niekde medzi.. zalezi dost na tom, kto bude robit vyvoj (ci vyvoj prebehne klasicky alebo agilne, ci bude zakaznikovi ukazovat aj nejaky prototyp/mockup alebo ho prekvapi na konci) a aky je zakaznik (ci vie svoje poziadavky presne a uplne specifikovat, ako velmi sa rype v dizajne, a ako dlho trva schvalenie).

Tych 20+60+20 dni pravdepodobne obsahuje bulharsku konstantu - nepredvidane problemy, neodhadnutelny zakaznik, projektove stretnutia (ak treba cestovat za zakaznikom n-krat tyzdenne, vyvoj v tom case stoji) - ale ziadny rozumny vyvojar nepracuje bez casovej rezervy, a ten co sa tvari, ze ano, zvycajne zdvojnasobi hodinovu sadzbu :)

Navyse na hmlistu specifikaciu (napr. samotny bod 5 moze byt napr. 2 dni testovania v pripade responsive webu alebo minimalne mesiac vyvoja pre jednu mobilnu platformu, pocet platforiem nie je dany) sa tazko pise presna odpoved...

Re:Rezervační systém přes web - odhad ceny
« Odpověď #14 kdy: 31. 01. 2014, 11:02:59 »
ten odhad je realny. bulharska konstanta je potreba. v pripade odhadu delaneho programatorem je to 2,5 - 3.
Mas tri veci:
- levne
- rychle
- kvalitne

Vzdy muzes dosahnout maximalne na 2. Tak to proste je. S tim, ze kodovani a testovani lze odhadnout az na zaklade (placene) analyzy.
Děkuji za možnost editace příspěvku.