Zatopení hostingu Casablanca

Re:Zatopení hostingu Casablanca
« Odpověď #15 kdy: 25. 01. 2014, 16:14:42 »
A ještě jedna věc. Při poměrně rozsáhlých slibech, pokud by jim CASABLANCA INT s.r.o. nedostála, domníváte se, že je to správný typ společnosti. Myslím z hlediska záruk?

Pokud vezmu ty obchodní ztráty + případně nějaké zničené železo zákazníků, jeví se mi těch cca 500 tis. ručení dost málo.

Možná už teď někdo z hodně poškozených hledá na katastru jak to mají s tou budovou. Ono pokud firmy při bankrotu ( vyhlášení insolvence ) v následujících letech přihlášené věřitele vyplatí průměrně 6 %, není to nic příjemného. A někdo s těch klientů mohl také utrpět poměrně zásadní škody na prestiži svého obchodního jména a své značky.

Pro Epes. Nic neřeším, jenom mi je neustále tvrzeno, že vývoj jde nějakým směrem, že mám jet s tím proudem. Přitom vidím poměrně zásadní vady na celé té kráse."


Antabus

Re:Zatopení hostingu Casablanca
« Odpověď #16 kdy: 25. 01. 2014, 16:52:15 »
Je možné, že CASABLANCA INT s.r.o. je pojištěna a nějaké chechtáky dostane z pojišťovny.
Je možné, že CASABLANCA INT s.r.o. nějaké chechtáky dostane od toho, kdo je za škodu odpovědný.
Ale to jsou jen moje domněnky a vím o tom kulové.

Re:Zatopení hostingu Casablanca
« Odpověď #17 kdy: 25. 01. 2014, 17:02:01 »
Pro Antabuse.  Každopádně máš pravdu. Na možná pojištění proti různým typům škod od různých způsobitelů jsem zapomněl. Také to však bude zřejmě na déle.

Re:Zatopení hostingu Casablanca
« Odpověď #18 kdy: 25. 01. 2014, 18:30:52 »
jenom mi je neustále tvrzeno, že vývoj jde nějakým směrem, že mám jet s tím proudem. Přitom vidím poměrně zásadní vady na celé té kráse."
To si ale pletete pojmy s dojmy. Vývoj jde tím směrem, že se od poskytování hardware a programů a přenosových linek postupně přesouváme k poskytování služeb. Dnes už zdaleka není tak běžné nakupovat zvlášť datové okruhy, zvlášť konektivitu na portu někde v NIXu -- většina zákazníků to kupuje najednou jako "připojení k internetu". A podobně se to posouvá i v celém IT (a nejen tam) -- uživatel většinou nepotřebuje padesát kilo disků, SQL server a ERP aplikaci, on potřebuje evidovat skladové zásoby, vystavovat faktury atd. To jsou všechny ty možné PaaS a IaaS a SaaS...

Cloud je jenom jeden ze způsobů, jak některé z těch služeb provozovat. Je dost nešťastné, že se z toho stal marketingový pojem pro koncové uživatele, protože těm vůbec není určen. Já chci GMail jenom používat, je mi jedno, jak si to provozovatel zařídí a jestli k tomu použije zrovna cloud nebo něco jiného.

No a protože je to vše docela nové a není pro to ustálená terminologie, kde kdo si tak pojmenuje své produkty, i když to třeba s cloudem nemá nic společného. Nebo někdo má opravdu v úmyslu provozovat tu službu tak, jak ta služba má vypadat, ale prostě to neumí. To ale neznamená, že ta technologie jako taková nefunguje. Akorát se neznalému člověku těžko předem rozlišuje mezi podvodníkem, nešikou a někým, kdo to dělá dobře.

Tom Liberec

Re:Zatopení hostingu Casablanca
« Odpověď #19 kdy: 25. 01. 2014, 20:00:50 »
V podstatě si slovo cloud napiše třeba WD na svuj externí disk, NAS.

Ale už jsem četl,  že právě odhad možností nabídky cloud služeb pro firmy byl v USA natolik přemrsteny,  že jsou nyní odpisovány i konkrétní investice do hardware.
Např. u nás se domnívám, že si s tímto naběhla státní správa. Samozřejme konkrétní lidé.


Re:Zatopení hostingu Casablanca
« Odpověď #20 kdy: 25. 01. 2014, 20:32:32 »
Např. u nás se domnívám, že si s tímto naběhla státní správa. Samozřejme konkrétní lidé.

Problém je jinde. Není to ta nebo ona technologie. Státní správa neví co chce. Neví. A přesně to poptává. Potom stačí, aby se do situace vložil nějaký "poradce", který v tom vidí (oprávněně) snadný přístup k opravdu velkým penězům. A poradí státní správě jdi tím směrem. A jde. Potom vznikají kaskvily jako datové schránky (to se dalo zvládnout podobně jako v německu pouze pomocí elektronického podpisu a emailového klienta), software pro soc. dávky, registr vozidel a další. On vlastně nikdo neměl zájem na tom produktu. Dodavatel chtěl peníze a státní správa dál neví.

A nejsou to jen ty celorepublikové projekty. Jde o jednotlivé úřady. Jako IT oddělení na všech možných úřadech nedělají nic jiného, než že volají dodavatelům. Místo toho, aby to IT samotné vykonávalo ty činnosti (min. do počtu lidí by na to sami stačili), tak na všechno mají dodatele. Na všechno. Nic sami neumí / nedělají (no proč, protože by za to nesli odpovědnost, takhle mají splněno tím, že informovali dodavatele a dál už to není jejich problém). Musím říct, že je velmi příjemné, když mi (jakožto zaměstnanci jednoho z dodavatelů) zavolá nějaký člověk z úradu a opravdu ví o co jde. To jsou vyjímky.

Tom Liberec

Re:Zatopení hostingu Casablanca
« Odpověď #21 kdy: 02. 02. 2014, 19:49:18 »
Státní správa je opravdu samostatna kategorie.
Dnes koukám kvůli velikosti diskového prostoru jednoho webhostingu se kterým mám smlouvu. No a Hosting90.cz Pracovnícu prolit také.  Nemám tam nic zásadního. Pracovníci hostingu90 si s tím poradili za 4 hodiny. Co je dobře,  že hosting firmy s několika weby je umístěn u jiné firmy i geograficky jinde.

A doufám,  že Wedos má sály tam co úřední sidlo firmy a nikoliv v tom samém baráku co Casablanca, tedy na Vinohradech.
A je tedy ten barák opravdu takový problém? Každo padne další věc,  kterou si budu muset lépe ohlídat.