Co je to s tebou, Canonical?

Co je to s tebou, Canonical?
« kdy: 22. 01. 2014, 17:11:12 »
Nazdar!

Jeden z dovodov preco som opustil Ubuntu (momentalne som na dualboote s Debian Testing a Manjaro, ktore je velmi dobre) je, ze som mal pocit o jeho neustale znizujucej sa stabilite. Myslim, ze Canonical to sposobil tym, ze si na plecia polozil prilis vela prace, okrem Ubuntu trebars Mir, Ubuntu Touch, Unity, atd. O tom, ze to naozaj nestihaju ma vzdy ubezpecuje tato stranka, ak ju nepoznate, prosim pozrite sa: http://status.ubuntu.com/ubuntu-t/. Naozaj, pre kazde nedavne vydanie (aspon dve, tri urcite) to bohuzial vyzeralo presne rovnako.

Samozrejme, mne na tom bohvieako nezalezi, kedze som uz od Ubuntu prec, ale aj tak ma hneva, ze Canonical, teda hlavny vyvojar najpopularnejsej Linuxovej distribucie robi taketo hluposti.

Co si o tom myslite vy?
« Poslední změna: 22. 01. 2014, 20:33:28 od Petr Krčmář »


neruda

Re:Co je to s tebou Canonical?
« Odpověď #1 kdy: 22. 01. 2014, 18:13:11 »
Me Ubuntu celkem vyhovuje, alepouzivam ho tak, ze instaluju server a v nem xubuntu-desktop :-) Deni kolem Unity me nezajimaji ....

U sebe jsem se usadil na Archu, ale pro rodinu je xubuntu ok :-)

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co je to s tebou Canonical?
« Odpověď #2 kdy: 22. 01. 2014, 18:57:58 »
Co si o tom myslite vy?

Nic. Vůbec nic. Minimálně ne pozitivního.

Ubuntu bylo financováno ze soukromých zdrojů. A ještě v dobách, kdy posílalo instalační CDčka zdarma, bylo na internetu i v reálném světě hodně diskusí, jestli náhodou někdo někdy nepřiškrtí penězovody.

Prostě myslím, že potřebují nějakým způsobem získávat peníze i z jiných zdrojů, což s sebou nese tlak na rozšíření z desktopu na jiné platformy, protože na desktopu moc peněz vydělat nemůžou.

Předchozí věta byla domněnka. Jedno je ale jisté - tento thread žádný výsledek nepřinese.

Lukáš


Re:Co je to s tebou, Canonical?
« Odpověď #4 kdy: 22. 01. 2014, 21:29:35 »
co? proste to spokojene uzivam na serveru i desktopu. Unity je pro me jedine skutecne dobre pouzitelne prostredi. Nestabilita? Nepozoruju. Ani nejak moc neresim updaty. libre, javu atd jsem instalil z ppa. fakt mi nic nechybi.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Co je to s tebou, Canonical?
« Odpověď #5 kdy: 22. 01. 2014, 22:26:52 »
Nikde není psáno, že nejrozšířenější musí být nejlepší. VHS taky nesahalo po kotníky BETĚ.

Re:Co je to s tebou, Canonical?
« Odpověď #6 kdy: 22. 01. 2014, 22:58:11 »
ale jinak kdyby mi nekdo dokazal dostat Unity do Debianu tak tam utecu rad :)
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Co je to s tebou, Canonical?
« Odpověď #7 kdy: 22. 01. 2014, 23:53:12 »
Donedavna som tiez pouzival Ubuntu doma aj v praci (+-4roky). Vyhovovalo mi lebo bolo jednoduche a skoro vsetko tam proste fungovalo. Ale posledne verzie ma tiez odradili (napr. integracia Amazonu do Unity, ...). Tak som presiel na Debian a opat som spokojny.

stan

Re:Co je to s tebou, Canonical?
« Odpověď #8 kdy: 23. 01. 2014, 00:11:01 »
ten graf nedokazuje nic. pozri napr: http://bugs.debian.org/release-critical/

tany

Re:Co je to s tebou, Canonical?
« Odpověď #9 kdy: 23. 01. 2014, 01:44:42 »
ten graf nedokazuje nic. pozri napr: http://bugs.debian.org/release-critical/

no o to je to horší.. protože ty dva grafy můžeš prakticky sečíst.

Re:Co je to s tebou, Canonical?
« Odpověď #10 kdy: 23. 01. 2014, 07:37:30 »
a mas obdobny graf pro jina distra? co ten graf vlastne vypovida? co je na nem z meho pohledu spatne kdyz vse vypada ze to funguje?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Co je to s tebou, Canonical?
« Odpověď #11 kdy: 23. 01. 2014, 14:24:31 »
a mas obdobny graf pro jina distra?
Pro jiny distra to bude urcite stejny.

co ten graf vlastne vypovida? co je na nem z meho pohledu spatne kdyz vse vypada ze to funguje?
Vypovida o tom, co jsem tady onehdy psal - ten model linuxových dister je fundamentálně špatně - tváří se, že dělají něco, co prostě nemůžou zvládnout (opravovat chyby v tísících balíčků, jejichž kód nenapsali). Výsledek je polofunkční potěmkin.

Re:Co je to s tebou, Canonical?
« Odpověď #12 kdy: 23. 01. 2014, 15:15:05 »
a mas obdobny graf pro jina distra?
Pro jiny distra to bude urcite stejny.

co ten graf vlastne vypovida? co je na nem z meho pohledu spatne kdyz vse vypada ze to funguje?
Vypovida o tom, co jsem tady onehdy psal - ten model linuxových dister je fundamentálně špatně - tváří se, že dělají něco, co prostě nemůžou zvládnout (opravovat chyby v tísících balíčků, jejichž kód nenapsali). Výsledek je polofunkční potěmkin.

Ano, pre distra ako Ubuntu, Fedora, Linux Mint (tj. distra s pevnou release schedule) to bude asi vyzerat rovnako. Celkom ine to vsak je u rolling release distier (Debian Testing aj Manjaro, obidve pouzivam), pretoze tie sa naozaj nikam neponahlaju (a nie je mozne pre ne ani taky graf spravit :) ).

Re:Co je to s tebou, Canonical?
« Odpověď #13 kdy: 23. 01. 2014, 15:52:50 »
Celkom ine to vsak je u rolling release distier (Debian Testing aj Manjaro, obidve pouzivam), pretoze tie sa naozaj nikam neponahlaju (a nie je mozne pre ne ani taky graf spravit :) ).
Ta fundamentální chyba dělat bugtracking pro software, kterého nejsem autorem, je tam pořád.