Kam na vejšku, VŠB nebo UPOL?

tomas

Re:Kam na vejšku, VŠB nebo UPOL?
« Odpověď #30 kdy: 21. 01. 2014, 14:32:59 »
to bomberman: to uz je otazka na telo :)

7 let jako vyvojar, posledni dva roky v IT projektovem managementu jedne nejmenovane banky + konzultant kdyz nekdo potrebuje castecne na nejaky projekt


tomas

Re:Kam na vejšku, VŠB nebo UPOL?
« Odpověď #31 kdy: 21. 01. 2014, 14:37:11 »
to bomberman: to uz je otazka na telo :)

7 let jako vyvojar, posledni dva roky v IT projektovem managementu jedne nejmenovane banky + konzultant kdyz nekdo potrebuje castecne na nejaky projekt

obor Informacni a komunikacni technologie

bomberman

Re:Kam na vejšku, VŠB nebo UPOL?
« Odpověď #32 kdy: 21. 01. 2014, 15:40:50 »
takze uplatneni dobri co ? :)

DK

Re:Kam na vejšku, VŠB nebo UPOL?
« Odpověď #33 kdy: 21. 01. 2014, 15:56:48 »
uplatneni je, ale musis neco umet, nekaslat na tu skolu a hlavne si delat praxi uz v dobe studia

tomas

Re:Kam na vejšku, VŠB nebo UPOL?
« Odpověď #34 kdy: 21. 01. 2014, 16:03:19 »
Presne tak. Je to neco za neco. Treba po dobu dalkoveho studia clovek nema zadny volny cas. Zamestnavatele se musis prosit, aby Ti dal dovolenou na zkousku apod. Jinak, jak rikam s formou a rozsahem studia jsem byl maximalne spokojeny. Neni to nic prestizniho, ale dobry zaklad to urcite nabizi.


bomberman

Re:Kam na vejšku, VŠB nebo UPOL?
« Odpověď #35 kdy: 21. 01. 2014, 16:30:47 »
to urcite chci :) pry tam je skola po-str takze bych mel cas i na nejakou brigadu v it mozna to se mi celkem libi, na takem vut je ucivo urcite narocne + 5 denni rozvrh to by sem tezko stihal aj tu prax aj skolu

DK

Re:Kam na vejšku, VŠB nebo UPOL?
« Odpověď #36 kdy: 21. 01. 2014, 17:10:06 »
skola po-st neni, rozvrh si volis sam (a pokud nejaky predmet neudelas, volis si predmet o hodinu pozdeji), takze zalezi prevazne na tobe

da se si zvolit skolu po-st, dokonce to i nekdo zvladne narvat to dvou dnu (od sedmi od rana do osmi do vecera), ale spis se stane to, ze nejaky mene oblibeny predmet bude cviceni / prednasku ve ctvrtek (v patek miva vyuku hlavne kombinovane studium)

da se rict, ze pri prezencnim studiu zvladas v pohode polovicni uvazek (pokud se o IVT zajimas uz ted a matematika ti nedela problem)

bomberman

Re:Kam na vejšku, VŠB nebo UPOL?
« Odpověď #37 kdy: 21. 01. 2014, 17:22:20 »
jj tak sem to myslel ze na vut neni takova volnost jako na banske

txt

Re:Kam na vejšku, VŠB nebo UPOL?
« Odpověď #38 kdy: 21. 01. 2014, 17:34:24 »
da se rict, ze pri prezencnim studiu zvladas v pohode polovicni uvazek (pokud se o IVT zajimas uz ted a matematika ti nedela problem)
Když tu matiku umíš ještě než tam jdeš tak to může být pravda. Pokud oprašuješ vědomosti ze střední, kde jsi matikou spíš prolejzal tak nemusí bejt čas ani na občasnou brigádu. Ono to neni těžký, ale v matice bejvá požadovaná nějaká vstupní úroveň, kterou když nemáš tak to těžko doháníš. Naopak odborný předměty se začínaj od naprostejch základů.

bomberman

Re:Kam na vejšku, VŠB nebo UPOL?
« Odpověď #39 kdy: 21. 01. 2014, 17:43:10 »
matematika mi de spise se bojim fyzikalnych predmetov ptz to sem na sredni nemel nejake elektricke obvody atd

DK

Re:Kam na vejšku, VŠB nebo UPOL?
« Odpověď #40 kdy: 21. 01. 2014, 22:04:12 »
Když tu matiku umíš ještě než tam jdeš tak to může být pravda. Pokud oprašuješ vědomosti ze střední, kde jsi matikou spíš prolejzal tak nemusí bejt čas ani na občasnou brigádu. Ono to neni těžký, ale v matice bejvá požadovaná nějaká vstupní úroveň, kterou když nemáš tak to těžko doháníš. Naopak odborný předměty se začínaj od naprostejch základů.

jj, tak jsem to myslel :)

matematika mi de spise se bojim fyzikalnych predmetov ptz to sem na sredni nemel nejake elektricke obvody atd
co se tyce elektra, bere se tam vsechno od zacatku, ale prijde ti, ze je toho celkem dost, pokud uz nemas aspon teoreticke znalosti ze stredni (ale je k tem predmetum kupa materialu, takze to neni problem)

Daniel Kozak

Re:Kam na vejšku, VŠB nebo UPOL?
« Odpověď #41 kdy: 22. 01. 2014, 08:42:44 »
jj tak sem to myslel ze na vut neni takova volnost jako na banske
To bych netvrdil, dost veci si volis sam a ja napriklad mel skolu od utery do ctvrtka, obcas nekdy i neco v pondeli, ale realne jsme ve skole byl velmi malo, na spoustu prednasek chodit nemusis, ale cvika jsou ve smes vsechny velmi dobra, takze doporucuji je navstevat vsechny i kdyz nejsou bodovana. Takze co se casu tyce, tak na VUT je ho taky pozehnane a celkove uzcivo a kvalita vyucujicich je na slusne urovni.
Ale s VSB nemuzu srovnavat, tam jsem nebyl.

bomberman

Re:Kam na vejšku, VŠB nebo UPOL?
« Odpověď #42 kdy: 22. 01. 2014, 09:45:44 »
me vystrasili nazori lidi ze se uprogramuju k smrti :D ze nestihaji ani jist a tak ... proto premyslim nad vsb a ne FITem protze stejne to bude o samostudiju a tak budu mit nato vic casu sem myslel ... ze pri je to tam strasny hardcore tk mam pred tou skolou dost velkej respekt .. a kdyz budu makat stejne budu dobrej i bez takovyho stresu jako zazivaji lidi co sem slisel na vut nebo ne ?

Daniel Kozak

Re:Kam na vejšku, VŠB nebo UPOL?
« Odpověď #43 kdy: 22. 01. 2014, 13:37:49 »
Pokud chces byt dobrej, tak pro tebe neco jako FIT VUTBR nemuze byt prekazka. Ja osobne jsme uz pri studiu FIT VUTBR pracoval. Je sice pravda ze misto 3 let jsem delal baklare 5 l et. Ale to jen proto ze jsem ty dva roky navic delal bakalarku. Ne ze by to byl problem udelat hned, ale proste me nic netlacilo a ja nevidel duvod spechat a radeji jsem se venoval svym vecem a praci. Co se tyce programovani, tak o tom to tak nejak smaozrejme je. Ale neni to nic sileneho. Muj rezim vypadal nasledovne:

Ve 12:30 az 13:30 budicek, kolem 14:00 obed v menze na bozetechove, pak tak 2 az 3 hodiny nejaka prednaska, potom pripadne cvika, pokud teda nebyly dopoledne, potom zabava, kolem 22:00 jsem sedl k pc a delal si nejake projekty nebo si delal svoje konicky a samostudium, kolem 2 az 3 rano jsem sel spat. Pokud bylo zkouskove tak na vetsinu zkousek se dalo naucit behem vecera pripadne na tesi bylo treba se tomu venovat 3 az 4 noci.

bomberman

Re:Kam na vejšku, VŠB nebo UPOL?
« Odpověď #44 kdy: 23. 01. 2014, 01:57:38 »
Daniel: a co se tyce matematiky nebo informatiky potrpeli si na definice ? a jak je to s tim minimem u skousek ? muzes uvest priklad prosim ? a su ti minima moc prisni ? dik