MS Office v Ubuntu 10.04

MS Office v Ubuntu 10.04
« kdy: 20. 08. 2010, 22:57:28 »
Zdravím, chci se zeptat jestli je možné instalovat MS Office na Ubuntu přes wine a jaká je jejich kvalita při práci. Děkuji


qwertz

Re: MS Office v Ubuntu 10.04
« Odpověď #1 kdy: 20. 08. 2010, 23:05:10 »
Odpověď je tady
http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=31
a je to docela použitelné, tzn funguje skoro vše v základních aplikacích jako word, excel, powerpoint.

Granda Urso

  • *
  • 13
  • Ne estas pano sen laboro!
    • Zobrazit profil
    • univerzální celosvětový jazyk
    • E-mail
Re: MS Office v Ubuntu 10.04
« Odpověď #2 kdy: 03. 09. 2010, 13:55:50 »
Nevím, co Vás vede instalovat MS OFFICE v ubuntu. Zde je velmi dobrý kancelářský balík OPEN OFFICE, kterým lze plně MS OFFICE nahradit. Navíc i pro takto nainstalované MS OFFICE se musí dodržet EULA, tedy zaplatit licenci za používání. (OPEN OFFICE je zadarmo a legálně).

lll

Re: MS Office v Ubuntu 10.04
« Odpověď #3 kdy: 03. 09. 2010, 14:21:18 »
Citace
Nevím, co Vás vede instalovat MS OFFICE v ubuntu. Zde je velmi dobrý kancelářský balík OPEN OFFICE, kterým lze plně MS OFFICE nahradit. Navíc i pro takto nainstalované MS OFFICE se musí dodržet EULA, tedy zaplatit licenci za používání. (OPEN OFFICE je zadarmo a legálně).

Nevím, co Vás vede odpovídat na nepoložené otázky. Přijde mi to podobné, jako kdybych přišel do pekařství a pekař by mi po mém přání půlky chleba začal nutit baketu.

Johnny 007

Re: MS Office v Ubuntu 10.04
« Odpověď #4 kdy: 03. 09. 2010, 14:24:40 »
Vyskusaj  http://www.codeweavers.com/products/cxlinux/
office funguje na 100 %


Jan

Re: MS Office v Ubuntu 10.04
« Odpověď #5 kdy: 04. 09. 2010, 17:55:55 »
Citace
Nevím, co Vás vede instalovat MS OFFICE v ubuntu. Zde je velmi dobrý kancelářský balík OPEN OFFICE, kterým lze plně MS OFFICE nahradit. Navíc i pro takto nainstalované MS OFFICE se musí dodržet EULA, tedy zaplatit licenci za používání. (OPEN OFFICE je zadarmo a legálně).

Nevím, co Vás vede odpovídat na nepoložené otázky. Přijde mi to podobné, jako kdybych přišel do pekařství a pekař by mi po mém přání půlky chleba začal nutit baketu.

Co treba skutecnost, ze OOo bezi pod GNU/Linuxem nativne?

U MS Office mi prijde, ze pod wine spie nefunguji, nez funguji. Pravda, zkousel jsem je pod wine nekdy pred dvema lety, ale i tak bych sahl po aplikaci bezici nativne, nebo po Windows, v pripade, ze MS Office potrebuji.

Arthur

Re: MS Office v Ubuntu 10.04
« Odpověď #6 kdy: 04. 09. 2010, 21:10:32 »
Puvodni pripominka (Co Vas vede...) je zcela na miste. Predpokladam, ze tazatel vi presne co chce a proc to chce, a to me prave zajima taky: co umi MS Office navic oproti OpenOffice ? Jinak ta poznamka o EULA je opravdu nadbytecna, rozhodne si nemyslim, ze kazdy uzivatel MS Office je automaticky ukradl...:-)

Kit

Re: MS Office v Ubuntu 10.04
« Odpověď #7 kdy: 05. 09. 2010, 14:32:08 »
Používám OpenOffice 3.2.1 doma i v práci. Mají některé nectnosti, které jejich použití degradují. Pokud např. obdržím .doc, který obsahuje vektorovou grafiku, je zmršená. Někdy mírně, jindy nepoužitelně. Vloženým grafům v .doc i v .xls chybí popisky nebo jsou nečitelné. Vložené tabulky běžně bývají rozhašené, písmo vytéká z chlívečků apod.

Na běžné použití OpenOffice skutečně stačí, ale na výtvory managorů bývají prostě krátké. V lepším případě je něco jen trochu posunuté, v tom horším některé informace úplně chybí.

Zopper

Re: MS Office v Ubuntu 10.04
« Odpověď #8 kdy: 05. 09. 2010, 15:02:32 »
Mě k používání MS Office vede například OneNote - dokud nebude srovnatelná aplikace součástí OO, budu muset zůstat u MSO. A to nemluvím o situacích, kdy dostanu formátovaný dokument ve wordu, který mám nějak upravit a zase poslat zpátky - OO jsou v tuhle chvíli nepoužitelné.

Přes CrossOver jedou bez problému MSO 2007, snad by neměl být velký problém, rozjet 2010 (ale ještě jsem na to nekoukal)

karlos

Re: MS Office v Ubuntu 10.04
« Odpověď #9 kdy: 05. 09. 2010, 18:31:12 »
no ja teda sice mam windows a pisu v openoffice, ale bez ms office viewerů to pri nejlepsi vuli proste nejde :-( uz nekolkrat se mi stalo ze openoffice mi zatajil dulezita data! naposledy v .doc tabulka smrsknuta do 1px na vysku takze vypadala jako cara. vysvetlujte pak zakaznikovi proc jste nesplnil jeho jasne zadani. hlaska "ja tam tu tabulku nevidel protoze mi ji muj program schoval" by byla drsnej trapas.

Arthur

Re: MS Office v Ubuntu 10.04
« Odpověď #10 kdy: 05. 09. 2010, 20:39:55 »
No ano, problem neni v OO samotnych, ale v nedokonale kompatibilite s majoritnimi MS Office.  Kazdopadne, pokud bych byl zavisly na 100% kompatibilite s MS Office, asi bych delal ve Widlich. 

JiriHorky

Re: MS Office v Ubuntu 10.04
« Odpověď #11 kdy: 07. 10. 2010, 11:26:32 »
Musim se taky pridat. (Ne)kompabilita nekterych dokumentu vytvorenych v MS Office je opravdu vcelku zasadni argument. Uz se mi podarilo upravit dokument vytvoreny v MS O v OO3 pridanim par radku tak, ze vysledek mel po ulozeni 100x vice stran, ujizdeji tabulky, popisy. Stejny .doc dokument otevreny v OO a MSO ma jiny pocet  stran, a pak se clovek divy, ze instrukce "upravte prosim vetu na strane 15 nahore" nedava smysl.
Realita je bohuzel takova, ze pokud clovek nezije uplne uzavreny a musi komunikovat v nejake urovni se svetem MS (coz typicky musi), jsou OO jen velmi tezce pouzitelne, nekdy nepouzitelne uplne.
Je treba si take priznat, ze je plno veci, ktere v MSO jde udelat jednoduseji a lepe, nez v OO (prace se styly, blbe oramovavani bunek...)
Pro sve dokumenty vetsinou pouzivam OO, po nekolika spatnych zkusenost vsak pro dokumenty, ktere maji jit dale pouzivam vzdy MS O spustene ve virtualu a uvital jsem informaci o tom, jak to spoustet jinak.

Jirka

Re: MS Office v Ubuntu 10.04
« Odpověď #12 kdy: 07. 10. 2010, 11:53:12 »
Hmm... tento thread je dokonalým příkladem topic hijack. Přidávám se k tomu názoru, že bychom se tu měli držet položené otázky. Tedy jak rozchodit MS Office v Ubuntu. Tazatel pro to má asi pádné důvody. Nemá cenu se tu hádat, jestli je OOo dostatečná náhrada nebo ne.

Za mě můžu doporučit ten CrossOver. Instalace je jednoduchá, kompatibilita lepší než v samotném Wine, kde to stále docela vrže. Pokud člověk intenzivně dělá s MS Office, tak se těch 40 dolarů vyplatí. Navíc tím podpoří i samotný vývoj Wine, protože CrossOver je postavený na Wine a společnost CodeWeavers je tahounem vývoje Wine a platí hlavní vývojáře.