Hosting pro web+mail malé obce

kolemjdouci

Re:Hosting pro web+mail malé obce
« Odpověď #15 kdy: 09. 01. 2014, 13:56:15 »
bacha ona to s vps obecne neni sranda a s vlastnim mailserverem uz vubec.

Stoprocentně souhlasím


Re:Hosting pro web+mail malé obce
« Odpověď #16 kdy: 09. 01. 2014, 14:41:19 »
bacha ona to s vps obecne neni sranda a s vlastnim mailserverem uz vubec.

Stoprocentně souhlasím
Tiež súhlasím, rozbehať poštový server nie je až taký problém, pre seba som to zvládol za poobedie, ale v tomto prípade by to určite chcelo aj záložný server, certifikáty atď, atď..

Tom Liberec

Re:Hosting pro web+mail malé obce
« Odpověď #17 kdy: 09. 01. 2014, 14:44:45 »
Už nejlevnější hosting na Savana.cz by měl stačit.  E-maily nechat přeposlat ještě i jinam do zálohy.

JSOB

Re:Hosting pro web+mail malé obce
« Odpověď #18 kdy: 10. 01. 2014, 13:47:48 »
No a co zvolit managed VPS bez pristupu roota. Treba tohle http://www.spolehlive-servery.cz/virtualni-servery/nabidka/
Je to pomalu za cenu webhostingu i se spravou.
Nechal bych si tam nainstalovat nejake web klikatko na nastaveni domen napr. ISP config a na spravu serveru treba Webmina i kdyz to asi potrebovat nebudete.
Vyhoda ze tam muzes dat spoustu dalsich veci. Treba neco na spravu projektu(Redmine) pro obec nebo skolu, nejakou wiki pro skolu, zalohovat atd.... .

Re:Hosting pro web+mail malé obce
« Odpověď #19 kdy: 10. 01. 2014, 16:47:37 »
No a co zvolit managed VPS bez pristupu roota. [...]
Vyhoda ze tam muzes dat spoustu dalsich veci. Treba neco na spravu projektu(Redmine) pro obec nebo skolu, nejakou wiki pro skolu, zalohovat atd.... .
Oni v tom managed programu můžou nainstalovat a spravovat cokoli? Není to náhodou tak, že mají jenom něco předpřipraveného, na co dají záruku, a pokud chceš něco navíc, tak ztratíš záruku a ještě si to nechají pěkně zaplatit (třeba v řádu tisícovky za hodinu)?


TomasP

Re:Hosting pro web+mail malé obce
« Odpověď #20 kdy: 10. 01. 2014, 18:22:37 »
A co místo Linuxu zkusit Exchange čili SBSka, který ho maj v sobě? A teoreticky by to mohlo jet i na lince, kterou má obec a dělat i server pro nějaký ten úřad.... Jinak u Wedosu jsem s maily neměl problém, jen u velkých objemů je pak příplatek.... tzn. zálohovat lokálně + zálohy stanice :)

JSOB

Re:Hosting pro web+mail malé obce
« Odpověď #21 kdy: 11. 01. 2014, 09:09:59 »
No a co zvolit managed VPS bez pristupu roota. [...]
Vyhoda ze tam muzes dat spoustu dalsich veci. Treba neco na spravu projektu(Redmine) pro obec nebo skolu, nejakou wiki pro skolu, zalohovat atd.... .
Oni v tom managed programu můžou nainstalovat a spravovat cokoli? Není to náhodou tak, že mají jenom něco předpřipraveného, na co dají záruku, a pokud chceš něco navíc, tak ztratíš záruku a ještě si to nechají pěkně zaplatit (třeba v řádu tisícovky za hodinu)?
Ja je neznam a nemam s nimi zkusenost jen me to napadlo jako asi nejlepsi reseni pro autora otazky.
Jinak ve FAQ maji tohle

Mohu si nechat upravit konfiguraci a služby na serveru podle vlastní potřeby?

Server a služby na serveru Vám rádi připravíme a nakonfigurujeme dle Vašich požadavků (hardware i software). Samozřejmě v rámci koncepce poskytovaných služeb a s ohledem na bezpečnost provozu serveru a služeb.

Takze si asi muzes rici o cokoliv. Ale zavolal bych tam a poptal se. Jinak ty ceny jsou jen na prvni platebni obdobi se slevou 50%. Ale i tak si myslim ze to neni vcetne podpory pro obec nejaka darda.


JSOB

Re:Hosting pro web+mail malé obce
« Odpověď #22 kdy: 11. 01. 2014, 09:14:59 »
A co místo Linuxu zkusit Exchange čili SBSka, který ho maj v sobě? A teoreticky by to mohlo jet i na lince, kterou má obec a dělat i server pro nějaký ten úřad.... Jinak u Wedosu jsem s maily neměl problém, jen u velkých objemů je pak příplatek.... tzn. zálohovat lokálně + zálohy stanice :)

Tohle myslim neni vhodne reseni. Vem si kolik jen ten server sezere elektriky a musis zaplatit nejakeho spravce. To ani nemluvim o jeho porizovaci cene a cene licence. Dale pripojeni internetu na obcich co mam zkusenost je na houby. Vetsinou je  na tech dedinach WIFI se slabym uploadem. Pro server takrka nepouzitelne.

Re:Hosting pro web+mail malé obce
« Odpověď #23 kdy: 12. 01. 2014, 23:09:56 »
Vlastni server určitě ne, ten by byl zbytečně nákladový, byť linka není špatná.
Děkuji vám za odpovědi, rozhodně mi pomohly, ale ještě položím otázku, kterou jsem položil v úvodu: uvedl jsem společnosti  active24, web4u a savana, v jedne z odpovědí se objevilo OVH. Služby které z těchto společností byste doporučili či zavrhli, anebo můžete doporučit jinou? Děkuji

JSOB

Re:Hosting pro web+mail malé obce
« Odpověď #24 kdy: 13. 01. 2014, 13:29:24 »
Vlastni server určitě ne, ten by byl zbytečně nákladový, byť linka není špatná.
Děkuji vám za odpovědi, rozhodně mi pomohly, ale ještě položím otázku, kterou jsem položil v úvodu: uvedl jsem společnosti  active24, web4u a savana, v jedne z odpovědí se objevilo OVH. Služby které z těchto společností byste doporučili či zavrhli, anebo můžete doporučit jinou? Děkuji
Tyhle nevim nebot je neznam. Ale koukni i na Wedos dost lidi ho chvali a jam ted u nich nove VPS a celkem dobry.
Pro tebe asi webhosting Nolimit.

spolehlive-servery.cz

Re:Hosting pro web+mail malé obce
« Odpověď #25 kdy: 13. 01. 2014, 17:38:22 »
No a co zvolit managed VPS bez pristupu roota. [...]
Vyhoda ze tam muzes dat spoustu dalsich veci. Treba neco na spravu projektu(Redmine) pro obec nebo skolu, nejakou wiki pro skolu, zalohovat atd.... .
Oni v tom managed programu můžou nainstalovat a spravovat cokoli? Není to náhodou tak, že mají jenom něco předpřipraveného, na co dají záruku, a pokud chceš něco navíc, tak ztratíš záruku a ještě si to nechají pěkně zaplatit (třeba v řádu tisícovky za hodinu)?

Zdravím a reaguji za spolehlive-servery.cz. Na zřízený managed server můžeme nad rámec základní instalace doinstalovat zdarma i další programy podle přání klienta, o záruku rozhodně nepřijdete, i u doinstalovaných věcí provádíme pravidelné aktualizace a vztahuje se na ně veškerý servis. V případě zájmu o informace ke konkrétní poptávce se může klient obrátit na naši zákaznickou podporu na e-mailu info@spolehlive-servery.cz nebo přes formulář na http://www.spolehlive-servery.cz/kontakt/ .

art

Re:Hosting pro web+mail malé obce
« Odpověď #26 kdy: 13. 01. 2014, 18:26:30 »
Dobrý den
Provozuji dva vlastní internetové servery (základní služby), a přesto Vám doporučím webhosting od fa. wedos.cz. Cena vs. výkon je opravdu vynikající.  V případě , že mám zákazníka , který chce po mně udělat www stránky, tak ho neumisťuji na můj server , ale zřídím mu účet u wedosu. Mi se webhosting za ty peníze neoplatí. V případě že zákazník požaduje nějaké větší garance nabízejí služby "no limit extra" , kde navíc nabízejí zalohování, obnovu, větší db aj.Co se týče odbornosti a ceny. Kam se na ně hrabu (abych se někoho nedotkl). Na web pro malou obec plně dostačující. Sám jsem dělal web pro dvě města.
Ceník wedosu aco za to. viz. http://hosting.wedos.com/cs/webhosting.html