Hosting pro web+mail malé obce

Hosting pro web+mail malé obce
« kdy: 08. 01. 2014, 09:43:31 »
Zdravím,
vyvíjím teď nový web pro malou obec (cca 2000 obyvatel), v rámci kterého je nutná změna hostingu. Návštěvnost málokdy přesáhne 100 lidí denně, nemusím tak bazírovat na nějakém extra výkonném serveru. Řešit však musím maily, zde potřebuji mít maximální garanci toho, že mail dorazí. Prošel jsem několik ceníků společností a nejvíce mě zaujaly nabídky webhostingu či vps společností active24, web4u a savana. Tak se chci zeptat na vaše zkušenosti s těmito společnostmi zejména z poslední doby, kterou z nich byste mi doporučili či nějaké jiné levné kvalitní řešení.
Děkuji za odpovědi.
« Poslední změna: 08. 01. 2014, 14:33:37 od Petr Krčmář »


yos3f

Re:Vhodné hostingové řešení pro web+mail malé obce
« Odpověď #1 kdy: 08. 01. 2014, 10:19:44 »
Zdravím,
vyvíjím teď nový web pro malou obec (cca 2000 obyvatel), v rámci kterého je nutná změna hostingu. Návštěvnost málokdy přesáhne 100 lidí denně, nemusím tak bazírovat na nějakém extra výkonném serveru. Řešit však musím maily, zde potřebuji mít maximální garanci toho, že mail dorazí. Prošel jsem několik ceníků společností a nejvíce mě zaujaly nabídky webhostingu či vps společností active24, web4u a savana. Tak se chci zeptat na vaše zkušenosti s těmito společnostmi zejména z poslední doby, kterou z nich byste mi doporučili či nějaké jiné levné kvalitní řešení.
Děkuji za odpovědi.

Myslim ze pre Vas je vacsim problémom fakt, ze ak to bude pre obec tak si musite dat zalezat na ochrane osobných udajov komunikujúcich osob.
Dalsou vecou je objem emailov, ktore budu casom na serveri skladovane.

Rhinox

Re:Vhodné hostingové řešení pro web+mail malé obce
« Odpověď #2 kdy: 08. 01. 2014, 10:40:39 »
Nejak nerozumim, jestli chces hostovat nekde jenom sluzby (t.j. svuj web a svy mailboxy na web/mail-serveru hostingovy firmy), nebo jestli si chces udelat svuj vlastni web/mail-server (na vps, nebo vlastnim servru). Protoze v dotazu spominas obe moznosti (webhosting, i vps)...

Re:Vhodné hostingové řešení pro web+mail malé obce
« Odpověď #3 kdy: 08. 01. 2014, 11:15:50 »
za sebe muzu jen doporucit C4.cz - za ty prachy velice slusny prostor, veskere sluzby a servery jim fici.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

kolemjdoucí

Re:Vhodné hostingové řešení pro web+mail malé obce
« Odpověď #4 kdy: 08. 01. 2014, 13:22:11 »
Webhostingů je mraky stačí si jen vybrat a většina z nich má i mailhosting. Jak už bylo zmíněno záleží kolik dat budou mít uloženo. V dnešní době se dá samostaně pořídit jak webhosting tak i mail nebo exchange za rozumný peníz. Co jsem hledal na netu našel jsem nabídku OVH, kde za schránku chtějí kolem 85 vočí za mesíc a máš echange a 25GB prostoru na email.
Ohledně vlastní VPS do toho bych se moc nehrnul pokud to bude jen pro jednu menší vesničku, máš tady správu a s tím i odpovědnost, zálohy apod. Za zaplacený služby toto již u lepších poskytovatelů (možná i většině) máš v ceně.


Někdo

Re:Vhodné hostingové řešení pro web+mail malé obce
« Odpověď #5 kdy: 08. 01. 2014, 13:39:36 »
Webhostingů je mraky stačí si jen vybrat a většina z nich má i mailhosting. Jak už bylo zmíněno záleží kolik dat budou mít uloženo. V dnešní době se dá samostaně pořídit jak webhosting tak i mail nebo exchange za rozumný peníz. Co jsem hledal na netu našel jsem nabídku OVH, kde za schránku chtějí kolem 85 vočí za mesíc a máš echange a 25GB prostoru na email.
Ohledně vlastní VPS do toho bych se moc nehrnul pokud to bude jen pro jednu menší vesničku, máš tady správu a s tím i odpovědnost, zálohy apod. Za zaplacený služby toto již u lepších poskytovatelů (možná i většině) máš v ceně.

85 vočí za měsíc krát 2000 lidí znamená spoustu peněz, to s radostí budu za ty peníze provozovat sám. Navíc si dovoluji upozornit že u žádného poskytovatele jsem nikdy ve smluvních podmínkách neviděl odpovědnost za to že neztratí data zákazníka! Maximálně poskytovatel nabídne zodpovědnost pouze do určité výše, obvykle pro zákazníka naprosto nedostatečné...

Re:Vhodné hostingové řešení pro web+mail malé obce
« Odpověď #6 kdy: 08. 01. 2014, 13:41:40 »
Muzete ty maily mit v ramci Google Apps ? Webhosting sezenete jakykoliv za par stovek rocne.

kolemjdoucí

Re:Vhodné hostingové řešení pro web+mail malé obce
« Odpověď #7 kdy: 08. 01. 2014, 13:58:15 »
85 vočí za měsíc krát 2000 lidí znamená spoustu peněz, to s radostí budu za ty peníze provozovat sám. Navíc si dovoluji upozornit že u žádného poskytovatele jsem nikdy ve smluvních podmínkách neviděl odpovědnost za to že neztratí data zákazníka! Maximálně poskytovatel nabídne zodpovědnost pouze do určité výše, obvykle pro zákazníka naprosto nedostatečné...


Jak nás učili čti a pak konej. Psal cituji: "web pro malou obec (cca 2000 obyvatel)" asi každý obyvatel si zřídi obecní email. V tomto připadě bych to tipoval na cca 5 schránek a bavíme se o exchange a ne horde apod :-)
O odpovědnosti za ztrátu dat jsem nepsal asi jsi si to špatně vyložil bylo myšleno spíše na zálohy a nutnost udržovat VPS a monitoring. Pochybuji, že takto malé obci by se taková investice vyplatila v  těchto případech je vyjde levnějí hosting případně exchange.

Re:Vhodné hostingové řešení pro web+mail malé obce
« Odpověď #8 kdy: 08. 01. 2014, 14:25:11 »
85 vočí za měsíc krát 2000 lidí znamená spoustu peněz
myslim, ze jeden z nas neco nepochopil...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

devos

Re:Hosting pro web+mail malé obce
« Odpověď #9 kdy: 08. 01. 2014, 17:45:45 »
Z vlastni zkusenosti mohu doporucit vps.cloud.t-mobile.cz - super ceny, navic zaruka spolehlive firmy a supportu.

Re:Vhodné hostingové řešení pro web+mail malé obce
« Odpověď #10 kdy: 08. 01. 2014, 19:00:44 »
bavíme se o exchange a ne horde apod :-)
nikoliv nezbytne. co jim prinese exchange? nutno brat v potaz jaka bude it vzdelanost zamestnancu... neni duvod resit exchange.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Lol Phirae

Re:Hosting pro web+mail malé obce
« Odpověď #11 kdy: 08. 01. 2014, 19:18:40 »
vps.cloud.t-mobile.cz - super ceny

To je dobrej vtip. ;D

navic zaruka spolehlive firmy a supportu.

Tak určitě. Doufám, že to funguje přinejmenším stejný "výtečně" jako Vodafone OneNet. To byla mrda!  ::) ;D

Re:Hosting pro web+mail malé obce
« Odpověď #12 kdy: 08. 01. 2014, 23:30:45 »
Rhinox
No uvažujeme o hostingu i o VPS. Starosta navíc chce stahnout na jeden server i weby základky a mateřinky, a jej mu jedno, jestli by to bylo skrz hosting a zahodil by soucasne domeny skol, nebo by zaplatil VPS a přetáhl to aj s doménama.

kolemjdoucí
Dat webu je za 10 let provozu cca 600 MB, proto předpokládám, že 5GB hosting pro web by vystačil na dalších 10 let. Exchange u OVH je diskutabilní stejně jako G-Apps, je užíváno 6-7 mailových adres, s čímž se dostáváme cenou za maily blízkou k ceně současného providera, od kterého chceme utéct, neb za hosting odpovídající 90. létům se platí čtyřmístná částka měsíčně.

kolemjdoucí

Re:Hosting pro web+mail malé obce
« Odpověď #13 kdy: 09. 01. 2014, 12:09:42 »
V tom případě máš vyřešen email, stačí "základní" k webhostingu.
Co se týče VPS u 3 domén bych to nijak nehrotil a raději měl webhosting za to lítání kolem se ti to nevyplatí. Ostatní domény můžete ponechat a udělat alias na hlavní doménu a po čase je třeba úplně zrušit.

Re:Hosting pro web+mail malé obce
« Odpověď #14 kdy: 09. 01. 2014, 12:43:59 »
bacha ona to s vps obecne neni sranda a s vlastnim mailserverem uz vubec.
Děkuji za možnost editace příspěvku.