Notifikační lišta v Androidu

Radek

Notifikační lišta v Androidu
« kdy: 25. 12. 2013, 20:32:54 »
Dobrý den,

mám android 4.0.4 v notifikační liště mám widget kde mohu vypnout a zapnout wifi, hlasitost atd.
Když mám rootnutý telefon, šlo by nějak tento widget vypnout? Vadí mi tam, mám to raději na ploše.

V nastavení o tom nic není, to je zbytečné abych tam hledal. Rom mám originální kvůli záruce, tak nechci žádný jiný systém.


forum.root.cz je moje poslední naděje, google o tom nic nenajde a nikdo s tím zkušenosti nemá :(


Předem moc děkuji za odpovedi :)
« Poslední změna: 26. 12. 2013, 17:29:39 od Petr Krčmář »


Kolemjdouci

Re:Notifikační lišta
« Odpověď #1 kdy: 25. 12. 2013, 21:05:10 »
Kristalova koule je zamlzena...
Zkuste napsat jaky hw/jaky vyrobce rom

Straces

Re:Notifikační lišta
« Odpověď #2 kdy: 25. 12. 2013, 21:36:26 »
Normálně tento "widget" nevypneš (bývá součástí systému), pokud by jsi ho přecejen chtěl změnit doporučuji nainstalovat jinou ROM. Jinak lišta se nejčastěji nachází v: /system/framework/   (nic neupravuj pokud nevíš co děláš a nemáš backup např. přes CWM!!)

Příště by se hodil screen, ať víme co přesně bylo myšleno  ;)

Radek

Re:Notifikační lišta
« Odpověď #3 kdy: 25. 12. 2013, 21:53:43 »
Myslím tohle např.

http://i.iinfo.cz/images/497/android-4-1-6-orig.png

Už vidíte ten widget úplně nahoře kde se dají vypnout wifi atd? Ano tohle myslím! Je to bohužel systémové a nelze to nijak vypnout .
ROM měnit nebudu, nechci přijít o záruku a CWM Recovery zřejmě není, na home volume up a down s zapínání reaguje jen vibrací.

Ano ( v: /system/framework/ ) nějak takhle jsem to chtěl vypnout, ale nevím jak a co upravit.

Jedná se o model Galaxy Trend, ROM je z o2. Root jsem udělal, ten se dá v klidu vypnout před reklamací.
Díky rootu se mohu dostat do systémové složky, už jsem smazal zbytečné appky.


Straces

Re:Notifikační lišta
« Odpověď #4 kdy: 25. 12. 2013, 22:11:11 »
jojo to je systémová lišta a ta nijak jednoduše vypnout nejde (nebo o tom nevím), pokud je telefon v záruce tak žádné velké zásahy do systému nedoporučuju.

Tento telefon (značku samsung) nevlastním a s jeho úpravami nemám zkušenosti, doporučuju mrknout na nějaké specifické fórum (např: xda-developers nebo howardforums)



Radek

Re:Notifikační lišta
« Odpověď #5 kdy: 25. 12. 2013, 22:20:35 »
No právě, navíc xda-developers nemá v nabídce vůbec tento model a nějakou úpravu v googlu skoro nenajdeš.

Telefon je podle zkušených ''šunka'' takže ani nečekám, že o tom něco extra najdu. Já s mobilem spokojený jsem, dříve jsem měl galaxy mini a když přejdete z tohoto modelu tak je rozdíl znát.

Jediné co bych chtěl změnit je tu lištu :(

Pokud to nepůjde, tak holt nepůjde.
Moje angličtina není tak přesná, abych založil vlákno na xda-developers, kde by zřejmě o tom něco vědět mohli.
Na této stránce jsem hlavně upravoval Galaxy mini, který už byl po záruce a byl jsem spokojený úplně se vším.

Kolemjdouci

Re:Notifikační lišta
« Odpověď #6 kdy: 26. 12. 2013, 10:26:15 »
Tech temat tam uz par je, ale zadne reseni-bohuzel.
Reseni bude asi opravdu jen jina ROM-bohuzel

zatycz

Re:Notifikační lišta v Androidu
« Odpověď #7 kdy: 03. 01. 2014, 11:41:33 »
Lista neni ve frameworku, ale v /system/app/SystemUI.apk
Cesta existuje, ale chce to aspon zakladni znalosti struktury android aplikace. Jedinna moznost, jak schovat ten widget je dekompilovat SystemUI.apk a najit v kterem xml souboru je ten widget definovan a zmenit jeho vysku na 0px. Sice prasacke reseni, protoze widget na liste stale bude, ale protoze bude mit vysku 0px, tak nebude videt :) Uz jsem to takhle jednou udelal, ale u kazdeho telefonu a ROM to bude jinak.

Pokud by se ti do toho i presto chtelo, tak mi muzes na radim tecka zatopek zavinac gmail tecka com  poslat ten soubor SystemUI.apk, ja se na to ve volne chvili mrknu a jen te pripadne nakopnu k tomu, co kde upravit.


zatycz

Re:Notifikační lišta v Androidu
« Odpověď #8 kdy: 03. 01. 2014, 11:58:22 »
A ted jsem si to precetl cele a vidim ze nemate CWM recovery, tak pres to asi vlak nejede. Sice by to melo nabootovat i kdyby to SystemUI bylo spatne upravene, pouze by chybel stavovy radek a lista, nicmene bez zalohy v CWM bych se do takovych uprav nepoustel.

Tereza

Re:Notifikační lišta v Androidu
« Odpověď #9 kdy: 30. 10. 2016, 08:03:16 »
Dobrý den dneska zničehonic mi přestala jít notifikacni lišta. Když přejedu prstem že shora dolů tak se mi ukáže lišta tak 1cm a na ní čas datum baterka atd. Ale žádná WiFi Bluetooth to nic pomůže mi někdo vůbec nevím co s tím 😥

Tereza

Re:Notifikační lišta v Androidu
« Odpověď #10 kdy: 30. 10. 2016, 08:07:28 »
Dobrý den dneska zničehonic mi přestala jít notifikacni lišta. Když přejedu prstem že shora dolů tak se mi ukáže lišta tak 1cm a na ní čas datum baterka atd. Ale žádná WiFi Bluetooth to nic pomůže mi někdo vůbec nevím co s tím 😥

x14

  • ***
  • 182
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notifikační lišta v Androidu
« Odpověď #11 kdy: 30. 10. 2016, 19:57:16 »
žádná WiFi Bluetooth
Nemáš náhodou zapnutý Airplane mode?