Verze Androidu pro vývoj aplikace

D4VID123

Verze Androidu pro vývoj aplikace
« kdy: 24. 12. 2013, 13:02:40 »
Zdravim,
chystam se vyvijet aplikaci pro Android, zajima me jakou verzi zvolit. Je rozumne zacit vyvoj na Android 2.2.3 (vzhledem k tomu ze chci aby appka fungovala dobre i za par let a podporovala co nejvic zarizeni na trhu) nebo je lepsi vzit rovnou novy Android KitKat ?
« Poslední změna: 26. 12. 2013, 17:31:38 od Petr Krčmář »


Re:Jakou zvolit verzi Androidu pro vyvoj aplikace
« Odpověď #1 kdy: 24. 12. 2013, 13:37:33 »
Jako obvykle je odpoved "to zalezi".

na tom, co vlastne od OS potrebujes za sluzby
na tom, kdo jsou tvoji zakaznici
na tom, kdy to vlastne chces mit hotove
...

Osobne, kdyz si s necim hraju, nastavuji 4.1+. Ale je to jenom hrani si. Mit zakazniky na Ginger Breadu, tak samozrejme uvazuji jinak.

Mozna pomuze: http://developer.android.com/about/dashboards/index.html?utm_content=buffer07ca2&utm_source=buffer&utm_medium=twitter&utm_campaign=Buffer

zzxzxzx

Re:Jakou zvolit verzi Androidu pro vyvoj aplikace
« Odpověď #2 kdy: 24. 12. 2013, 13:51:12 »
programuj to voci najvyssej platform a pre 2.3.3 a podobne pouzi compatibility jarka

https://developer.android.com/tools/support-library/index.html?utm_content=buffer11f41&utm_source=buffer&utm_medium=twitter&utm_campaign=Buffer

http://stackoverflow.com/questions/12926548/what-is-android-support-library

"All you have to do is to import the compatibility libraries. The way they work is that for the new devices, they will use official Android API, for the old ones, they will simulate and run them in compatible ways, so things may look different."

Natix

Re:Jakou zvolit verzi Androidu pro vyvoj aplikace
« Odpověď #3 kdy: 24. 12. 2013, 14:11:17 »
Aktuální tržní podíl jednotlivých verzí:
http://developer.android.com/about/dashboards/index.html
Gingerbread se pořád zuby nehty drží na 1/4 podílu, ale velmi pozvolna už mizí, za rok to může řekněme už pod 10%.

Pokud chceš podporovat i Gingerbread (API level 10), budeš rozhodně potřebovat Android Support Library a ActionBar Sherlock. Nevím, jestli v Android Studiu to nějak vylepšili, ale v Eclipse je práce s knihovnami bolest, jenom správně nastavit build path je problém a stejně v nich nakonec nefunguje JavaDoc.

Samozřejmě nahrazením standardních importů těmi knihovními to nekončí, support knihovna a sherlock ti backportují fragmenty a actionbar, ale pořád zůstává spousta tříd a metod přidaných už jenom v 4.0 (API 14), které nebudeš moct použít. Tím pádem budeš muset buď použít stará API (která nebudou umět všechno, co nová, a budou ti často vyhazovat deprecated warningy), použít backportující knihovnu (pokud vůbec existuje) anebo prostě dané kusy kódu psát 2x a volit z nich na základě if (Build.VERSION.SDK_INT >= Build.VERSION_CODES.ICE_CREAM_SANDWICH).

Ta hranice samozřejmě není jenom jedna jediná mezi 2.3 a 4.0, ale celá řada dalších užitečných API bylo přidáno v Jelly Beanu a nebo teď KitKatu, takže neskončíš u jednoduchého ifu, ale rovnou celého switche. Kvůli 2.3 budeš muset extra řešit i stylování, ikonky a další resources. Prostě samá švanda a radost.

Kdybych v tuhle chvíli vydával novou aplikaci, tak pod 4.0 (API 14) nejdu v žádném případě. Nestojí to za to.