Clonezilla a zálohování serveru

Clonezilla a zálohování serveru
« kdy: 23. 12. 2013, 10:50:16 »
Nějak mi to nedává smysl. Pokud Clonezillu nabootuji s USB flash a zadávám, že má udělat image pevného disku základního oddílu, vyhazuje mi to následující chybu :

Error! No existing disk(s) or ni unmounted disk(s) are found! To use clonezilla to save or clone a disk, the source disk must exist or be unmounted! If you are sure the disk exist in this machine,maybe the kernel is to old?

Moje otázka č.1 tedy zní musí být systém který je na pevném disku spuštěn, aby šel Clonezillou zazálohovat?

Otázka č.2 nesnažím se zazálohovat, nějak chybně, samotné live USB Clonezilly?

Otázka č.3 v operaci těsně před chybou mi nabízí   sda1 923.5G_ext4(In_ST31000340NS_)_ST31000340NS_9qJ299EC

- následuje toto upozornění :

Whitch directory is for the Clonnezilla image (only the first level of directories are show, and directory name, it will _ NOT_ be show)? 

 s nabídkou adresářů ( nevím však zda pevného disku nebo USBčka s Clonezillou ) - Měl jsem se pořádně podívat jak ta Clonezilla na USB vypadá !

/  Top_directory_in_the_local_device
    bin      Sep_24
    boot    Sep_24
až po
    usr      Sep_24
    var      Sep_24

Předem díky z radu.

 
« Poslední změna: 23. 12. 2013, 21:11:45 od Petr Krčmář »


Pavel 'TIGER' Růžička

Ahoj Tome, asi si nějakým krokem přimountoval oddíl, ten musí být při zálohování odpojen, stejně jako u dd. Podle mne v ničem jiném problém nebude.

Díky. Myslíš oddíl toho Debianu co je na pevném disku a co jej chci právě tou Clonezillou zazálohovat?

Zkusím jiný postup, měl bych minimálně dojít k jinému výsledku.



Zkusím jinou verzi Clonezilly, pokud to nezabere nakreslím si vývojový diagram vlastního myšlení, protože pak bude chyba zřejmě tam.