Přechod z Ubuntu na Windows 7

Lin

Přechod z Ubuntu na Windows 7
« kdy: 20. 12. 2013, 21:34:12 »
Ahoj, moc prosím o pomoc, mám problém s instalací Winu:). Koupila jsem si ACER Aspire E1-531 bez OS, byla jsem tou dobou v cizině a potřebovala jsem rychle nějaký systém, tak jsem tam nalila Ubuntu, ačkoliv to není úplně kompatibilní. Teď mám na třech DVD Win7 a nemůžu dát ani jedno.
První CD píše - KERNEL_DATA_ERROR, kERNEL missing nebo je corrupted
Druhý mi (pře)bootuje Ubuntu, což naprosto nechápu
Třetí nemůže instalovat Win na žádný partition, nerozpoznává žádný drive, a říká že má být formátován jako NTFS. V nabídce je možnost formátování šedá, funguje jen refresh a delete, který nevím jestli můžu udělat.
Chápu, že tím že přecházím z linuxu je pc asi zmatenej, ale zkoušela jsem i do command prompt zadat bootrec/fixmbr, /fixboot, /RebuildBcd a nic to na možnostech instalace nezměnilo. Akorát to odinstalovalo Ubuntu.

Nevíte někdo co s tím?
Díky

« Poslední změna: 20. 12. 2013, 23:51:08 od Petr Krčmář »


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:přechod z Ubuntu na Windows 7
« Odpověď #1 kdy: 20. 12. 2013, 21:44:58 »
Nejprve je třeba si ujasnit, jestli stávající Ubuntu chcete na disku zachovat, či nikoliv. Pokud ne, tak si zazálohujte všechna data z Ubuntu (tedy pokud je budete potřebovat) V instalátoru Windows 7 smažte všechny oddíly na disku a vytvořte nový pro windows, ta možnost tam je. Pak instalace proběhne zcela bez problému. Pokud však chcete zachovat i ubuntu, svěřte notebook někomu, kdo už to někdy dělal, jelikož se domnívám, že to je nad vaše síly.

Lin

Re:přechod z Ubuntu na Windows 7
« Odpověď #2 kdy: 20. 12. 2013, 21:51:48 »
Ubuntu už právě nechci. Díky tedy za radu, zkusím to.

Darkwing

Re:Přechod z Ubuntu na Windows 7
« Odpověď #3 kdy: 05. 06. 2014, 23:16:21 »
Dobrý den, mám podobný problém... Mám ubuntu, ale nejde na něj nainstalovat windows, když bootuju, tak to vyhodí chybu s I/O jednotkami... Když to instaluju normal, přez setup, tak to píše chybu, že neni na disku místo... Nevíte někdo co s tím?

libcha

Re:Přechod z Ubuntu na Windows 7
« Odpověď #4 kdy: 06. 06. 2014, 08:15:22 »
Jestli ono to není tím, že se k notebookům dostávají nějaké ty OEM instalátory windows, které nic neumějí. Nebo se microsoft mstí lidem co vyzkoušeli linux ? :-D
Pamatuju si to z doby XPček, kdy instalační CD se na nic nezeptalo a systém nainstalovalo NĚKAM. Třeba jako druhý na partišnu kde už jeden (rozbitý) byl...
Vždy funguje nabootovat z linuxového CD (třeba toho ubuntího instalačního), pomocí gparted všechny oddíly na disku smazat, a windows nepoznají, že tam kdy nějaké ubuntu bylo.


flack

Re:Přechod z Ubuntu na Windows 7
« Odpověď #5 kdy: 06. 06. 2014, 09:20:20 »
Skuste v gparted nabootovanem z liveCD Odstranit tabulku particii a vytvorit tak novu vo formate ms-dos pre klasicky MBR.

Gparted-->Device-->Create partition table--> vybrat MS-DOS --> OK

Potom uz je mozne si bud vytvorit nove velkosti partici cez gparted, alebo rovno spustit instalaciu Windows. Dajte vediet ci to zabralo ja dufam ze ano.

x.Dub

Re:Přechod z Ubuntu na Windows 7
« Odpověď #6 kdy: 06. 06. 2014, 12:41:25 »
Ještě je jedna možnost proč by to nemuselo jít. Nevím jak moc je notebook nový, ale pokud je úplně nový, tak jestli náhodou to není něco podobného tomuto: http://www.alza.cz/hp-250-g2-d517075.htm

hdd

Re:Přechod z Ubuntu na Windows 7
« Odpověď #7 kdy: 06. 06. 2014, 18:25:53 »
Ak nevie instalator najst vhodnu particiu, treba cez ubuntu a program gparted vytvorit primarny ntfs odiel napr 20gb, a potom pustit instalator windowsu z dvd , nainstalovat tu particu, a pomocou programu napr EaseUS Partition Master rozsirit tu 20gb particiu na cely disk a vybavene.