VŠ - FI Grafický design vs. FIT

Peťa

VŠ - FI Grafický design vs. FIT
« kdy: 20. 12. 2013, 15:35:35 »
Zdravím, téma FIT vs. FI tady bylo diskutované už několikrát. Přesto bych chtěla založit nové, které se týká přímo grafického popř. počítačového designu.
Z předchozích diskuzí jsem se dozvěděla, že FIT je zaměřené více prakticky, což by mi vyhovovalo. Na druhou stranu FIT otvírá jen jeden všeobecný obor a specializovat se můžu až na ing. studiu. (Počítačova grafika a multimedia.) Od FIT mě odrazuje taky skutečnost, že jsem spíš technicko-umělecký typ než čistej technik a nevím jestli by mě studium bez výtvarné složky bavilo. :D  Dalším důvodem proč uvažuju o FIT je lepší uplatnitelnost... Nebo se mílím? Myslíte, že po vystudování Grafického designu na FI nebude problém nalézt adekvátní uplatnění? (Vím, že to záleží na člověku a nejen na škole, ale nechtěla bych něco studovat do 23 let a potom zjisti, že jediné co můžu dělat jsou vizitky a letáčky :D)


jakub

Re:VŠ - FI Grafický design vs. FIT
« Odpověď #1 kdy: 20. 12. 2013, 16:21:16 »
Na FIT mas fyziku aj celkovo dost HW, ale co mi tu chyba je viac matiky... Na FITe su nejake celkom uspesne projekty na rozpoznavanie audia aj obrazu... Neviem co by si chcela robit :)

S FI nemam skusenosti.

Peťa

Re:VŠ - FI Grafický design vs. FIT
« Odpověď #2 kdy: 20. 12. 2013, 17:29:53 »
Ehm, to co by mě lákalo úplně nejvíc je podílet se na tvorbě 3D animovaných filmů... :D ale to je spíš takový můj sen

Stalin

Re:VŠ - FI Grafický design vs. FIT
« Odpověď #3 kdy: 20. 12. 2013, 17:46:45 »
Takýchto tém je tu milión... Každý ti aj tak bude odporúčať svoju školu. Pokiaľ človek nie je retardovaný a oboru sa venuje vo svojom voľnom čase, stačí mu aj FI v Horných Pepoviciach.

Peťa

Re:VŠ - FI Grafický design vs. FIT
« Odpověď #4 kdy: 20. 12. 2013, 18:03:29 »
Jistě ;) ale když už, tak bych ráda šla na tu "lepší" školu. A ano FIT vs. FI je tady milionkrát, ale ohledně oboru grafika jsem toho moc nenašla....
 Chtěla jsem jit na FI MU ale kdysi jsem se dočetla, že je to strašně teoretické a k samotné grafice se studenti můžou dostat prakticky jen ve svém volném čase.... což mě dost překvapilo, protože jednotlivé předměty mi přišly zajímavé...


KKK

Re:VŠ - FI Grafický design vs. FIT
« Odpověď #5 kdy: 20. 12. 2013, 19:29:57 »
Pane Boze, jenom to ne! Naucis se vsechno ohledne grafiky, jenom ne konkretni programy a modelovani v nich. Takze pokud chces v zivote delat animovane filmy, tohle je dost mimo.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:VŠ - FI Grafický design vs. FIT
« Odpověď #6 kdy: 21. 12. 2013, 11:16:40 »
... Každý ti aj tak bude odporúčať svoju školu.
Studuju na FITe a teda pokud jde o zamereni a praktickou cast (v tomto pripade grafiku) tak to doporucit nemuzu. Bakalar je sice prakticky (bohuzel taky "vseobecny"), ale magisterske studium uz tolik ne (napr. takova teoreticka informatika je povinna pro vsechny obory, stejne jako dalsi teoreticti/mimo-oborovi strasaci). Takze pokud chces prakticke veci z grafiky bez teoretickych nepouzitelnosti (v danem oboru), tak to FIT urcite neni.

Pokiaľ človek nie je retardovaný a oboru sa venuje vo svojom voľnom čase, stačí mu aj FI v Horných Pepoviciach.
souhlas

Pupi_1

Re:VŠ - FI Grafický design vs. FIT
« Odpověď #7 kdy: 21. 12. 2013, 13:48:28 »
Na FIT nechod. Bude ta tam cakat trnita cesta, ucitelia, ktori si myslia neviem co o sebe. S grafikou nepocitaj, akurat jeden semester na bakalarovi. Inac vela HW, fyzika, ktora ti je vcelku k hovnu, takisto teoria obvodov, tiez k hovnu. No a na 2.stupni je teoreticka informa pre vsetkych povinna, co je asi najtazsi predmet asi na fite(viem z rozpravania inych, 2.st tam uz nastastie nestudujem), ktory ti bude v realnom zivote takisto k hovnu a ak sa chces venovat grafike, tak to myslim ani nevyuzijes. Ak nechces mat nervy, tak tam nechod ;)

Re:VŠ - FI Grafický design vs. FIT
« Odpověď #8 kdy: 21. 12. 2013, 14:13:22 »
Jistě ;) ale když už, tak bych ráda šla na tu "lepší" školu. A ano FIT vs. FI je tady milionkrát, ale ohledně oboru grafika jsem toho moc nenašla....
 Chtěla jsem jit na FI MU ale kdysi jsem se dočetla, že je to strašně teoretické a k samotné grafice se studenti můžou dostat prakticky jen ve svém volném čase.... což mě dost překvapilo, protože jednotlivé předměty mi přišly zajímavé...

Ja som na FI MU, Aplikovana Informatika Bc. Neviem kde si sa docitala ze to je strasne teoreticke... ak si na aplikovanej tak mas relativne malo povinnych predmetov a ostatne si mozes vybrat podla seba. Alebo si rovno daj http://www.fi.muni.cz/katalog/obory_html/bc-ap-gd.xhtml ked ta to zaujme. Kazdopadne na FI MU mozes vdaka tomu systemu volnosti a vyberania predmetov ist minimalne cez teoriu. Ostatne predmety si mozes vybrat podla toho co ta zaujima. Velky bonus je aj to, ze si mozes predmety zapisat z inych fakult MU.

Re:VŠ - FI Grafický design vs. FIT
« Odpověď #9 kdy: 21. 12. 2013, 14:18:43 »
Jistě ;) ale když už, tak bych ráda šla na tu "lepší" školu. A ano FIT vs. FI je tady milionkrát, ale ohledně oboru grafika jsem toho moc nenašla....
 Chtěla jsem jit na FI MU ale kdysi jsem se dočetla, že je to strašně teoretické a k samotné grafice se studenti můžou dostat prakticky jen ve svém volném čase.... což mě dost překvapilo, protože jednotlivé předměty mi přišly zajímavé...

Ja som na FI MU, Aplikovana Informatika Bc. Neviem kde si sa docitala ze to je strasne teoreticke... ak si na aplikovanej tak mas relativne malo povinnych predmetov a ostatne si mozes vybrat podla seba. Alebo si rovno daj http://www.fi.muni.cz/katalog/obory_html/bc-ap-gd.xhtml ked ta to zaujme. Kazdopadne na FI MU mozes vdaka tomu systemu volnosti a vyberania predmetov ist minimalne cez teoriu. Ostatne predmety si mozes vybrat podla toho co ta zaujima. Velky bonus je aj to, ze si mozes predmety zapisat z inych fakult MU.

Este som zabudol. Tu mas link na predmety z Ateliéru grafického designu a multimédií, ktory na FI MU zaistuje vyuku tych predmetov ktore by ta mohli zaujimatat http://agdamm.fi.muni.cz/cs/predmety

Re:VŠ - FI Grafický design vs. FIT
« Odpověď #10 kdy: 21. 12. 2013, 14:25:27 »
Peťa:

Jestliže tě zajímá design a tvorba filmů, tak FIT i FI pro tebe budou spíše ztráta času. Zvážil bych studium na fakultě multimediálních komunikací ve Zlíně. Tam by ses v podobných věcech včetně grafických programů mohla vyprofilovat velmi dobře.

Na druhou stranu, to, co chceš dělat ty, chce taky spousta jiných lidí. Abys skutečně došla za svým snem, budeš se muset o to víc snažit, abys uspěla.

Studium na FIT i na FI je náročné a někdy i nezajímavé. Jenže absolventi těchto škol jsou pak velmi žádaní. Btw. vystudoval jsem FIT.

Pupi_1

Re:VŠ - FI Grafický design vs. FIT
« Odpověď #11 kdy: 21. 12. 2013, 16:45:37 »
Ci su ziadani, neziadani, to nie je vcelku tak. Moze to len tak okrajovo dopomoct zamestnavatelovi pri vybere uchadzaca. Hlavne ich zaujima, aky clovek je aj povahovo, ako je na tom aj s komunikaciou, comu sa venuje, co ho hlavne zaujima. Skola - minimum. Sorry, ale na FITe je dost individui, ktori nevedia co je holiaci strojcek, vlasy maju po "zadnicu", atd. Prepacte, ale neviem ci by som dal niekomu takemu prednost, i ked je z FITu pred niekym, kto by vedel firmu aj reprezentovat a nemusel by mat ani FIT.

Peťa

Re:VŠ - FI Grafický design vs. FIT
« Odpověď #12 kdy: 21. 12. 2013, 21:14:10 »
Jistě ;) ale když už, tak bych ráda šla na tu "lepší" školu. A ano FIT vs. FI je tady milionkrát, ale ohledně oboru grafika jsem toho moc nenašla....
 Chtěla jsem jit na FI MU ale kdysi jsem se dočetla, že je to strašně teoretické a k samotné grafice se studenti můžou dostat prakticky jen ve svém volném čase.... což mě dost překvapilo, protože jednotlivé předměty mi přišly zajímavé...

Ja som na FI MU, Aplikovana Informatika Bc. Neviem kde si sa docitala ze to je strasne teoreticke... ak si na aplikovanej tak mas relativne malo povinnych predmetov a ostatne si mozes vybrat podla seba. Alebo si rovno daj http://www.fi.muni.cz/katalog/obory_html/bc-ap-gd.xhtml ked ta to zaujme. Kazdopadne na FI MU mozes vdaka tomu systemu volnosti a vyberania predmetov ist minimalne cez teoriu. Ostatne predmety si mozes vybrat podla toho co ta zaujima. Velky bonus je aj to, ze si mozes predmety zapisat z inych fakult MU.

Este som zabudol. Tu mas link na predmety z Ateliéru grafického designu a multimédií, ktory na FI MU zaistuje vyuku tych predmetov ktore by ta mohli zaujimatat http://agdamm.fi.muni.cz/cs/predmety

Díky za ten link :), opravdu to vypadá zajímavě a ta velká samostatnost ve volbě předmětů se mi na MU líbí...

Peťa

Re:VŠ - FI Grafický design vs. FIT
« Odpověď #13 kdy: 21. 12. 2013, 21:17:54 »
Ci su ziadani, neziadani, to nie je vcelku tak. Moze to len tak okrajovo dopomoct zamestnavatelovi pri vybere uchadzaca. Hlavne ich zaujima, aky clovek je aj povahovo, ako je na tom aj s komunikaciou, comu sa venuje, co ho hlavne zaujima. Skola - minimum. Sorry, ale na FITe je dost individui, ktori nevedia co je holiaci strojcek, vlasy maju po "zadnicu", atd. Prepacte, ale neviem ci by som dal niekomu takemu prednost, i ked je z FITu pred niekym, kto by vedel firmu aj reprezentovat a nemusel by mat ani FIT.

Ehm, tak toho že bych byla moc "nerdy" bych se fakt nebála. Spíš si nejsem jistá jestli bych na FIT našla někoho s kým se dá normálně bavit... Protože to co jsem slyšela o tamějších osobnostech..... to by bylo na jinou diskuzi :D

Re:VŠ - FI Grafický design vs. FIT
« Odpověď #14 kdy: 21. 12. 2013, 21:36:40 »
Ci su ziadani, neziadani, to nie je vcelku tak. Moze to len tak okrajovo dopomoct zamestnavatelovi pri vybere uchadzaca. Hlavne ich zaujima, aky clovek je aj povahovo, ako je na tom aj s komunikaciou, comu sa venuje, co ho hlavne zaujima. Skola - minimum.
Já s tebou naprosto souhlasím, vybíral bych člověka do týmu stejně. Jen mi přišlo, že nám ve fakultních newsech chodilo skoro každý den několik nabídek práce.

Sorry, ale na FITe je dost individui, ktori nevedia co je holiaci strojcek, vlasy maju po "zadnicu", atd. Prepacte, ale neviem ci by som dal niekomu takemu prednost, i ked je z FITu pred niekym, kto by vedel firmu aj reprezentovat a nemusel by mat ani FIT.
To je jen předsudek. Na FITu je spousta normálních lidí a promiň, ale myslím si, že se teď tvému příspěvku jen smějou. :)

Ehm, tak toho že bych byla moc "nerdy" bych se fakt nebála. Spíš si nejsem jistá jestli bych na FIT našla někoho s kým se dá normálně bavit... Protože to co jsem slyšela o tamějších osobnostech..... to by bylo na jinou diskuzi :D
Tak všude se dají najít podivíni, ale neboj, je tam i spousta normálních lidí :) v poslední době i přibývá holek :) Doufám, že si nemyslíš, že na FI MUNI žádní podivíni nejsou :D