Jaký Android telefon pro SIP

en

Jaký Android telefon pro SIP
« kdy: 16. 08. 2010, 13:42:58 »
Jaký byste doporučili telefon dnes (příp. do 1 měsíce) pro:
1. klasické GSM telefonování
2. SIP přes GSM data
3. SIP přes Wifi
4. SIP klient s funkcí běhu v pozadí (že by všichni?)
5. Nastavitelné pravidlo priority SIPu přes GSM nebo Wifi (příp. fixní vyšší priorita wifi s možnosti jednoduše wifi odpojit)
6. Možnost registrovat několik wifi sítí (a automaticky se mezi nimi přepínat dle dostupnosti)
7. Ideálně i několik SIP účtů, ale to není podmínkou.
8. alespoň 4 hodiny hovoru (lépe více)
9. Rozumné odezvy UI

Díky za tipy.


en

Re: Jaký Android telefon pro SIP
« Odpověď #1 kdy: 16. 08. 2010, 13:48:56 »
Ještě jsem zapomněl na potřebu sdílení telefonního seznamu pro GSM volání a SIP volání a nějaké inteligentní rozhodování, zda budu volat přes SIP nebo GSM.

konecny

Re: Jaký Android telefon pro SIP
« Odpověď #2 kdy: 16. 08. 2010, 14:18:02 »
Zdravím,

co se týče sip klienta...já mám sipdroid...můžete zvolit přes která rozhraní lze telefonovat (wifi, gsm).

Zkoušel jsem jen přes wifi...problém byl pouze v případě, že jsem se při telefonování pohyboval (zrtáta signálu). Kontakt list je sdílený. Lze v sipdroid zvolit zda preferujete
volání pomocí sipdroid, gsm nebo sipdroid je-li k dispozici konektivita na ústřednu.
Také lze nastavit, že určitý kontakt bude volán vždy přes sipdroid (telefonní číslo musí být ve specifickém formátu).


en

Re: Jaký Android telefon pro SIP
« Odpověď #3 kdy: 16. 08. 2010, 14:29:55 »
Kromě kolísání wifi signálu vše v pohodě? Nebo to má nějaké mouchy? Jak často se sekne aplikace|celý telefon? Jaký je tedy vhodný HW?

konecny

Re: Jaký Android telefon pro SIP
« Odpověď #4 kdy: 16. 08. 2010, 14:39:19 »
No přiznám se, že moc nemůžu hodnotit stabilitu. Téměř ten software nepoužívám. Pouze mě zajímalo, jak bude fungovat s mou ústřednou. Většinou z ČR a jednou z Turecka. Bylo to ok.

Co se hw týče, tak  mám HTC Tatoo, který neoplývá bůhví jakým výkonem a vše bylo ok.

Snad jen ta baterie. Těžko říct kolik hodin hovoru by to vydrželo. Myslím, že spíš než zátěž procesoru by vám byterie vybyl wifi adaptér :-).


konecny

Re: Jaký Android telefon pro SIP
« Odpověď #5 kdy: 16. 08. 2010, 14:40:37 »
...vybil...

alfi

Re: Jaký Android telefon pro SIP
« Odpověď #6 kdy: 16. 08. 2010, 18:59:16 »
podle mě kterýkoliv :) nejstarší G1 jsem sice nezkoušel, ale podle mě to utáhne i ten - možná víc záleží na konkrétním softu a použitém kodeku a bitratu.

sipdroid na htc desire bez problému (k tomu ještě autoři doporučujou službu na http://www.pbxes.org), např. nokia E66 s vestavěným sip klientem taky (tam se mi ale nefunguje příchozí hovor přes gsm/3g.. netuším proč).

en

Re: Jaký Android telefon pro SIP
« Odpověď #7 kdy: 16. 08. 2010, 19:45:02 »
podle mě kterýkoliv :) nejstarší G1 jsem sice nezkoušel, ale podle mě to utáhne i ten - možná víc záleží na konkrétním softu a použitém kodeku a bitratu.

U těch starších mám obavu z baterie a reakcí UI. G1 byl docela pomalý telefon. Dalo se to, ale žádný zážitek z toho nebyl :-(

alfi

Re: Jaký Android telefon pro SIP
« Odpověď #8 kdy: 17. 08. 2010, 09:59:48 »
U těch starších mám obavu z baterie a reakcí UI. G1 byl docela pomalý telefon. Dalo se to, ale žádný zážitek z toho nebyl :-(

desire při používání a povolení 2g i 3g sítě vydrží max. den (cca 20-22h). při vynucení pouze 3g sítě necelé dva dny. podobně na tom budou i ostatní..

UI si vyzkoušejte, nemyslím, že bylo nějak extrémně pomalé. možná nejsou vždycky úplně perfektní (to ale nemají ani třeba windows mobile), ale "rozumné" určitě jsou :-)

en

Re: Jaký Android telefon pro SIP
« Odpověď #9 kdy: 17. 08. 2010, 11:24:57 »
desire při používání a povolení 2g i 3g sítě vydrží max. den (cca 20-22h). při vynucení pouze 3g sítě necelé dva dny. podobně na tom budou i ostatní..

Jak moc vysává wifi? Třeba web (když už ne SIP).. kolik hodin cca?

wojta

Re: Jaký Android telefon pro SIP
« Odpověď #10 kdy: 17. 08. 2010, 12:35:44 »
Jj, G1 se Sipdroidem běhala dobře. Výdrž je opravdu nejpalčivější při přelaďování BTSek a 2G/3G.

alfi

Re: Jaký Android telefon pro SIP
« Odpověď #11 kdy: 17. 08. 2010, 12:41:28 »
Jak moc vysává wifi? Třeba web (když už ne SIP).. kolik hodin cca?

nonstop stahování jsem nezkoušel. (standby) připojení na chat nebo sip mi nepřišlo, že by nějak extrémně ždímalo baterku - to dělá spíš displej (a naopak kterýsi prográmek na sledování baterky uváděl přes wifi i o něco větší výdrž než přes 3g - možná to bude tím, pokud je wifi blízko, stačí jí minimální výkon)