SMS jako textový soubor do PC

Joseph77

SMS jako textový soubor do PC
« kdy: 15. 12. 2013, 11:29:36 »
Dobrý den,
chci se zeptat, jestli existuje nějaký GSM modul (co nejlevnější), popřípadě jak se nastavý,  aby mi po přijetí SMS zprávy, automaticky uložil text zprávy do počítače jako textový soubor.
Jde mi hlavně o to, abych hodnotu zapsanou v SMS zprávě mohl načíst do programu a poté dál zpracovávat.

děkuji


MP

Re:SMS jako textový soubor do PC
« Odpověď #1 kdy: 15. 12. 2013, 14:19:10 »
Jakekoli GSM zarizeni, co je podporovane napr. smstools3. Ja to mam pripojene pres seriovy port (starsi brany), ale komunikace jde i pres usb, takze libovolny levny telefon/gsm brana. V tech smstools3 se pri globalni definici gsm zarizeni nastavi parametr, jaka akce ma byt provedena pri prichozi udalosti:
eventhandler = /path/sms_to_db

cast sms_to_db skriptu:
#Extract data from the SMS file
FROM=`formail -zx From: < $2 | sed 's/"//g'`
TO=`formail -zx To: < $2`
#Remove plus sign, spaces, minus and short number prefix
TO=`echo "$TO" | sed 's/ //g' | sed 's/+//g' | sed 's/s//g' | sed 's/-//g'`
SUBJECT=`formail -zx Subject: < $2`
SENT=`formail -zx Sent: < $2`
TEXT=`formail -I "" <$2`

Joseph77

Re:SMS jako textový soubor do PC
« Odpověď #2 kdy: 15. 12. 2013, 15:33:02 »
Takže kdybych připojil jakýkoliv mobil (např. starou nokii se simkou) přes USB do PC a použil ten program smstools3, tak to půjde?
Navíc sem nenašel žádnou levnou GSM bránu (do 500Kč). A ten mobil by byl postačující si myslim. Jinak díky, tohle sem potřeboval slyšet  :)

Jenda

Re:SMS jako textový soubor do PC
« Odpověď #3 kdy: 15. 12. 2013, 17:19:50 »
Takže kdybych připojil jakýkoliv mobil (např. starou nokii se simkou) přes USB do PC a použil ten program smstools3, tak to půjde?
Navíc sem nenašel žádnou levnou GSM bránu (do 500Kč). A ten mobil by byl postačující si myslim. Jinak díky, tohle sem potřeboval slyšet  :)
Ano. A taky jde použít třeba Huawei E3131, co teď T-Mobile výhodně bundluje s předplaceným internetem. Protože smstools jsou na mě málo hardcore, vyzvedl jsem si SMS AT příkazy přes sériák, co to vyrobí.

AT+CMGF=1
OK
AT+CMGL="ALL"
+CMGL: 0,"REC READ","+420736XXXXXX",,"13/04/24,11:36:26+08"
blablablabla

OK
AT+CMGR=0
+CMGR: "REC READ","+420736XXXXXX",,"13/04/24,11:36:26+08"
blablablabla

AT+CMGD=1,4

Joseph77

Re:SMS jako textový soubor do PC
« Odpověď #4 kdy: 03. 01. 2014, 12:14:42 »
Existuje i jiný software než smstools3? Mám problém v instalaci, mám windows :D


LadaD

Re:SMS jako textový soubor do PC
« Odpověď #5 kdy: 03. 01. 2014, 12:39:32 »
Existuje i jiný software než smstools3? Mám problém v instalaci, mám windows :D
Možná ano, ale tohle je primárně linuxový portál. Tzn, zkus to někde jinde. :)

Re:SMS jako textový soubor do PC
« Odpověď #6 kdy: 03. 01. 2014, 13:02:15 »
To si mal hned napisat, ze to chces pod windows. Vies programovat, alebo hladas nejaky hotovy program?
V principe je to len seriova komunikacia s mobilom/branou, zakladne AT prikazy najdes vsade na nete, komunikuje sa textovo, takze den/dva a mas program hotovy.
Pred x-rokmi sme robili v delphi podobnu aplikaciu, modul s dvoma modulmi a smsky si tahal z db, a prijate ukladal. Ale zdrojaky uz ani neexistuju.

Joseph77

Re:SMS jako textový soubor do PC
« Odpověď #7 kdy: 03. 01. 2014, 16:19:33 »
Já právě potřebuju jednoduchý program pro windows, co mi dokáže uložit text sms zprávy jako textový soubor, abych ho potom mohl ve svém programu načíst a dál s nim pracovat...už sem vyzkoušel asi tři programy, a zatim asi nejlepší je normálni PC Suite, kde se mi zprávy hned ukážou, ale nejdou uložit do pc v textovym formatu...

Jenda

Re:SMS jako textový soubor do PC
« Odpověď #8 kdy: 03. 01. 2014, 16:43:31 »
Já právě potřebuju jednoduchý program pro windows, co mi dokáže uložit text sms zprávy jako textový soubor, abych ho potom mohl ve svém programu načíst a dál s nim pracovat...už sem vyzkoušel asi tři programy, a zatim asi nejlepší je normálni PC Suite, kde se mi zprávy hned ukážou, ale nejdou uložit do pc v textovym formatu...
Proč si tvůj program nemůže prostě otevřít sériák a poslat tam ty tři AT příkazy, které jsem napsal výše?

Joseph77

Re:SMS jako textový soubor do PC
« Odpověď #9 kdy: 03. 01. 2014, 16:55:17 »
A to se dělá jak? Moc teď nechápu.

Jenda

Re:SMS jako textový soubor do PC
« Odpověď #10 kdy: 03. 01. 2014, 17:36:54 »
A to se dělá jak? Moc teď nechápu.
Nevím, jak na Windows, na Linuxu se otevře /dev/ttyNĚCO a zapisuje se do toho… Hledej příklad pro komunikaci po sériáku pro tvůj programovací jazyk/framework.

mikrom

Re:SMS jako textový soubor do PC
« Odpověď #11 kdy: 04. 01. 2014, 18:24:38 »

Re:SMS jako textový soubor do PC
« Odpověď #12 kdy: 04. 01. 2014, 23:38:47 »
A to se dělá jak? Moc teď nechápu.

Zkus gammu nebo wammu.
Over si, jestli mas podporovany mobil.
Idelane si sezen legendarni Siemens C35i, nebo treba Sony Ericsson K750i. K750i jsem pred par lety mel a posilani SMS pres gammu bylo bez problemu.
Nastaveni je na 3 radky. Cteni SMS by melo byt prikazem "gammu getallsms" (nezkousel jsem).
Treba odesilani: "gammu sendsms TEXT 800123456 -text "Halooo ..""
http://www.techytalk.info/send-receive-sms-using-gsm-modem-phone-ubuntu/

Jinak gammu ma primo program na ukladani SMS do souboru "gammu-smsbackup". Vyleze ti INI soubor. Pokud ho nejsi schopny naparsovat, radeji se do niceho nepoustej...

Osobne mi prijde nejsnadnejsi povidat si z mobilem pomoci AT prikazu. Pokud ale mobil umi jenom PDU pro SMS, budes mit jeste praci s prevodem.
Takhle treba vypyda SMS v PDU formatu: 040BC87238880900F100009930925161958003C160 10
http://www.gsm-modem.de/sms-pdu-mode.html


Nemel bys lepsi dat nekomu par korun aby ti napsal jednoduchy skript treba pro gammu, ktery vytahne SMS z telefonu a ulozi ji treba do databaze?
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

Pal

Re:SMS jako textový soubor do PC
« Odpověď #13 kdy: 05. 01. 2014, 09:44:11 »
Kdysi dávno (2004) jsem tuto úlohu řešil pomocí programu "floAt's Mobile Agent" (FMA) a telefonu Siemens S35i. Program (FMA) měl v sobě zabudovánu možnost skriptování. Skriptovací jazyk byl událostní, šlo si napsat vlastní rutiny pro určité události - například OnInit,  OnNewSMS, OnConnected, OnStatusTimer a tak dále.
K počítači se teda připojil telefon, spustil se FMA a v něm běžel skript skript řešící právě výše uvedené stavy. Když přišla sms, spustila se "sama" příslušná procedura (OnNewSMS). V té bylo řečeno, co se má udělat dále. Já jsem ty smsky ukládal na web do databáze a tam se zobrazovaly userům. Samozřejmě se to průběžně hlásilo na server, že to jako žije (OnStatusTimer) a podobné blbiny.
Ten program (FMA) byl naprosto bezkonkurenční právě díky té možnosti skriptování. Už se ale nevyvíjí.
Podobnou funkcionalitu - skriptování - by měl mít MOBILedit!

Joseph77

Re:SMS jako textový soubor do PC
« Odpověď #14 kdy: 14. 01. 2014, 16:55:23 »
Přesně něco takovýho potřebuju, abych měl připojenej mobil nebo cokoliv jinýho se SIM kartou a po přijetí sms se mi automaticky uloží text sms jako textový soubor do PC.