DLNA přes internet

DLNA přes internet
« kdy: 13. 12. 2013, 19:18:03 »
Hezky den preji. Prave resim ze bych doma rad prekopal posledni PC ktere mam na Linux. Aktualne nanem bezi Win7HP. Rad bych presel na Linux Mint. Ovsem resim ted uz posledni drobnost.

Bezne pouzivam ted Qloud pro streamovani hudby a serialu v ramci LAN a pres internet do mobilu/tabletu. Qloud podporuje pristup pomoci uzivatelskych uctu takze se nebojim ze by se v tom nekdo hrabal a streamoval odeme. Z internetu do LAN vidim pres modem s NAT kde mi to forvarduje pozadavky na portu 8888 na vnitrni adresu 10.0.0.5:8888

Hledam obdobne reseni ktere by me umoznilo jednoduse zabespecit pristup na stream pod linuxem. Nasel jsem nekolik DLNA serveru ale jiz jsem knim nenasel nic ohledne toho jak by se dalo vyresit uzivatelky pristup. Nemel byste nekdo naky napad? Budu rad za kazdou radu :-)
« Poslední změna: 14. 12. 2013, 00:52:13 od Petr Krčmář »
Nobody is perfect, but i'll try my best!


Jimm

Re:DLNA Prez Internet
« Odpověď #1 kdy: 13. 12. 2013, 20:46:22 »
Já to moc nechápu, k čemu to je? Jako že si streamuješ seriály do mobilu na cestách?

Re:DLNA přes internet
« Odpověď #2 kdy: 14. 12. 2013, 09:09:24 »
Ano pouzivam to ke stremovani hudby a serialu na cestach abych nemusel vsechno tahat na karte, takhle mam kdykoliv na vyber podle chuti a nemusim porad neco kopirovat  :) Rad bych to takhle mel i po prechodu na linux ale zatim sem nenasel nic co by dokazalo fungovat jako Qloud.
Nobody is perfect, but i'll try my best!

radek

Re:DLNA přes internet
« Odpověď #3 kdy: 14. 12. 2013, 13:33:07 »
jen je potřeba k tomu slušné připojení, což v 90% hotelů bohužel nebývá :( a v Německu to je ještě horší...

死神

  • ***
  • 159
    • Zobrazit profil
Re:DLNA přes internet
« Odpověď #4 kdy: 14. 12. 2013, 15:48:24 »


Re:DLNA přes internet
« Odpověď #5 kdy: 15. 12. 2013, 16:15:51 »
Seriio vypada docela dobre, testnu to a uvidim 20$ neni zas tolik. Free alternativa by byla idealni ale co nadelam  :)
Nobody is perfect, but i'll try my best!

j

Re:DLNA přes internet
« Odpověď #6 kdy: 16. 12. 2013, 08:29:44 »
DLNA jako takovy funguje jen a pouze v ramci LAN - ten protokol je tak definovanej, neprojde to pres router. => musel by sis z toho telefonu vytvorit bridge tunel, coz zaroven povede ktomu, ze ti na nej poleze vse, co lita po domaci siti (broacasty ...).

Re:DLNA přes internet
« Odpověď #7 kdy: 16. 12. 2013, 10:01:16 »
Tak aktualne mam Qloud nastaveni v ramci LAN a na routeru mam pravidlo ze pozadavky z WAN na portu 8888 se forvarduji na server 10.0.0.5 a funguje mi to bezproblemu. Ale abych se jak v LAN tak z WAN mohl pripojit na Qloud musim zadat login ktery jsem si nastavil. Tuto funkci bych prave potreboval primarne nechci aby se mi na server mohl pripojit kazdy kdo zjisti adresu a pak mi vytezoval streamovanim uz tak malou linku  :)
Nobody is perfect, but i'll try my best!

alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DLNA přes internet
« Odpověď #8 kdy: 16. 12. 2013, 10:40:30 »
VPN? (openvpn..)
nějakému heslu made in china bych fakt nevěřil, že se nebudou procházet po mojí LAN síti :)

Re:DLNA přes internet
« Odpověď #9 kdy: 16. 12. 2013, 10:59:48 »
Tak zatim nemam duvit verit v opak sitova komunikace je klidna a nic podezreleho nikam nechodi podle fidlera  ;) Jde mi ted oto najit nakou jednoducho alternativu, nechci se nekde patlat s vpn.. chci na mobilu zapnout aplikaci dat pripojit a neresit pripojovani na VPN  :)
Nobody is perfect, but i'll try my best!

brm

Re:DLNA přes internet
« Odpověď #10 kdy: 16. 12. 2013, 11:56:39 »
Ja bezne pouzivam XBMC (aktualne betu verziu 13.x)
Niekde na internete na servery mas ulozene "media". Na nejakej "masine" (pc/raspbery pi..) doma ktora ma internetovy pristup nainstalujes XBMC a nastavis vnom UPnP aby bola browsovatelna pre DLNA zariadenia(telka). Potom si do Movies/Music/Pictures pridas zdroj http/ftp server kde su ulozene tvoje "media". A nakoniec na telke nalistujes cez dlna ten http/ftp zdroj a pustas.

Skusal som toto riesenie na notebook+panasonic telka oba na wifi (100mbit internet linka ale nie shit wifi router) a fullHD film a spustilo sa prvych par sekund a zdochlo to :-) Mozno by som mal skusit lanku, alebo idealne asi bude ked budem mat media lokalne na masine kde je XBMC.

Re:DLNA přes internet
« Odpověď #11 kdy: 16. 12. 2013, 12:17:14 »
Tak me jde o streamovani prevazne mp3 pripadne obas nakeho serialu do mobilu kde je male rozliseni takze ten datovy tok neni tak velky FHD je pro me scifi i na PC natoz na mobilu ani jendo nato nema dostatecny display :)
Ale jak rikam neni problem udelat LDNA ktere bude dostupne prez WAN ale resim to, aby to bylo zabezpecene aby se tam nemohl pripojit kazdej kdo si to najde aniz bych musel pouzivat VPN nebo nake slozitosti.
Jak jsem psal na PC je Qloud Server tam sem si nastavil share na slozky udelal ucet, a na mobilu jsem si nainstalovat Qloud aplikaci a tou jsem se prihlasi vsechno funguje. Bouzel Qloud  je pouze pro windows jinak bych ho pouzival nadale..
Nobody is perfect, but i'll try my best!

Vasek

Re:DLNA přes internet
« Odpověď #12 kdy: 16. 12. 2013, 12:26:30 »
Co třeba použít MiniDLNA (nebo jakýkoliv DLNA server) + BubbleUPnP Server + BubbleUPnP klienta v mobilu?

http://www.bubblesoftapps.com/bubbleupnpserver/
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bubblesoft.android.bubbleupnp&hl=cs

alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DLNA přes internet
« Odpověď #13 kdy: 16. 12. 2013, 13:07:04 »
Tak zatim nemam duvit verit v opak sitova komunikace je klidna a nic podezreleho nikam nechodi podle fidlera  ;)
to přece ještě neznamená, že aplikace je bezpečná :-) tenhle stav se může kdykoliv změnit = tvůrce aplikace na to možnost má. (dveře domů taky nenecháš odemčené jen proto, že obvykle za kliku nikdo cizí netahá)

Jde mi ted oto najit nakou jednoducho alternativu, nechci se nekde patlat s vpn.. chci na mobilu zapnout aplikaci dat pripojit a neresit pripojovani na VPN  :)
DLNA je pokud vím z principu nešifrovaná, tedy navíc taky kdokoliv od provozovatele internetu (vč. admina ve zmíněném hotelu a nebo kohokoliv na nešifrované wifi někde v kavárně) si může poslechnout, co tam chodí - a vyzkoušet to taky. lepší díru do domácí sítě si představit neumím, i když uznávám, že jsou mezi námi uživatelé, které to netrápí :)

jinak velmi jednoduchá vpn se dá postavit i jen pomocí openssh, http://joeykelly.net/rants/vpn_using_ssh.txt, bubblesoft vypadá taky použitelně.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:DLNA přes internet
« Odpověď #14 kdy: 16. 12. 2013, 13:20:38 »
Ono by možná stačilo to pustit přes n2n