Chybné vykreslování Xfce na VPS

Chybné vykreslování Xfce na VPS
« kdy: 11. 12. 2013, 21:26:08 »
Ahoj, řeším následující problém.

Koupil jsem u wedosu VPS a nainstaloval xubuntu 13.10 desktop.

Bohužel mám zřejmě problém s vykreslováním http://imageshack.us/photo/my-images/542/07tt.jpg/.

Pokoušel jsem se měnit i ovladače grafické karty ale to mi moc nepomohlo. Neřešil jste někdo někdy podobný problém ve virtualizovaném prostředí?

Díky moc.
« Poslední změna: 12. 12. 2013, 09:22:09 od Petr Krčmář »


Re:VPS - xfce vykreslování
« Odpověď #1 kdy: 11. 12. 2013, 23:15:44 »
Ahoj,
tady bude nejspíš správnou volbou protokol SPICE a ovladač QXL.

Jimm

Re:VPS - xfce vykreslování
« Odpověď #2 kdy: 11. 12. 2013, 23:24:14 »
To dělá i při vypnutých grafických efektech?

Jenda

Re:VPS - xfce vykreslování
« Odpověď #3 kdy: 11. 12. 2013, 23:26:25 »
Vybodnul bych se na kreslení na virtualizovanou grafiku a spustil si tam softwarový VNC/NX/cokoli server.

Jimm

Re:VPS - xfce vykreslování
« Odpověď #4 kdy: 11. 12. 2013, 23:35:42 »
Když už offtopic, já bych si povolil jen ssh, na serveru jsem grafiku nikdy neuživil.
Vybodnul bych se na kreslení na virtualizovanou grafiku a spustil si tam softwarový VNC/NX/cokoli server.


Re:VPS - xfce vykreslování
« Odpověď #5 kdy: 12. 12. 2013, 09:44:53 »
Když už offtopic, já bych si povolil jen ssh, na serveru jsem grafiku nikdy neuživil.
Vybodnul bych se na kreslení na virtualizovanou grafiku a spustil si tam softwarový VNC/NX/cokoli server.

Ahoj, pro běh některých aplikací potřebuji GUI. Jinak standardně jedu přes terminal.

Re:VPS - xfce vykreslování
« Odpověď #6 kdy: 12. 12. 2013, 09:54:47 »
Ahoj,
tady bude nejspíš správnou volbou protokol SPICE a ovladač QXL.

SPICE vůbec neznám. Není to protokol který musím zvolit ve virtualizační platformě? ...
Na tu totiž vůbec nesáhnu.

Navíc jsem nainstaloval i vncserver a když se připojím přes TightVNC, tak to mám stejně rozhozené.

Já bych řekl že má nejnovější distribuce problém s virtualizací. Pokud si totiž zhruba kliknu do umístění kde by měla ikonka být, tak se opravdu zobrazí menu.
Dejme tomu:
Pokud bych se chtěl standardně přes gui odhlásit.
Musím kliknout vpravo do rohu obrazovky kde sice ikony vykreslené nejsou, ale menu k odhlášení vyskočí.



jivep

Re:Chybné vykreslování Xfce na VPS
« Odpověď #7 kdy: 12. 12. 2013, 10:00:22 »
pokud potrebujes grafiku, protuneluj si X k sobe, na serveru grafika nema co delat (coz pochopil i MS s Hyper-V), obecne je lepsi mit management nastroje u sebe a pripojovat se ke sluzbam vzdalene. (samozrejme ze tunelem)

Re:Chybné vykreslování Xfce na VPS
« Odpověď #8 kdy: 12. 12. 2013, 10:04:07 »
pokud potrebujes grafiku, protuneluj si X k sobe, na serveru grafika nema co delat (coz pochopil i MS s Hyper-V), obecne je lepsi mit management nastroje u sebe a pripojovat se ke sluzbam vzdalene. (samozrejme ze tunelem)

Jak již jsem psal. Pro běh některých aplikací potřebuji GUI. Dejme tomu třeba java.

jivep

Re:Chybné vykreslování Xfce na VPS
« Odpověď #9 kdy: 12. 12. 2013, 10:19:59 »
vsak ano , to se nevylucuje, tedy pokud nechces na tom serveru zobrazovat gui i nekomu jinemu, ja na serverech instaluju oracle produkty remote od sebe, pres to jejich graficky klikatko.

Re:Chybné vykreslování Xfce na VPS
« Odpověď #10 kdy: 12. 12. 2013, 10:24:36 »
vsak ano , to se nevylucuje, tedy pokud nechces na tom serveru zobrazovat gui i nekomu jinemu, ja na serverech instaluju oracle produkty remote od sebe, pres to jejich graficky klikatko.

Právě že ano. Pro běh např. něčeho podobného http://browsershots.org/ potřebuji aspoň dočasně mu zpřístupnit GUI. A pak zase klidně zabít.

Re:Chybné vykreslování Xfce na VPS
« Odpověď #11 kdy: 12. 12. 2013, 11:26:28 »
Nakonec jsem nainstaloval nižší verzi a to xubuntu 13.04. Na té se tento problém neobjevil.

Re:Chybné vykreslování Xfce na VPS
« Odpověď #12 kdy: 12. 12. 2013, 12:14:16 »
Tak nic. Začalo to blbnout i na nižší verzi  >:(

Re:Chybné vykreslování Xfce na VPS
« Odpověď #13 kdy: 12. 12. 2013, 18:32:31 »
Spice je protokol je alternativa k VNC, souvisí s ním i paravirtualizovaný ovladač grafiky QXL. Obojí je v QEMU podporováno někdy od roku 2010. Koukám se do administrace Wedosu a vidím to tak, že přístup přes SPICE nenabízejí. Možná by bylo ideální si zřídit VPS u někoho, kdo tento protokol nabízí.

monitor

Re:Chybné vykreslování Xfce na VPS
« Odpověď #14 kdy: 12. 12. 2013, 18:49:40 »
co tak si spustit vlastny vnc server, a skusit, ci sa to prejavuje aj tam?

Ono to ozaj moze byt len chybicka klienta+wedos serveru...

Co tak skusit tightvncserver?
https://help.ubuntu.com/community/VNC/Servers