Vrácení původních fontů do Debianu

Vrácení původních fontů do Debianu
« kdy: 10. 12. 2013, 22:45:05 »
Nazdar! Pred par hodinkami som nainstaloval som balicek python-sympy kedze som si myslel, ze je to dobra kniznica ale nie je (strasne pomala). Tento balicek so sebou bohuzial niesom pre mna nepochopitelne zavislosti na texlive-fonts-extra. Toto sposobilo, ze vsetky fonty v aplikaciach mam teraz ovela rozmazanejsie, jednoducho vyzera to hrozne. Predtym bolo pismo velmi ostre, teraz je fakt rozmazane (hlavne horizontalne). Pokusil som sa chybu napravit tym, ze som odstranil balicek python-sympy a vsetky zavislosti + som purgoval texlive-fonts-extra. Ziadna zmena. Teraz ked som sa pozrel na ten balicek pozrel (t-f-e), vidim, ze to ma font Cantarell, co je defaultny font v GNOME.

Moja otazka teda: ako dostanem fonty v Debiane spat do povodneho stavu?

Pouzivam Debian Testing, s GNOME.
« Poslední změna: 10. 12. 2013, 23:21:09 od Petr Krčmář »


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Vrácení původních fontů do Debianu
« Odpověď #1 kdy: 11. 12. 2013, 18:44:09 »
Jen dotaz/předpoklad - otočil jsi X-ka, doufám? :-) Víc k tomu nemám a mít asi nebudu.

(Občas se mi rozsype systémovej font, když se mi zboří Wine, otočení X-ek to opraví...)

Re:Vrácení původních fontů do Debianu
« Odpověď #2 kdy: 11. 12. 2013, 19:17:13 »
Jen dotaz/předpoklad - otočil jsi X-ka, doufám? :-) Víc k tomu nemám a mít asi nebudu.

(Občas se mi rozsype systémovej font, když se mi zboří Wine, otočení X-ek to opraví...)
Co to znamena "otocit" X-ka? :)

Mimochodom, problem som v podstate vyriesil tym, ze som v GNOME Tweak Tool nastavil Antialiasing z Grayscale na RGBA a Hinting fontov z Medium na Slight. Teraz vyzeraju opat dost dobre, aj ked nie su to celkom tie iste, co boli na zaciatku. Ale aspon uz nie su rozmazane.

ByCzech

Re:Vrácení původních fontů do Debianu
« Odpověď #3 kdy: 12. 12. 2013, 02:19:46 »
sudo dpkg-reconfigure fontconfig-config