Boj proti spamu principem z bitconů

Lol Phirae

Re:Boj proti spamu principem z bitconů
« Odpověď #30 kdy: 10. 12. 2013, 22:46:13 »
Zkrátka mi to přijde jako návrh bojovat se spamem tím, že se budeme sami střílet do vlastní nohy.
Však to je právě ten princip převzatý z BitCoinu - ten taky podobným způsobem bojuje proti bublině na fiat měnách ;)

ROTFLMAO!  :D

Naštestí to byla moje chyba a rychle jsme to s adminy opravili.

Asi se budu opakovat... ale - opět jste nezklamal.  ;D ;D ;D

kuka

« Odpověď #31 kdy: 10. 12. 2013, 22:49:14 »
To už raději tuny relativně snadno odfiltrovaného spamu, jako je tomu nyní, než drahé sofistikované metody na obou stranách barikády.

To zcela vystihuje soucanou situaci. Videli jste nekdo v posledni dobe spam? Naprosta vetsina jsou totalni blaboly a je to schvalne. Spameri posilaji obrovske mnozstvi balastu, cimz oblbuji stroje, snazici se naucit, co je spam, a zaroven vytvareji pocit uspesne obrany - poplacame se po zadech, ze "pres nas filtr projde jen 5%", a principialni reseni se ani nehleda. Pokud by bylo trochu slozitejsi generovat kvantitu, spameri zlepsi kvalitu a jsou stale v pohode. Neni vubec nic tezkeho analyzovat vetsinou verejne antispamove nastroje a databaze a generovat maily, ktere jimi projdou, v tomto bude autor spamu vzdy o krok napred.

Jimm

« Odpověď #32 kdy: 10. 12. 2013, 23:06:00 »
Musím říci, že se nám kdysi stalo že nám spadlo víc serverů najednou, ale jako kladné reference jsem to nikde neuváděl, to mě nenapadlo.  ;D

Čéče Ondřeji, ty jsi ocitoval otázku, ale zapomněl odpovědět. Jaké máš reálné zkušenosti? Na mě to působí, že s e-mailem naprosto nulové.

No bude stačit, když řeknu, že v ponděli mi jeden newsletter od kasa.cz položil čtyři stroje ve dvou lokalitách? Naštestí to byla moje chyba a rychle jsme to s adminy opravili.

belzebub

« Odpověď #33 kdy: 10. 12. 2013, 23:36:43 »
Zkrátka mi to přijde jako návrh bojovat se spamem tím, že se budeme sami střílet do vlastní nohy. A doufat, že spammer to udělá taky a že ho to tudíž bude bolet více. A v neposlední řadě plánujeme zavedení výjimek "pro ty co to doopravdy potřebují", nejlépe udělované nějakou "obecně uznávanou vyšší autoritou".
Krasne shrnuto. Sam bych to lepe nenapsal. Skoda, ze pan Novak opet ignoruje realitu a svou "viru" si nenecha zviklat.

« Odpověď #34 kdy: 11. 12. 2013, 01:05:41 »
Musím říci, že se nám kdysi stalo že nám spadlo víc serverů najednou, ale jako kladné reference jsem to nikde neuváděl, to mě nenapadlo.  ;D

Já osobně bych nikdy nepřijal programátora, který by tvrdil, že nikdy neudělal chybu. Protože vím, že lže. To radši přijmu člověka, který jich za život udělal stovky a staly se mu větší průsery, pokud je dokázal rychle a operativně vyřešit. Chyby děláme každý a kolikrát to ani nemusí být chyba se kterou se dalo dopředu počítat (zrovna v tomto případě to bylo nevhodně navržené SQL query, které při trošku větší zátěži vytížilo databázi deadlockama... to fakt nikdo nemohl dopředu vědět)

« Odpověď #35 kdy: 11. 12. 2013, 01:18:27 »

Asi se budu opakovat... ale - opět jste nezklamal.  ;D ;D ;D

Jsem rád, že se bavíte. Většina takových jako vy to totiž řeší tím, že to hodí na někoho jiného, nakoupí víc strojů a vyplácají tisíce člověkohodin, než aby udělali pořádnou analýzu logů a pokusili se zjistit, kde je chyba. Proto naštěstí to byla chyba. Mnohem horší by bylo, kdyby se ukázalo, že to ty stroje fakt nezvládají.

Ale ani vy mě nikdy nezklamete. Konečně, jste tu ikona, kterou nikdo nebere vážně  :P

Jimm

« Odpověď #36 kdy: 11. 12. 2013, 07:04:52 »
To snad není pravda. Ondřeji, já se zeptal na zkušenosti s e-mailovými servery. Na to jste mi odepsal něco jako: Jéje, těch mam, nedávno jsem odpálil několik serverů. Na to jsem napsal, že tím jsem se nikdy nikde nechlubil a nepovažuji to za reference. Na to opět vy, že prográmátor umí uznat chybu. Takto chronologicky seřazeno vám to dává smysl a nepřipadáte si jako blbec?

« Odpověď #37 kdy: 11. 12. 2013, 07:42:31 »
nepřipadáte si jako blbec?
Ondřej není žádný blbec, byl s ním rozhovor na rootu!

JSH

« Odpověď #38 kdy: 11. 12. 2013, 08:21:25 »
... zrovna v tomto případě to bylo nevhodně navržené SQL query, které při trošku větší zátěži vytížilo databázi deadlockama... to fakt nikdo nemohl dopředu vědět
Nemůžu si pomoct, ale tohle mi nedává smysl. Jak se dá vytížit databáze deadlockem? Při deadlocku na sebe čeká víc vláken, ale pasivně. A není to nějaké přetížení, ale kompletní zámrz.

Mimochodem na předcházení deadlocku jsou běžné postupy, jako zamykat vždycky ve stejném pořadí. Dost mě překvapuje, že by nějaký databázový server tohle neimplementoval. Obzvlášť když optimalizátor může SQL přeuspořádat jak se mu zlíbí.

Přes databáze jsem laik. Pokud mě někdo poučí, budu jen rád.

DK

« Odpověď #39 kdy: 11. 12. 2013, 08:47:59 »
... zrovna v tomto případě to bylo nevhodně navržené SQL query, které při trošku větší zátěži vytížilo databázi deadlockama... to fakt nikdo nemohl dopředu vědět
...
Přes databáze jsem laik. Pokud mě někdo poučí, budu jen rád.
nic si z toho nedelejte, Ondrej je taky :)

mimochodem, Lol-a  se da brat obcas i vazne, neni to Lael :)