Alternativa ku Gmail?

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #15 kdy: 10. 12. 2013, 21:11:36 »
aby se ve vas prase vyznalo
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Ahasveros

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #16 kdy: 10. 12. 2013, 22:45:24 »
Jednoznačne yandex.com. Je to vlastne ruský pandant google.
Je to rýchlejšie ako gmail, spoľahlivejšie a neobťažuje to s NSA výdobytkami!
A ak aj to ukladá do databáz "KGB" - tak to ma serie najmenej!

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #17 kdy: 11. 12. 2013, 09:28:40 »
Jako že by dnes někdo rozjížděl POP3?

Zatim snad porad jeste Yahoo. Pomoci zde popsaneho ritualu: http://www.khimhoe.net/2009/06/20/how-to-enable-pop3-in-yahoo-mail/ se tam da i rozchodit POP (i se SSL). Snad to jeste funguje, ale musi se improvizovat, protoze meziksich se mezitim nekolikrat menil.

Proc ne? Me staci. Kdyz nestaci vam, zagooglujte, jestli maji IMAP, ja se nikdy nezajimal. K cemu by mi to bylo? Me staci, kdyz maily dostanu k sobe domu a hlavne to ze muzu pouzit jejich SMTP server a posilat maily z jakekoliv site bez toho, ze bych pokazde nekde menil SMTP podle momentalniho providera. Tohle vam spousta mail provideru neumozni a skoro jiste vam to neumozni vas ISP s jejich SMTP serverem. Kolik znate alternativ? Vim o Google, Seznamu a Yahoo, pricemz Google vam prepise adresu odesilatele na vasi adresu na Gmailu, coz tusim Yahoo nedela nebo aspon nedelalo.

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #18 kdy: 11. 12. 2013, 09:36:15 »
Me staci. K cemu by mi to bylo? Me staci, kdyz maily dostanu k sobe domu
tak to jsi jeden z mala poslednich exotu. co kdyz potrebujes na mail treba behem dovolene(treba nejaka rezervace) a ten se ti uz stahnul do kompu?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #19 kdy: 11. 12. 2013, 09:46:48 »
Někteří klienti mají nastavení, že zprávy ze serveru mají mazat až po čase a nebo nikdy.


jivep

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #20 kdy: 11. 12. 2013, 10:38:04 »
tak to jsi jeden z mala poslednich exotu. co kdyz potrebujes na mail treba behem dovolene(treba nejaka rezervace) a ten se ti uz stahnul do kompu?

Tak v tom pripade neni sam, pouzivam vlastni domenu/mail .... a jedu ssl pop3 s ponechanim zprav na serveru . Tim mam jak zalohu na netu, tak i doma.
to ze to je old protokol, jeste neznamena , ze je obsolete.

shrapnel

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #21 kdy: 11. 12. 2013, 12:36:15 »
Dakujem vsetkym za prispevky. Vlastny server nemam moznost zriadit. Yandex a GMX vyzera solidne. Aby ste mi rozumeli, u gmailu mi nevadi data mining (ved google :D ), ale skor to, ze spociatku bol gmail proste emailova sluzba. Dnes je to uz vsetko v jednom, socialna siet, youtube account, email account...kazde prihlasenie je ako rozbalit si neocakavany darcek. Dakujem, neprosim, stacilo.

Preto chcem prejst na inu sluzbu, kde mam aspon trochu istotu (viem, som naivny) ze ked o 5 rokov lognem do mailu, stale ma logne do mailu a nie do psycho-social-matrixu. Ak by mal este niekto dobry tip, sem s nim.

Dik.

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #22 kdy: 11. 12. 2013, 13:21:17 »
to nechapu. vsak muzes mit gmail jen jako gmail a nic vic s nim nepouzivat. ja pouzivam svuj gmail account jen na gmail (a par veci ktery CHCI - analytics, kalendar, drive) ale o nejakym youtube apod "ani nevim"
Děkuji za možnost editace příspěvku.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #23 kdy: 11. 12. 2013, 15:15:28 »
Me staci. K cemu by mi to bylo? Me staci, kdyz maily dostanu k sobe domu
tak to jsi jeden z mala poslednich exotu. co kdyz potrebujes na mail treba behem dovolene(treba nejaka rezervace) a ten se ti uz stahnul do kompu?

Maily zustavaji na serveru 5 dni po stazeni. 5 dni mi staci na to, abych je eventuelne dostal na druhy pocitac, pokud bych s nimi chtel delat neco jineho, nez je smazat. Jinak nejsem na hlavu, abych se behem dovolene otravoval s maily starsimi nez 5 dni. A na rozdil od vas, NSA me bude muset sledovat prubezne, zatimco u vas najde pekne pohoromade maily za poslednich kdo vi, kolik let. Vytezuji tedy NSA vice, nez vy a stojim americkeho danoveho poplatnika vice penez, coz je dobre.

bimbo

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #24 kdy: 11. 12. 2013, 18:54:32 »
Dakujem vsetkym za prispevky. Vlastny server nemam moznost zriadit. Yandex a GMX vyzera solidne. Aby ste mi rozumeli, u gmailu mi nevadi data mining (ved google :D ), ale skor to, ze spociatku bol gmail proste emailova sluzba. Dnes je to uz vsetko v jednom, socialna siet, youtube account, email account...kazde prihlasenie je ako rozbalit si neocakavany darcek. Dakujem, neprosim, stacilo.

Skus pohladat heslo "keriomail"

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #25 kdy: 11. 12. 2013, 19:55:57 »
NSA me bude muset sledovat prubezne
vubec nechapu proc bych mel mit problem s nejakou NSA.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

tomas jedno

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #26 kdy: 11. 12. 2013, 21:46:08 »
Asi me nebudete mit radi, ale existuje rozumny duvod proc nepouzivat primarne email na Seznamu?
OK, pokud existuje, tak jako alternativa k Gmailu by Seznam nemel mit problem.

Sam pouzivam email na Seznamu nekolik let. Postu si ctu pouze pres Thunderbird a do toho jejich rozhrani nelezu. Zatim jsem naprosto spokojeny. Spam me netrapi, protoze si davam bacha, kde svuj email zadavam. Na registrace do ruznych webu pouzivam 10 minute mail.

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #27 kdy: 11. 12. 2013, 22:27:27 »
vlastni domena? skvele webove rozhrani? skvely antispam? spolehlivost doruceni emailu? zkousel jsi nekdy na seznamu jit na mail z ciziny(mozna to omezeni uz zrusili)?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

OMG

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #28 kdy: 11. 12. 2013, 22:28:14 »
Asi me nebudete mit radi, ale existuje rozumny duvod proc nepouzivat primarne email na Seznamu?
OK, pokud existuje, tak jako alternativa k Gmailu by Seznam nemel mit problem.

Sam pouzivam email na Seznamu nekolik let. Postu si ctu pouze pres Thunderbird a do toho jejich rozhrani nelezu. Zatim jsem naprosto spokojeny. Spam me netrapi, protoze si davam bacha, kde svuj email zadavam. Na registrace do ruznych webu pouzivam 10 minute mail.

Takže použitelnost tvého primárního mailu je závislá na tom, že se ZATÍM nedostal do žádného kvalitního spamlistu? A až se to stane (tvojí chybou, chybou někoho tvého blízkého, anebo třeba někoho s kým sis vyměnil doslova pár mailů), tak budeš dělat co?

Jasné, dobrý klient může problém se spamem hodně zmenšit - ale důležité je, aby filtrování spamu fungovalo kvalitně už na serveru. A tam má seznam velký problém.

OMG

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #29 kdy: 11. 12. 2013, 22:38:47 »
Me staci. K cemu by mi to bylo? Me staci, kdyz maily dostanu k sobe domu
tak to jsi jeden z mala poslednich exotu. co kdyz potrebujes na mail treba behem dovolene(treba nejaka rezervace) a ten se ti uz stahnul do kompu?

Maily zustavaji na serveru 5 dni po stazeni. 5 dni mi staci na to, abych je eventuelne dostal na druhy pocitac, pokud bych s nimi chtel delat neco jineho, nez je smazat. Jinak nejsem na hlavu, abych se behem dovolene otravoval s maily starsimi nez 5 dni. A na rozdil od vas, NSA me bude muset sledovat prubezne, zatimco u vas najde pekne pohoromade maily za poslednich kdo vi, kolik let. Vytezuji tedy NSA vice, nez vy a stojim americkeho danoveho poplatnika vice penez, coz je dobre.

Co věta, to perla :-D
Akorát nevím, co budeš dělat až:
Američtí daňoví poplatníci pošlou někoho, aby ti rozbil ústa, za to, že jim zvyšuješ náklady - a ty budeš ležet 5 dní ve špitále ve stavu, kdy nebudeš schopen stáhnout si poštu do žádného klienta. A stane se ti to na dovolené. A jeden z těch smazaných mailů, bude něco důležitého (číslo rezervace, letenky, adresa kam se máš dostavit). Tys to měl v počítači (ten ti američtí bijci rozbili) a vytištěné (to ti američní bijci sebrali, aby zkoumali, jestli to nejsou dokumenty podporující terorismus) a teď bys to potřeboval znova získat z toho mailu. A potřeboval bys to dříve, než si to vymajluješ znova (což může být i několik dní).
A co budeš dělat pak? Já vím, co budu dělat - já ti napíšu "já ti to říkal už 11. prosince 2013", ale co budeš dělat ty?