Alternativa ku Gmail?

shrapnel

Alternativa ku Gmail?
« kdy: 10. 12. 2013, 12:26:52 »
Nepozna niekto alternativu ku Gmail, ktora by sa aspon troska kvalitou priblizovala a zaroven ma neotravovala s blbostami typu "pridaj si priatelov" pri kazdom prihlaseni?

Nejake tipy, skusenosti?

Dik.


Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #1 kdy: 10. 12. 2013, 12:36:26 »
Nepozna niekto alternativu ku Gmail, ktora by sa aspon troska kvalitou priblizovala a zaroven ma neotravovala s blbostami typu "pridaj si priatelov" pri kazdom prihlaseni?

Nejake tipy, skusenosti?

Dik.

Fastmail.FM, podpora včetně vlastní domény, ale není to úplná charita financovaná data miningem a reklamou jako GMail, takže pokud chcete víc místa na disku, tak se připravte něco zaplatit.

Na druhou stranu to teď ty kluci od Opery koupili a jedou v tom na vlastní triko a zároveň do výrazně přispívají do vývoje cyrus-imapd, takže to jsou vlastně peníze investované na rozvoj open source :).

O.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #2 kdy: 10. 12. 2013, 12:40:19 »
Zatim snad porad jeste Yahoo. Pomoci zde popsaneho ritualu: http://www.khimhoe.net/2009/06/20/how-to-enable-pop3-in-yahoo-mail/ se tam da i rozchodit POP (i se SSL). Snad to jeste funguje, ale musi se improvizovat, protoze meziksich se mezitim nekolikrat menil.

TomasP

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #3 kdy: 10. 12. 2013, 15:44:35 »
Osobně jako sekundární email používám outlook.com a jsem spokojený, minimum spamů a v pohodě propojitelné na kalendáře atd ostatních , ale tady asi s MS produktem budu zašlapán do země... :)

Kolemjdoucí

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #4 kdy: 10. 12. 2013, 16:00:16 »
Nepozna niekto alternativu ku Gmail, ktora by sa aspon troska kvalitou priblizovala a zaroven ma neotravovala s blbostami typu "pridaj si priatelov" pri kazdom prihlaseni?

Nejake tipy, skusenosti?

Dik.

Své maily pouze na svém serveru (stačí VPS), mně se osvědčila kombinace Postfix + MySQL + PostfixAdmin + Dovecot + Sieve + Roundcube + desktopový imap klient dle libosti.


jehovista

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #5 kdy: 10. 12. 2013, 16:12:15 »
Své maily pouze na svém serveru (stačí VPS), mně se osvědčila kombinace Postfix + MySQL + PostfixAdmin + Dovecot + Sieve + Roundcube + desktopový imap klient dle libosti.
A pak to donekonecna opecovavat, konfigurovat a patchovat.

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #6 kdy: 10. 12. 2013, 16:15:40 »
Své maily pouze na svém serveru (stačí VPS), mně se osvědčila kombinace Postfix + MySQL + PostfixAdmin + Dovecot + Sieve + Roundcube + desktopový imap klient dle libosti.
A pak to donekonecna opecovavat, konfigurovat a patchovat.
Donekonečna ne. Jenom do první havárie, kdy o všechny e-maily přijde. Po té už není co opečovávat.

Ramtech

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #7 kdy: 10. 12. 2013, 16:28:31 »
Doporučil by som nemecký gmx inteface je solídny umožňuje nahrávanie súborov

Pazdera

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #8 kdy: 10. 12. 2013, 16:44:12 »
Své maily pouze na svém serveru (stačí VPS), mně se osvědčila kombinace Postfix + MySQL + PostfixAdmin + Dovecot + Sieve + Roundcube + desktopový imap klient dle libosti.

co je to sieve? externi modul do dovecotu?

Kolemjdoucí

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #9 kdy: 10. 12. 2013, 16:52:47 »
Své maily pouze na svém serveru (stačí VPS), mně se osvědčila kombinace Postfix + MySQL + PostfixAdmin + Dovecot + Sieve + Roundcube + desktopový imap klient dle libosti.
A pak to donekonecna opecovavat, konfigurovat a patchovat.
Donekonečna ne. Jenom do první havárie, kdy o všechny e-maily přijde. Po té už není co opečovávat.

Patche vám dodá distribuce - jen je třeba zvolit nějakou z variant LTS, ať nemáte moc práce s velkými upgrady. Zálohování jsem nezmiňoval (automaticky - kdo si cokoliv pustí bez záloh jde do rizika), já to řeším každou noc přes ssh rsyncem s paramtrem --link-dest ukazujícím na včerejší zálohu - Dovecot ukládá do maildiru, takže je to celkem efektivní způsob inkrementálního zálohování.

Kolemjdoucí

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #10 kdy: 10. 12. 2013, 16:58:31 »
Své maily pouze na svém serveru (stačí VPS), mně se osvědčila kombinace Postfix + MySQL + PostfixAdmin + Dovecot + Sieve + Roundcube + desktopový imap klient dle libosti.

co je to sieve? externi modul do dovecotu?

http://www.usethefuckinggoogle.com/?q=dovecot+sieve - přes ManageSieve to funguje s pluginy v Roundcube a v Thunderbirdu, jinde jsem to nezkoušel

Jimm

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #11 kdy: 10. 12. 2013, 19:33:56 »
Jako že by dnes někdo rozjížděl POP3?

Zatim snad porad jeste Yahoo. Pomoci zde popsaneho ritualu: http://www.khimhoe.net/2009/06/20/how-to-enable-pop3-in-yahoo-mail/ se tam da i rozchodit POP (i se SSL). Snad to jeste funguje, ale musi se improvizovat, protoze meziksich se mezitim nekolikrat menil.

Lol Phirae

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #12 kdy: 10. 12. 2013, 19:43:41 »
Jako že by dnes někdo rozjížděl POP3?

Ono je to celkem jedno, Yahoo je vzhledem k jejich zhovadilému antispamu libovolně odmítajícímu zcela legitimní maily naprosto nepoužitelné.

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #13 kdy: 10. 12. 2013, 19:58:45 »
Ono je to celkem jedno, Yahoo je vzhledem k jejich zhovadilému antispamu libovolně odmítajícímu zcela legitimní maily naprosto nepoužitelné.
takze ma uplne stejne zkripleny sluzby jako M$ ktery taky maze a neresi co na to uzivatel. divim se, ze zrovna ty upozornujes na to co je podle nekterych maly-mekky ultras skvela vlastnost v boji proti spammerum.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Lol Phirae

Re:Alternativa ku Gmail?
« Odpověď #14 kdy: 10. 12. 2013, 20:53:52 »
divim se, ze zrovna ty upozornujes na to co je podle nekterych maly-mekky ultras skvela vlastnost v boji proti spammerum.

Lol Phirae != Lael Ophir  ;)