Aplikace pro nábytkářský průmysl

Re:Aplikace pro nábytkářský průmysl
« Odpověď #15 kdy: 05. 12. 2013, 12:04:54 »
Podla mna sa len rozhodol ze urobi nieco pre nabytkarsky priemysel, ale este nevie co, a hlada niekoho, kto mu da napady, urobi to a bude supportovat On sa len bude tvarit ako majitel firmy.
Lebo este sme z neho nedostali CO KONKRETNE vlastne chce.


Lol Phirae

Re:Aplikace pro nábytkářský průmysl
« Odpověď #16 kdy: 05. 12. 2013, 12:05:32 »
Já myslím, že nějak chtějí zastřešit všechno.

V tom případě možná tady;D

DHCP

Re:Aplikace pro nábytkářský průmysl
« Odpověď #17 kdy: 05. 12. 2013, 13:05:34 »
Já myslím, že nějak chtějí zastřešit všechno.

V tom případě možná tady;D
:D takhle jsem se dlouho nezasmál

j

Re:Aplikace pro nábytkářský průmysl
« Odpověď #18 kdy: 05. 12. 2013, 20:13:49 »
"pro podporu malých/středních"

Myslim celkem staci ... on nema ani predstavu, jak takova firma vypada. Mala nabytkarka firma == franta s vencou, co v garazi z ruznych lamino desek sroubujou dokupy nabytek. Mezi harampadim na stole maj jeden zaprasenej telefon .. a jejich objednavka matrose vypada zrhuba "zdravim, potrebujem 2xjavor, 3xbuk, MDFku* a krabku 90tek pantu". Nacez dorazi obouchacha felda s privesem, na kterej to hodej a fakturu da franta manzelce.

*Kdyby nekdo netusil, tak MDF to je ta slaba "papirova" deska co se dava na zada nabytku.

Waseihou

Re:Aplikace pro nábytkářský průmysl
« Odpověď #19 kdy: 05. 12. 2013, 20:46:54 »
Citace
K celkové problematice - pro představu co to je potřebné pro nábytkářský průmysl > IS, ERP, CAD, CAM, CNC a další.... stačí si vybrat

Tak, a jaký máte rozpočet, pokud chcete podporovat nějakou tu středně velkou firmu z menší továrnou, tak počítejte s poměrně velkým rozpočtem a nebo hodně zlevněte z požadavků. Vzhledem k tomu výčtu taky rovnou můžete naprogramovat modul pro SAP, stejně to mnohá firma která se časem rozroste nasadí/bude donucena (po koupi novým vlastníkem atp.) to nasadit.

No ale protože o něčem takovém vůbec uvažujete, tak to znamená, že máte možná udělanou analýzu že SAP či jiné (specializované) ERP v tomto segmentu průmyslu zatím není dostatečně silný (a nebo je pro ně moc drahý...) a vy si myslíte, že dovede udělat alespoň stejně silnou aplikaci a která snad bude mít i uživatelsky přívětivé prostředí a dokonce to budete schopni prodat (a udržovat...!) levněji než tato nepěkná konkurence všech ERP systémů.

Nuže, budete muset nasadit osvědčené (...) technologie jako je C# .NET a nebo Java EE (EJB, Oracle a jiné blbůstky), aplikaci rozdělte na moduly (to už možná máte rozdělené -  IS, ERP, CAD, CAM, CNC akorát to zobecněte jako třeba reporting, sales, planning, design, production, machinery) u nichž definujete rozhraní (takže třeba SOA architektura?) pro vzájemnou komunikaci a hlavně na každém modulu bude dělat jiný tým (dělba práce). Na počátku udělejte menší tým "architektů" (rozuměj ne úplně blbých programátorů co nabuší kostru aplikace, prázdné moduly do kterých se pak budou cpát lidi, perzistenci, podporu databází, prostě vezmou nějaké frameworky a upraví to k obrazu svému) kteří posléze budou pokračovat na údržbě společných modulů. Důležitá je volba databáze, doporučit se dá asi PostgreSQL kvůli ceně (zákazník si nebude muset kupovat licenci na databázi...) a nebo jiné NoSQL databáze (tam pro nekritické věci jako reporty a grafy). Nezapomeňte taky na softwarové vybavení a nájem kanceláří, provozní náklady, řízení projektu atd. Takže taky sežeňte tak 5-10 miliónů Kč a vyvíjejte to tak rok až dva a pak když mezitím seženete dostatečné množství zákazníků tak se snad udržíte na nule.

Prakticky budete potřebovat několik lidí, kteří tomu průmyslu rozumí, zajedou do továrny za zákazníkem a prozkoumají jejich procesy, pochopí je a pokusí se najít způsob, jak zákazníkovi přinést business hodnotu, tedy jak zvýšit zisk zákazníka, ať již zlepšením odbytu jeho zboží a nebo ušetřením nákladů (třeba aby neprodukoval zboží o které zrovna není zájem a v čas mohl zareagovat na změny poptávky). Takže nejdříve jeďte za zákazníkem, zjistěte "blbosti" které potřebuje a zpíchněte funkční prototyp, pak mu prodejte konrétní malou aplikaci která řeší nějaký jeho business problém. Až budete mít takový aplikací několik, pak teprve zvažte že z toho uděláte funkční systém který to vše zastřeší.

Opravdu ale zákazník potřebuje nový software? Což takhle prodávat službu kdy integrujete produkty třetích stran do jednoho systému a usnadníte jejich rychlé nasazení! Proč programovat něco, co již existuje? Nakonec jakýkoliv větší softwarový B2B produkt není jen ten software, ale i ten support za který se platí.

Každopádně počítejte s tím, že šance uspět je malá. Pepovi z garáže bude stačit telefon, mail a excel. Velké firmy jako IKEA či JYSK už svoje řešení mají (SAP...), takže ani tam neprorazíte.


Rejpal :)

Re:Aplikace pro nábytkářský průmysl
« Odpověď #20 kdy: 05. 12. 2013, 20:48:24 »
Je to sice off-topic, ale na záda nábytku se používá HDF jinak taky Sololit/Sololak. Z MDF se vyrábí především dvířka a čela šuplíků. Je to výhodné pro její skvělou opracovatelnost.

Orak

Re:Aplikace pro nábytkářský průmysl
« Odpověď #21 kdy: 06. 12. 2013, 08:49:07 »
A je to:) Pěkný minimálně 1-2 lidi lidi vypadají, že mají aspoň základní povědomí o tom co malé firmy dělají a jeden uživatel už má i koncept systému. No je, ale škoda že zájem asi není. Uvidíme co se bude dál dít.

Waseihou, ano je mi jasné,  že to nebude procházka růžovým sadem. Dále nároky velkých firem z této branže znám. Proto jsem ze začátku psal malé a střední.

tap

Re:Aplikace pro nábytkářský průmysl
« Odpověď #22 kdy: 06. 12. 2013, 10:47:35 »
Orak: padlo tu zopar doplnujucich otazok. Verte, ze tu na forum chodi kopa ludi ktori maju skusenosti s vyvojom systov ake sa vo vyrobach pouzivaju. Je to len Vasa neschopnost a neochota zodpovedat na zakladne otazky, ze nemate zatial ziadny realny zaujem. Ked uz nic ine mohli ste si odniest nejake uzitocne rady-tipy.

mhi_

Re:Aplikace pro nábytkářský průmysl
« Odpověď #23 kdy: 06. 12. 2013, 14:56:46 »
*Kdyby nekdo netusil, tak MDF to je ta slaba "papirova" deska co se dava na zada nabytku.

Neni MDF (http://en.wikipedia.org/wiki/Medium-density_fibreboard) spis drevotriska, nebo neco na ten zpusob? Na zada se vetsinou pouziva nejaky sololit apod.

Jose D

  • *****
  • 875
    • Zobrazit profil
Re:Aplikace pro nábytkářský průmysl
« Odpověď #24 kdy: 06. 12. 2013, 21:08:34 »
A je to:)

ale není, pořád jsi nespecifikoval s čím vlastně potřebuješ pomoci - S analýzou potřeb trhu? S návrhem? Nebo s implementací?

Waseihou

Re:Aplikace pro nábytkářský průmysl
« Odpověď #25 kdy: 06. 12. 2013, 21:31:17 »
To je ale přece jasné, co hledá - mladého vola studenta z Brna který mu to naprogramuje za pár šupů / příslib peněz v budoucnu.

Přečtěte si tedy laskavě ještě jednou první příspěvek tohoto vlákna, než začnete nadávat že se nevyjádřil dost jasně!

normotron

Re:Aplikace pro nábytkářský průmysl
« Odpověď #26 kdy: 06. 03. 2014, 09:51:59 »
Dobrý den,

zajímalo by mě, zda je tu někdo (může jít o studenta), kdo by měl zájem se připojit k projektu http://www.pripravto.cz - v současné chvíli je projekt ve fázi testování. Projekt se týká aplikace pro podporu přípravu výroby nábytku. Nyní je projekt zaměřen na truhláře a řemeslníky. Zájemce (pokud bude mít dobrou znalost JavaScriptu a k tomu marketing/jazyk, tak má velkou výhodu ;) nás může kontaktovat info{at}pripravto.cz. Bližší informace na webu nebo na blogu http://www.abclinuxu.cz/blog/truhlarina/2014/3/uvod-do-projektu-pripravto.cz

normotron

Re:Aplikace pro nábytkářský průmysl
« Odpověď #27 kdy: 06. 03. 2014, 09:53:54 »
Ještě bych k tomu doplnil, že z toho také nic být nemusí - respektive v tuto chvíli není moc částí jistých.