Dva spojené AP D-Link 2100

Rederix

Dva spojené AP D-Link 2100
« kdy: 04. 12. 2013, 02:48:43 »
Ahoj,

mám takový menší problém, teda snažil jsem se ho vyřešit díky vyhledávání tématu o pokrytí ale nedaří se mi to.

Mám 2x D-Link 2100 AP, kde jeden Ap je připojen rovnou k Routeru, který je připojen k internetu. Obě AP mám připojená přes WDS with AP, to znamená že jsou spojená Wifi signálem, kde mají obě zařízení REmote MAC nastavenou vzájemně, takže druhé AP které je pouze zapojené volně v pokoji v síti přijímá pakety díky remote WDS with AP od AP které je připojené k síti.
SSID mám nastavené na Wifi 1 a Wifi 2 na kanálu 6. Ale chtěl bych to udělat tak, jak už se tu nějak probíralo, že abych měl jedno SSID třeba Wifi Doma na obouch AP, ale když dám WDS na jiný kanál, (ap připojený do routeru dám na kanál číslo 1 a u mě v pokoji dám AP číslo 10) neasociuje se mi IP přes DHCP od Routeru, jako tomu je, když mám Nastavený Wifi 1 a Wifi 2 na stejnym kanálu.

Asi tomu uplně nerozumím a Bridge a WDS jsou dvě odlišné věci?

Další věc, nevím, jak optimálně nastavit AP tak, aby vše fungovalo. Když mám připojený AP k počítači, na kterym běží Wireshark, neustále tam probíhá nějaká služba která mi ve Wiresharku ukazuje Spanning Tree pravideln po 3 sekundách D-Link s mac adresou uvedenou a furt to jede. A dokonce to vidím, i když vypnu počítač a svítí mi naslouchání WAKE ON LAN, tak vidím, že ten AP pořád na síti LAN poblikává a pořád Spanning tree a nevím proč. A četl jsem, že čím víc takoovýchle věcí na AP běží, tim vzniká packet loss. Takže i DTIM jsem místo 10 dal na 100.. a všechno nastavil ideálnějš, ale to Spanning Tree ve Wireshárku nechápu.
Napadlo mě vypínat i IGMP Snooping co vůbec nevím co znamená. A v dokumentaci se o tom nepíše nic.
Nebo Roger mód na AP.
Ale chtěl bych nějak rozjet ty wifiny. Aby fungovali dobře.

Děkuji.
« Poslední změna: 04. 12. 2013, 13:11:25 od Petr Krčmář »


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:2x D-Link 2100 AP
« Odpověď #1 kdy: 04. 12. 2013, 03:43:29 »
Uff, tak toto je typický příklad, jak špatně popsat problém.

1) D-Link už není co býval ...
2) WDS můžeš mít Bridge, Repeater a Crude. http://cs.wikipedia.org/wiki/Opakova%C4%8D
3) Hádám, že ty spíše potřebuješ funkci repeater.
4) Nevím, co ten Dlink má všechno za služby, že je pořád na síti, zkoušej povypínat a postupně je zase zapínej. Snad to způsobem pokus - omyl zjistíš.

Doufám, že jsem alespoň trochu pomohl, či nasměroval správným směrem. Tvůj popis je totiž fakt těžce stravitelný.

pet

Re:2x D-Link 2100 AP
« Odpověď #2 kdy: 04. 12. 2013, 07:42:37 »
Spanning tree protokol (STP) - protokol mezi více routery, který řídí redundadní propojení. Jsou ještě nové verze RSTP a MSTP.
WDS jsem měl na AP Longshine, tam to fungovalo tak, že to AP se připojilo na jiné AP jako klient a zároveň se chovalo jako AP a routovalo celý provoz. Kazdé AP přitom mělo jiný SSID a bylo na jiném kanále. Ale bylo to dost nestabilní a mělo to velký packet lost. Ale každý výrobce dělá WDS jinak.
Vzhledem k tomu, že o problematice vůbec nic nevíš, tak studuj, hledej, zkousej a ptej se zkušenějších.