Záloha Debianu v HyperV

marek_stopka

Záloha Debianu v HyperV
« kdy: 03. 12. 2013, 10:09:14 »
Dobrý den,
dostal jsem se k této konfiguraci (Debian 7 v HyperV Windows Server 2012R2) , Debian je zde virtualizovaný, narazil jsem na problém se zálohování linux stroje, vždy se mi zastaví a restartne (každou noc), podle microsoftu je potřeba nainstalovat integrační komponenty, jednou z nich by mělo být Linux virtual machine backup.

Nejsem si jistý zda-li nemusí v linuxu běžet ještě nějaký démon hv-kvp, ale pro Debian jsem ho nenašel.

V debianu mám naloudované moduly:
hv_utils 
hv_netvsc
hv_storvsc
hv_vmbus 

Neřešil jsem to někdo?
« Poslední změna: 03. 12. 2013, 11:31:36 od Petr Krčmář »


orm

Re:Debian 7zalohování v Hyperv Windows Server 2012R2
« Odpověď #1 kdy: 03. 12. 2013, 10:56:16 »
Dobrý den,

mám jeden virtuální server pod Hyper-V a s podobným chováním jsem se nesetkal. Server mi běžel i bez hv modulů, jen bylo nutné použít generické síťovky (už je to pár let co jsem to řešil, tak to možná píšu šptně). Moduly pro hv jsem pak instaloval. Žádný hv daemon mi neběží. V systému mám tyto moduly:

hv_utils
hv_netvsc
hv_storvsc
hv_vmbus

Tím zálohováním myslíte co? To je vaše zálohování inicializované ze systému nebo je to zálohování inicializované z HV?

marek_stopka

Re:Debian 7zalohování v Hyperv Windows Server 2012R2
« Odpověď #2 kdy: 03. 12. 2013, 11:18:51 »
Dobrý den,

mám jeden virtuální server pod Hyper-V a s podobným chováním jsem se nesetkal. Server mi běžel i bez hv modulů, jen bylo nutné použít generické síťovky (už je to pár let co jsem to řešil, tak to možná píšu šptně). Moduly pro hv jsem pak instaloval. Žádný hv daemon mi neběží. V systému mám tyto moduly:

hv_utils
hv_netvsc
hv_storvsc
hv_vmbus

Tím zálohováním myslíte co? To je vaše zálohování inicializované ze systému nebo je to zálohování inicializované z HV?

Zalohování spuštěně z HV.

orm

Re:Záloha Debianu v HyperV
« Odpověď #3 kdy: 04. 12. 2013, 12:15:01 »
Dobrý den,

tak v tom vám bohužel neporadím, protože nepoužívám zálohování inicializované pomocí HV, protože nemám rád, když mi něco cizího šahá do systému a většinou to stejně pořádně nefunguje.

Narazil jsem, ale na článek, který by vám mohl pomoci http://www.altaro.com/hyper-v/linux-on-hyper-v. Píše se tam, že to nejde, protože zálohování je řešeno nějakou MS proprietární technologií, která na jiných systémech nefunguje.

As a general rule, Hyper-V backups will not be able to take a live backup of Linux guests. That’s because if VSS in the hypervisor is unable to communicate with VSS through integration components, its default behavior is to save the virtual machine, take a VSS snapshot, and then bring the virtual machine back online.