Špatně fungující vypalování CD/DVD

Špatně fungující vypalování CD/DVD
« kdy: 26. 11. 2013, 14:53:35 »
Ahoj, pro vypalování používám buď Win 7 a program InfraRecorder nebo Debian testing a program Brasero. V drtivé většině vypaluji data na přepisovatelná média. Vypalování CD/DVD na Win funguje naprosto bezproblémově. Na Linuxu je to ovšem k vzteku. Většinou vložím médium, mechanika se rozjede a něco si chroustá, pak se dobu "nic neděje". V lepším případě se po x minutách počítač vzpamatuje a nadetekuje vložené médium. Dost často se ovšem také stane to, že se médium v mechanice zasekne (nelze vysunout) a pomůže až restart (přiznám se, že neznám příkaz pro vysunutí mechaniky). Nemluvě o tom, že se mi už několikrát stalo, že médium vypálené na Linuxu poté nešlo na Win přečíst. Opačně s tím problém nemám. Zkrátka každé druhé pálení na Linuxu skončí rozčílením se a rebootem do Win. Neřešil jste někdo podobné problémy?


Asd

Re:Špatně fungující vypalování CD/DVD
« Odpověď #1 kdy: 26. 11. 2013, 15:09:30 »
Kup si flashku :-D

flack

Re:Špatně fungující vypalování CD/DVD
« Odpověď #2 kdy: 26. 11. 2013, 16:10:54 »
To brasero je nejake divne uz sa mi zopar krat stalo ze som vypalil image ... nieco to napalovalo a po napaleni bolo dvd/cd prazdne.. niekedy som to skusil viac krat po sebe medium bolo detekovane ako ciste a znova slo don napalovat. Pouzivam radsej K3B

pavele

Re:Špatně fungující vypalování CD/DVD
« Odpověď #3 kdy: 26. 11. 2013, 16:28:58 »
S programem Brasero jsem měl úplně stejný problém v Debian Sqeeze, tak jsem si nainstaloval K3B, který mi funguje bez problémů. Zkoušel jsem i program pro Xfce (asi se jmenoval xfburn) - ten taky fungoval bez problémů.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Špatně fungující vypalování CD/DVD
« Odpověď #4 kdy: 26. 11. 2013, 16:53:46 »
Prikaz na otevreni supliku se tusim jmenuje eject. Pokud to neabere, asi je neco namontovane a musite sestrelit aplikaci, ktera to drzia dost mozna to nasili odmontovat pod rootem (umount -fl). Kdyz to nejde, kouknete se, co rika mount.


Lol Phirae

Re:Špatně fungující vypalování CD/DVD
« Odpověď #5 kdy: 26. 11. 2013, 16:56:34 »
Optická média dnes vypaluje jedině magor.

dustin

Re:Špatně fungující vypalování CD/DVD
« Odpověď #6 kdy: 26. 11. 2013, 17:33:19 »
Optická média dnes vypaluje jedině magor.

Takže když je v zadání výběrového řízení, že se nabídka musí dát v kopii na CD/DVD, tak jim napíšu, že jsou to magoři a pošlu jim to na flešce.

Re:Špatně fungující vypalování CD/DVD
« Odpověď #7 kdy: 27. 11. 2013, 11:26:08 »
To brasero je nejake divne uz sa mi zopar krat stalo ze som vypalil image ... nieco to napalovalo a po napaleni bolo dvd/cd prazdne.. niekedy som to skusil viac krat po sebe medium bolo detekovane ako ciste a znova slo don napalovat. Pouzivam radsej K3B
To se mi také několikrát stalo.

Cca stejné problémy s programem Brasero na distribucích Ubuntu a Debian mám již několik let. Nezdá se mi, že byl program Brasero tak špatný a nikdo z Gnome s tím nic nedělal. Za mě mohu říct, že je tento program už léta dost nepoužitelný. Nedá se na něj spolehnout...