Doktorské studium aplikované matematiky

David123

Doktorské studium aplikované matematiky
« kdy: 23. 11. 2013, 20:18:12 »
Studuji Informatiku a poslední dobou mám pocit, že bych potřeboval změnu. Docela mě zaujaly během studia automaty, gramatiky, teorie kódování a diskrétní matematika. Uvažoval jsem o studiu Aplikované matematiky - máte se studiem Aplikované matematiky někdo zkušenosti? Rád bych se věnoval především grafům a kódování. Pokud je tady nějaký matematik, který pracuje v IT byl bych rád kdyby se podělil o zkušenosti, zajimalo by mě zda mu studium matematiky v IT něco dalo, nebo zda je lepší držet se striktne informatiky.


pepak

Re:Doktorské studium aplikované matematiky
« Odpověď #1 kdy: 23. 11. 2013, 21:38:12 »
Nejsem matematik, ale studium matematiky mi dalo sakra hodně. Mimo jiné proto, že se zabývám kryptologií, a tu bez matematiky dělat nejde.

Pavel..

Re:Doktorské studium aplikované matematiky
« Odpověď #2 kdy: 23. 11. 2013, 22:03:15 »
Pokud je tady nějaký matematik, který pracuje v IT

takych je, napriklad ja a vacsina mojich spoluziakov :)

byl bych rád kdyby se podělil o zkušenosti, zajimalo by mě zda mu studium matematiky v IT něco dalo, nebo zda je lepší držet se striktne informatiky.

Ono je to ako s hociakym inym vzdelanim v IT: dava to cloveku neskorsi karierny start a umoznuje to vyuzit odborne vzdelanie v prospech klienta.

Napriklad ja vdaka tomu bezne vyrabam modely klientskych predstav v exceli a nechapem preco je to tak cenena schopnost ;).

Ivorne

Re:Doktorské studium aplikované matematiky
« Odpověď #3 kdy: 24. 11. 2013, 02:01:08 »
Tak aplikovaná matematika se dá využít i mimo informatiku.

mikrom

Re:Doktorské studium aplikované matematiky
« Odpověď #4 kdy: 25. 11. 2013, 08:42:19 »
Ja som pocas studia presiel z informatiky na matematiku tiez z dovodu, ze ma to viac zaujimalo. No nie tie predmety ako hovoris ty, ale naopak analyza, numericke a optimalizacne metody a statistika. Myslim ze automaty, gramatiky, teoria zlozitosti a diskretna matematika boli v tej dobe na informatike zastupene dost, ale to ma prave moc nezaujimalo.
 
Vtedy sme si na matematike (od 3.rocnika) museli zvolit jedno velke zameranie a jedno male, pricom ako male sa dala zvolit aj informatika. Takze nakoniec som skoncil numericke a optimalizacne metody a ako male zameranie informatiku.

Neviem ci mi to dalo viac, ako keby som studoval iba informatiku - vtedy som bol idealista a chcel som iba studovat co ma zaujimalo.
Na to co budem potrebovat v praxi som moc nemyslel. Teraz pracujem v IT. 

Na jednej strane som sa na matematike naucil veci, ktore sa na informatike neucia, na druhej strane som vsak vobec nezavadil o niektore informaticke predmety ako funkcionalne programovanie ...

Doporucoval by som ti aby si si to rozmyslel a rozhodol sa podla toho co od toho ocakavas.
Ak sa orientujes na to co budes potrebovat v praxi tak je asi informatika lepsia. Tu matematiku v praxi asi moc nevyuzijes.
Ale ak iba chces studovat to co ta bavi tak chod do toho, nema zmysel studovat nieco co cloveka nebavi.