Budoucnost a vize v IT

Tlachtač

Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #30 kdy: 24. 11. 2013, 23:23:25 »
Budoucnost IT je ve patapufu, fytopufu, strouhance, kobercovce, WéDéčku (WD40) a rezervoáru.


Něco

Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #31 kdy: 25. 11. 2013, 00:38:23 »
Podle mě by se měl v budoucnu začít používat jiný konektor pro nabíjení mobilů (micro usb). Sice je fajn, že EU nařídila výrobcům jednostný konektor, bohužel pro nabíjení hodně nevhodný. Navíc se už několikrát měnily specifikace USB co se maximální velikosti proudu procházejícího konektorem týče a prý se má měnit i v budoucnu (kdesi jsem četl, že až na 1.5A).

Krom toho, specifikací se spousty výrobců neřídí a libovolně si přes USB přenáší i 3A! (http://www.ebay.com/bhp/5v-3a-usb)

Není divu, že vše pak končí takto:


či:


V budoucnu se zkrátka novému konektoru nevyhneme.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #32 kdy: 25. 11. 2013, 13:48:22 »
podla predchadzajucich prispevkov sa mi zda ze ludia bud nepochopili zadanie alebo nemaju ziadnu fantaziu...

Tak jo: Dalkove ovladani lidi. Pocitac je bude ridit pomoci mozkovych implantatu, aby vykonavali praci, ktera se po nich chce. Zaroven jim ten implantat bude generovat pocit stesti, asociovany s tou praci. Budou tak cistit kanalizaci nebo soustruzit debilni krouzky s tak blahym vyrazem na tvari, jako by se prave sjeli herakem.

Halamus

Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #33 kdy: 27. 11. 2013, 00:47:17 »
To je taky bez fantazie, vždyť už se to praktikuje, jen na implantáty zatím nedošlo.
http://ekonomika.idnes.cz/prace-ve-skladu-amazonu-je-na-hlavu-dtd-/ekoakcie.aspx?c=A131126_102321_ekoakcie_fih

Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #34 kdy: 27. 11. 2013, 08:14:31 »
Těžko by asi Ericsson dlouho stavěl telefonní ústředny na něčem, co by způsobovalo problémy s pamětí.
To je otázka definice "problémů s pamětí". I v erlangu musí člověk na některé věci myslet a i v erlangu se dá např. udělat memory leak (podobným způsobem jako v javě).

Plus samozřejmě existují takové ty klasické provozní problémy: http://www.youtube.com/watch?v=G0eBDWigORY

Erlang je super a jsem jím nadšenej od doby, co jsem se s ním seznámil, ale všechnyproblémyřešící nástroj to samozřejmě taky není.


Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #35 kdy: 27. 11. 2013, 08:25:14 »
Je to vlastnost modelu. Viz Actors are overly nondeterminstic.
Ten článek mi po letmém přečtení přijde trochu zvláštní. Konstatuje, že klasické řešení má problém, který jde obejít explicitní kontrolou fronty:
Citace
Yes, there are workarounds: we can build an ad-hoc protocol specific to P and C, or we can have the actor scheduler implement some global policy for congestion control (like making message send cost a function of the target's current mailbox size), and so on, but approaches like these are band-aids that don't scale.
...a že to je špatné... a potom předkládá řešení založené na kontrole fronty...
Citace
This is fully deterministic--we repeatedly read an element from src, send it to snk, and await a response from snk, halting if either src or snk halts
Asi bych to musel prostudovat detailněji, ale na první pohled mi ta argumentace přijde slabá na to, jak silné tvrzení se snaží podpořit.

Milada K.

Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #36 kdy: 04. 12. 2013, 16:47:19 »
Děkuji Vám za ohlasy a názory. Mám dotaz, který se týká hlavně středoškoláků, ale můžou se zapojit i studenti již vysokých škol nebo pracující za což budu také vděčná. Předmětem dotazu je ICT vybavenost vašich škol a zkušenosti s tímto vybavením. Já vám zase na oplátku napíšu něco o svoji Alma Mater, což by se mohlo hodit případným zájemcům o studiu na této škole. :-) Studuji na Slezské univerzitě v Opavě, Obchodně podnikatleksé fakultě v Karviné obor Marketing a management. Výuka je prováděna kvalifikovanými pedagogy a odborníky z praxe, jejichž individuální přístup ke studentům je skvělý. Profil absolventa oboru Marketing a management je naplňován tak, aby mohl rozvíjet programové znalosti a znalosti základních ekonomických disciplín, a aby mohl aktivně působit v řízení organizací všech typů i předmětů podnikání. Obor se zaměřuje na odborné znalosti, které jsou nezbytné v marketingovém řízení firmy a rozvíjeny v souvisejících marketingových disciplínách, jako jsou např. marketingová komunikace, marketing malých a středních firem, marketing měst a obcí, nákupní marketing apod. Další profilující předměty oboru vycházejí z  logistiky, řízení jakosti všech procesů a orientují se na zvládnutí ekonomiky podniku, finanční analýzy včetně problematiky zakládání podniků a investování a tvorby projektů, které jsou důležité pro praktickou rozhodovací činnost manažerů podniku, která nezbytně vyžaduje kvalitní informace a odpovídající výpočetní techniku. Studenti mají možnost si sehnat téměř všechny studijní materiály přes internet a nebo si zajít do knihovny, která má v nabídce nejnovější tuzemskou a zahraniční odbornou literaturu. Velmi se mi také líbí příjemné prostředí školy, která je po čerstvé rekonstrukci. Samozřejmostí je také bezdrátové připojení k Internetu přes síť Eduroam s přístupovými body po celém objektu. Studenti můžou využít dále služeb jako vzdálený přístup k aplikacím přes službu Citrix a také vzdálený přístup k linuxovým aplikacím, messenger služba Jabber (podporované konektory na OPF jsou ICQ a IRC), služba IPTV pro zkrácení dlouhých chvil při čekání na další seminář, licenční program společnosti Microsoft MSDN AA. Velmi dobrá je také velká škála používaného softwaru na jednotlivých učebnách jako například různé verze Microsoft Windows, Microsoft Office, Project, Visio, Visual Studio, WinQSB, Adobe C3 Web Premium, spousta grafických editorů a mnoho dalšího. Celkově rozdíl mezi touto fakultou a mnou studovanou střední školou je opravdu velký a budoucím zájemcům tuto školu doporučuji.

Michal

Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #37 kdy: 04. 12. 2013, 16:51:42 »
celosvětový vývoj IT jde neúprostně kupředu a to ve všech možných vědních oborech. Velký význam má tento vývoj obvzláště v medicíně. V dnešní době je veškerá péče o pacienty a dokonce i boj o jejich život závislý nejen na znalostech lékařů, ale především na možnostech nejnovějších technologií. V dnešních dobách již známe zařízení, které dokáží lidský život nejn zachránit, ale dokonce ho i prodloužit. Jako student oboru biomedicínský technik je mou náplní studium právě těchto technologií, které mají jeden hlavní úkol, pomáhat a hlavně jakkoliv škodlivě neovlivnit zdravotní stav pacientů. Veškeré zdravotnické zařízení je založeno na invazivním nebo neinvazivním kontaktu s pacientem a tím může ovlivnit jeho stav. Často se jedná o velice citlivé zařízení, které jsou velice poruchové. Dle mého názoru by měl být vývoj zaměřen na 2 okruhy. Tím prvním je vývoj zařízení, které dokáží plnit svou danou fuknci bez toho, aniž by jakkoliv ovlivňovaly jeho stav, či omezovaly jeho pohyb. Druhým okruhem je vývoj zařízení, které mají široký záběr působení a mohou tak zajistit nejen aktuální informace o zdravotním stavu pacienta, ale i v případě nutnosti správně zasáhnout. Mezi poslední velké projekty našeho oboru patří tzn. inteligentní textílie, která na pohled připomíná klasické triko z bavlny, ovšem jedná se o síť senzorů, které mohou např. snímat aktuální tepovou frekvenci, teplotu, atd...Vývoj v této oblasti ale trvá několik let, ale i dnes můžeme být hrdí na to, kam až jsme dokázali dojít ve vývoji IT.

Marek

Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #38 kdy: 04. 12. 2013, 16:55:48 »
Za UPOL: srovnávat se to příliš nedá, každá fakulta je na tom jinak. Naštěstí (co se týče investic a možností) jsme na tom nejlépe my. Myslím, že nechybí nic, co nemají ostatní (od informačního portálu, u nás konkrétně STAG až po vysokorychlostní internet, veřejné PC apod.) Každopádně se teď vše mění, jelikož nám postavili novou fakultu. Takže se nedá přesně říct jak na tom jsme, ale určitě skvěle.

Dominik

Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #39 kdy: 04. 12. 2013, 17:04:37 »
Jsem studentem druhého ročníku na VŠB-TU, fakulty FEI a myslím, že můžu říct, že se už vyznám v infrastuktuře této školy. První dojmy po nástupu byly, že tato škola je monstrózní a není možné se zde plně vyznat. Dokonce na mě působila malou vesničkou pro studenty, kde najdete vše co hledáte. Nejvíc co oceňuji, je celoškolní pokrytí wifi a četnost míst, kde máte volný přístup k PC (tzv.kiosky). Dostupnost studijních materiálů je, alespoň pro můj obor biomedicínský technik, žalostná, jelikož skripta nejsou v knihovně ani na internetu a navíc na většinu stránek, které jsou určeny k získání materiálu ke studiu nejsou dostupné z domu...čím jsem byl ale mile překvapen, tak je přístup kantorů, který je hodně pozitivní, neodmítnou pomoci (dle mých osobních zkušeností) a dokonce se dá říci, že to jsou i lidé. Dalším plusem je množství technicky vybavených učeben z fondů EU a jiných sponzorů, což je pro můj obor velmi důležité do budoucí praxe a navíc se nyní dokončuje úplně nová budova fakulty FEI za víc jak 1 miliardu. Sečteno a podtrženo, VŠB je jedna z největších a nejzvučnějších škol v ČR, která má ale ještě co dohánět.

Tomáš

Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #40 kdy: 04. 12. 2013, 17:07:19 »
VŠB-TU: Osobně oceňuji dostupnost softwaru pro studenty, ať už od MS nebo od IBM. Pokryji s ním většinu svých potřeb. Kvůli vlastní pohodlnosti a lhostejnosti uklízeček většinou pracuji na vlastním noťasu, takže hodnotit školní PC nemá smysl. Pokrytí WI-FI je slušné v celém areálu. Ocenil bych větší elektrifikaci přednáškových sálů, ale možná nás jen chtějí přinutit věnovat pozornost přednášejícímu. Učební materiály tvoří především volně dostupné tutoriály na netu, takže není problém a pro zbytek si zajdu do vědecké knihovny.

Tomáš

Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #41 kdy: 04. 12. 2013, 17:15:39 »
Informačním technologiím se dnes již nevyhneme. Vývoj v této oblasti je samozřejmě přínosný, důležité je ale vymezení zdravé hranice, kdy člověk ještě není na IT zcela závislý. Líbí se mi usnadnění života v oblastech, kde je to vhodné - například cloud, webové služby (vyhledání dopravního spojení...), bezpečnost (např. vyvíjené zobrazování dopravních značek na HUD v automobilu...) atd.
Naopak se mi nelíbí značné podléhání IT modním vlnám a nadužívání technologií tam, kde je pro to jediným vážným důvodem lenost.

Dorota

Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #42 kdy: 04. 12. 2013, 17:22:16 »
Těžko porovnávat s jinými školami když jsem studuji pouze jednu. Takže pouze za VŠB - vybavenost učeben pokud jde o hardware tak je snad dostačující. Pokud jde o internetové připojení, přístup k MSDN AA a klasické programy od MS office až po Visual studio tak si myslím, že toto vybavení má dnes snad již každá VŠ. Studijní materiály jsou k sehnáni většinou na internetu a co tam není je v knihovně. Já si myslím, že jediný problém je specifický software - resp. software který se používá pouze pro jeden účel. Jelikož školy nechtějí většinou investovat do něčeho co bude použito pouze u jednoho předmětu používají se levné případně i free varianty. A to je pak někdy doslova katastrofa. Např. uvedu z letošního roku IBM testry SW - ať již manuální nebo funkční. Práce která by měla být hotova za cca hodinu se protáhla mnohdy i na 7 hodin práce. Otázka pak je jestli takovéto předměty má pak vůbec smysl absolvovat. Možná by bylo lepší použít adekvátnější nástroj a nechat studenty ať projekt vypracují někdy sami v učebně. Rozhodně je lepší toto než mít sice free sw na svém notebooku ale dělat projekt 6x déle. Co se týče uplatnění zastávám ten názor, že když se někdo něco naučit chce vyučující i profesoři mu zde vyjdou velmi rádi vstříc. Pokud však student neprojevuje zájem, a nemusí se jednat o látku z hodin ale i obecný zájem, pak si myslím, že ani vyučující se kvůli nikomu nepřetrhne.

Milada K.

Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #43 kdy: 04. 12. 2013, 17:28:31 »
Vývoj IT se dotýká i studentů, jaké možnosti si myslíte, že budou mít studenti za pár let vývoje a inovací informačních technologií? Jak by mohla probíhat výuka na PC v budoucnosti na středních a vysokých školách?

Luboš

Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #44 kdy: 04. 12. 2013, 17:29:38 »
Vývoj IT se dotýká i studentů, jaké možnosti si myslíte, že budou mít studenti za pár let vývoje a inovací informačních technologií? Jak by mohla probíhat výuka na PC v budoucnosti na středních a vysokých školách?

Podle mě je vývoj IT v tomto ohledu velice důležitý. Nedají se srovnat možnosti, jaké měli studenti jednu-dvě generace zpátky s možnostmi, jaké máme nyní dnes. Vývoj a pokrok IT neustále usnadňuje a ulehčuje naše studium. Ovšem jak bude probíhat výuka na PC v budoucnosti se neodvážím posuzovat, protože podle mě nebudou mít všechny školy dostatek financí, aby udržely tempo s pokrokem...