PowerEdge 2850 a RAID Controller PERC 4e/Di

PowerEdge 2850 a RAID Controller PERC 4e/Di
« kdy: 11. 08. 2010, 21:37:21 »
Dobrý den všem, mám server Dell PowerEdge 2850, který má interní RAID řadič PERC 4e/Di. Instalovaný operační systém je CentOS 5.5 (x86_64) a chtěl bych monitorovat stav disků / svazků na řadiči. K tomu jsem se rozhodl využít řešení přímo od Dellu - OpenManage Server Administrator, zkráceně pouze OMSA, ve verzi 6.3. Po instalaci (běžným způsobem podle návodu zde: http://linux.dell.com/repo/hardware/latest/) jsem úspěšně tento kolos zprovoznil. Pomocí příkazu omreport  lze sledovat statistiku teplot, otáčet větráčků a spoustu dalšího... bohužel však až na jednu drobnost a tou je právě požadovaný monitoring mého RAID řadiče. OMSA zkrátka "nevidí" žádný řadič, místo toho dosanu pouze prosté oznámení: No controllers found. Stejný výsledek je i v rozhraní dostupném přes webový prohlížeč. Po instalaci, resp. po restartu se korektně vytvoří zařízení /dev/megadev0, které je pro komunikaci s řadičem třeba. Bohužel OMSA dále zarputile tvrdí, že o žádném řadiči neví. Zkusil jsem také aktualizovat BIOS a firmware řadiče, k čemuž mě dovedly nalezené příspěvky ostatních uživatelů se stejným problémem. Podle požadavků by tento typ měl být plně podporován v mé stávající konfiguraci. Máte někdo nějaké nápady či zkušenosti s tímto problémem?


Re: PowerEdge 2850 a RAID Controller PERC 4e/Di
« Odpověď #1 kdy: 18. 08. 2010, 21:44:16 »
Tak nakonec problém vyřešil až downgrade na verzi OMSA 6.2, verze 6.3 z nějakého záhaného důvodu s tímto řadičem a této konfiguraci nefunguje.