Čím těžit bitcoin?

katous

Re:Čím těžit bitcoin?
« Odpověď #60 kdy: 20. 01. 2018, 12:46:12 »
Hodnota tedka trochu vyrostla, ale padat dolu urcite bude. Lidi moc neveri v dlouhodobou hodnotu bitcoinu, chteji investovat a bitcoin rychle prodat, nez si natluce hubu. celkem pekne to popsali tady ve clanku the guardian: https://www.theguardian.com/technology/2018/jan/18/bitcoin-speculative-bubble-bursting-long-way-to-fall-economists-warn

Pisou, prave, ze hodnota je porad vysoka, takze pad bude z vejsky a pekne dlouhy.
je potreba sledovat kurz bitcoinu, bude to urcite zajimave.


mmm

Re:Čím těžit bitcoin?
« Odpověď #61 kdy: 20. 01. 2018, 15:44:52 »
Hodnota tedka trochu vyrostla, ale padat dolu urcite bude. Lidi moc neveri v dlouhodobou hodnotu bitcoinu, chteji investovat a bitcoin rychle prodat, nez si natluce hubu. celkem pekne to popsali tady ve clanku the guardian: https://www.theguardian.com/technology/2018/jan/18/bitcoin-speculative-bubble-bursting-long-way-to-fall-economists-warn

Pisou, prave, ze hodnota je porad vysoka, takze pad bude z vejsky a pekne dlouhy.
je potreba sledovat kurz bitcoinu, bude to urcite zajimave.

theguardian je globalistická propaganda. Budou napadat vše, co ohrozí dominanci dolaru.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čím těžit bitcoin?
« Odpověď #62 kdy: 20. 01. 2018, 17:04:37 »
theguardian je globalistická propaganda. Budou napadat vše, co ohrozí dominanci dolaru.

To joi. Hlavne jsou to pohunci Sorose, vcelaru, cyklistu a sklolaminatu.

svetovyprogramator

Re:Čím těžit bitcoin?
« Odpověď #63 kdy: 20. 01. 2018, 19:45:08 »
Dajme tomu ze som ochotny do tazenia BTC dat 2000 EUR, co by ste mi doporucili?
Podle mě je pozdě naskakovat do rozjetého vlaku. Ale pokud máš eklektiku zdarma a prachy na hodně nejistou investici

Sadar

Re:Čím těžit bitcoin?
« Odpověď #64 kdy: 05. 03. 2018, 19:46:14 »
Vidím, že tahle diskuze už je trochu stará a situace ohlědně Bitcoinu a kryptoměn se po 4 letech podstatně změnila :-D
Bylo by fajn tohle téma obnovit.  Ještě někdo těží, a hlavně pokud ano, tak vydělává na těžbě Bitcoinu?

Podle mně už se teď těžba Bitcoinu nevyplatí, ale přemýšlím, jestli by stálo za to jít do jiných kryptoměn. Tady jsou uvedeny asi ty nejběžnější alternativní kryptoměny. Zahlédl jsem někde na fóru, že chtěl někdo těžit Ethereum. Najde se tady někdo takový? Nebo třeba Litecoin, či něco jiného? Zajímaly by mně zkušenosti.

Díky
Saďoš



Sadar

Re:Čím těžit bitcoin?
« Odpověď #65 kdy: 05. 03. 2018, 19:51:19 »
Až teď jsem si všiml posledních příspěvků z ledna, z nějakého důvodu se mi zobrazovaly jen ty poslední z roku 2014. Ale to je fuk, příspěvek ohledně těžby alt coinů tady nevidim, tak by mě zajímalo, jestli se tu někdo takový najde ;-)

jeTuNejakyTopic?

Re:Čím těžit bitcoin?
« Odpověď #66 kdy: 05. 03. 2018, 21:37:34 »
Vidím, že tahle diskuze už je trochu stará a situace ohlědně Bitcoinu a kryptoměn se po 4 letech podstatně změnila :-D
Bylo by fajn tohle téma obnovit.  Ještě někdo těží, a hlavně pokud ano, tak vydělává na těžbě Bitcoinu?

Podle mně už se teď těžba Bitcoinu nevyplatí, ale přemýšlím, jestli by stálo za to jít do jiných kryptoměn. Tady jsou uvedeny asi ty nejběžnější alternativní kryptoměny. Zahlédl jsem někde na fóru, že chtěl někdo těžit Ethereum. Najde se tady někdo takový? Nebo třeba Litecoin, či něco jiného? Zajímaly by mně zkušenosti.

Díky
Saďoš

Nebudu tady složitě popisovat své zkušenosti a místo toho ti dám radu ;) Jelikož své info zjevně čerpáš z pitomých stránek(ad tvůj odkaz, to co tam trvdí je dost low; bez urážky) a ptáš se na fóru roota -> nezvažuj těžbu ničeho ;) Můžeš si to zkusit na svém domácím PC pro zábavu a poučení (čti ztrátově). BTC už je jen pro profíky z levnou elektřinou a možností koupě nějnovějšího hardware(tzn. NE ty). Altcoiny se těžit dají, ale pro běžné lajky je jednodušší a ekonomičtější si je rovnou koupit.


Tester

Re:Čím těžit bitcoin?
« Odpověď #67 kdy: 05. 03. 2018, 21:52:16 »
Ked chces zacat tazit shitkoiny budu ta zaujimat nasledujuce parametre:
1) za aku dobu je vytazeny dalsi novy blok
2) kolko blokov bolo uz vytazenych
3) ako vyzera hashrate krivka siete
4) ako vyzera krivka obtiaznosti
5) kde predat/vymenit shitkoiny
6) aky zivy je vyvoj a ludia okolo

jeTuNejakyTopic?

Re:Čím těžit bitcoin?
« Odpověď #68 kdy: 05. 03. 2018, 21:58:19 »
Ked chces zacat tazit shitkoiny budu ta zaujimat nasledujuce parametre:
1) za aku dobu je vytazeny dalsi novy blok
2) kolko blokov bolo uz vytazenych
3) ako vyzera hashrate krivka siete
4) ako vyzera krivka obtiaznosti
5) kde predat/vymenit shitkoiny
6) aky zivy je vyvoj a ludia okolo

no nezapomínal bych na ty pragmatické parametry ;)
- cena elektřiny
- cena hw a jeho výkon v poměru k celkovému výkonu; myšleno MINIMÁLNĚ vůči všemu cryptu na stejném algu, ale spíše všecho crypta které se na tvém hw dá těžit
- předpokládaná životnost hw + předpokládaná doba zastarání
- kvalita chlazení + požární ochrana
- atp.


body 1-4 z tvého seznamu minera typicky nezajímají, protože se dnes těží skrz nicehash -> případně lze těžit nějaké zcela nové coiny a spekulovat na jejich vývoji.

jeTuNejakyTopic?

Re:Čím těžit bitcoin?
« Odpověď #69 kdy: 05. 03. 2018, 22:00:05 »
abych to upřesnil, tak ty body 1-4 se neřeší, protože si spočítáš v nějakém mining calculatoru výnosnost a děláš to na nějakém poolu (typicky ten nicehash, který i střídá kryptoměny)


jirik

Re:Čím těžit bitcoin?
« Odpověď #71 kdy: 06. 03. 2018, 07:30:11 »
Čím těžit bitcoin? Těžařskou farmou napojenou na domácí elektrárnu  ;)

Digi

Re:Čím těžit bitcoin?
« Odpověď #72 kdy: 06. 03. 2018, 11:00:34 »
Nevím, jaká bude nakonec realita, ale situace se dál změní když bude ASIC i pro ethereum.
https://www.cnews.cz/konec-tezby-etherea-na-grafikach-cinsky-bitmain-chysta-cipy-asic-pro-jeho-algoritmus/


Cek

Re:Čím těžit bitcoin?
« Odpověď #73 kdy: 06. 03. 2018, 12:43:57 »
Kez by! treba by konecne sly koupit rozumne graficke karty na to, na co byly urceny....

-

Re:Čím těžit bitcoin?
« Odpověď #74 kdy: 06. 03. 2018, 17:12:27 »
Další hlupák, co se o BTC začal zajímat až, když se z toho stal mainstream?