reklama

GNOME Shell v Gentoo

brk

GNOME Shell v Gentoo
« kdy: 13. 11. 2013, 22:03:12 »
Někdy před 8 lety mi docela silně začalo vadit směřování GNOME, kde mi pod rukami začaly mizet funkcionality, které jsem používal. Stejně tak se mi nelíbilo dění kolem Mandrake a vyhlídky s Mandrivou, takže jsem doma zakotvil u Gentoo a Xfce. V práci používám různé deriváty Ubuntu a docela spokojenost. Dlouho jsem jel ze zvyku z domu na Xfce a Xubuntu, ale pomaličku mě Xfce začalo "nudit". Asi rok jsem v práci používal Ubuntu s Unity a teď jsem při update na 13.10 zkusil prohnat aptitude i GNOME-Shell. Z počátečního dojmu "je to sice hezké, ale dělá se v tom blbě" jsem se za necelý měsíc dostal k tomu, že "je to hezké a navíc se v tom i docela dobře dělá, když člověk překoná počáteční předsudky".

Začínám mít chuť si ho nainstalovat i domů, ale v Gentoo je GNOME 3 stále v testingu. (A pak že Debian je silně konzervativní. ;o) ) Nejedná se o nic nepřekonatelného, viz. třeba http://wiki.gentoo.org/wiki/GNOME/3.8-upgrade-guide , ale nevím, jestli se mi do toho chce jít. Můj package.keywords má 51 položek jen proto, že jsem líný vyházet už dávno zbytečné záznamy a v podstatě vše jedu na stable větvi.

Používáte to někdo? Je to stabilní? Je v metabalících vše potřebné, nebo to je na dalších pár dnů Googlení, co mi ještě chybí, aby začalo fungovat i to či ono? To Ubuntu GNOME funguje překvapivě dobře. Jinak s Gentoo žádný problém nemám. V zásadě pohodový systém vyžadující minimální údržbu a nějaká kompilace taky není žádný problém, takže se mi ho moc opouštět nechce, ale rovněž si kvůli němu přehnaně komplikovat život taky nechci, když vidím, že Ubuntu GNOME funguje bez problému hned po instalaci.

reklama

Re:GNOME Shell v Gentoo
« Odpověď #1 kdy: 03. 12. 2013, 21:49:00 »
Ja to jdu dneska vyzkouset.

anonym

Re:GNOME Shell v Gentoo
« Odpověď #2 kdy: 04. 12. 2013, 01:10:08 »
nemyslim ze gentoo je moc konzervativni, to ze gnome je v ~arch je spise zpusobeno tim ze se zasadni zmenou gnome 2->3 odeslo velke mnozstvi uzivatelu, takze neni kdo by ty baliky poradne testoval, aby se dostaly do arch. u KDE to bylo podobne, snad az 4.2.X (kde X nebylo 0) bylo keywordovano arch

jinak teda na desktopu jedu uz nekolik let v ~arch, nemel sem s tim problem

reklama