Změna profesní orientace

rinsek

Re:Změna profesní orientace
« Odpověď #15 kdy: 26. 10. 2013, 23:54:28 »
povedal by som, ze nez nieco vypusti spod klavesnice tak to nie je skor nez to ma hlavu a patu. a len tak mimochodom: ked povie, ze stredu to bude hotove tak stredu to je hotove. to jeho mladsi kolegovia termin v idealnom pripade len 3x posunu pretoze nedomyslia co vsetko bude treba v ramci riesenia urobit.

To mě docela zaujalo, protože to není věkem. To je prostě přístupem k práci, který mám možná podobný. Problém je v tom, že na pohovorech je mi to k ničemu. Tam chtějí nějaké rychlé odpovědi a znalost cool frameworků, které zrovna používají. O tom ale vývoj není. I proto se nemusí nikdo starší bát začít. Otázkou ale je, co já jako mladší mám dělat? Existují firmy, kde ocení spíše programátorský přístup než od boku střílený seznam technologií a názvů různých zahraničních firem?

kazda normalna firma. nebudem sa opakovat, k tejto teme uz nieco napisali spickovejsi ludia:
http://jason.pureconcepts.net/2013/10/recruiter-methods/
mne osobne pride kazdy tyzden tak 20 emailov od firiem ako coolpeople, experis a podobne, vsetky emailu su jeden ako druhy, presne ako je popisane v bode 2 toho odkazu. ani poriadne necitam a mazem - clovek sa z toho aj tak nedozvie co tam vlastne bude robit.


mikrom

Re:Změna profesní orientace
« Odpověď #16 kdy: 27. 10. 2013, 09:23:15 »
Je mi 31 let, jsem radiologický fyzik ...
Ja som vystudoval matematiku a potom som ucil na VS.
Bol som este o trochu starsi ako ty ked ma to prestalo bavit a zacal som sa zivit programovanim.
Jedine co som lutoval je ze som to neurobil uz skor.
Nevahaj a zmen profesiu.

Petr

Re:Změna profesní orientace
« Odpověď #17 kdy: 27. 10. 2013, 13:09:21 »
Díky za povzbudivé odpovědi, asi do toho půjdu :)

AD věci na Marketu - tvořil jsem teď pro Android hlavně frontend pro náš (nemocniční) IS, ten tam nemá smysl dávat. Ale určitě chci nějaké své předchozí kódy oprášit dát na github, něž budu někde žádat o práci.

P.

D.KOVAR

Re:Změna profesní orientace
« Odpověď #18 kdy: 11. 01. 2014, 19:10:24 »
Zdravím,

  Měl bych pro Vás zajímavou práci ohledně aplikace. Má představa je aby to celé běželo na webu v https v redakčním systému worpdress+ apka   / mapa,FB přihl......atd/ díky, určitě byste mohl využít již vypracované apky ,atd...

Díky

Novy

Re:Změna profesní orientace
« Odpověď #19 kdy: 11. 01. 2014, 20:44:59 »
Možná bys měl využít své profese radiologa a než se hnát na místo řadového programátora v nějaké firmě, pouvažovat o vlastním programu z tvé odborné domény. Věř mi, jako autora programu a majitele firmy se tě už nikdo nezeptá  na vzdělání nebo věk, to vím z vlastní zkušenosti.


dog

Re:Změna profesní orientace
« Odpověď #20 kdy: 11. 01. 2014, 22:28:59 »
Uprimne,

nez byt 178593-tydalsi programator v Jave, pokud te to aspon trochu bavi, radsi bych se drzel sve profese - fyzika ma dobre jmeno, je zadana a "nedela" nevystudoval ji kazdej hejl, narozdil od ruzny android/php/html "programatoru". Tim Vas nechci zrazovat, pokud Vas programovani opravdu bavi a fyzika ne. Pokud jde ale jen o pracovni postup, resp. stagnaci - jste mlady, nebal bych se toho - treba vyrazit do ciziny, delat vedu nebo pro firmy, armadu. Myslim, ze i penez tam muze byt vic.

To je muj nazor.

Bla

Re:Změna profesní orientace
« Odpověď #21 kdy: 12. 01. 2014, 01:41:18 »
Osobně bych se držel svého kopyta a dělal to na hobby úrovni než se dostaví výsledky, jako že se to dá studovat při práci, pak bych se rozhodl podle osobního uspokojení.Dostat se do oboru trvá 5 let, bude ti 36 a v té době bude konkurence ještě krutejší, protože dneska každej nemakačenko si říká, budu dělat programátora, protože mají prachy a hovno dělají. V 55-ti letech, až budeš soupeřit s klukama o třicet let mladšíma, který nejsou zatížený minulostí a do hlavy jim to leze samo, to budou zatraceně vydřené peníze. Ve třiceti není na změnu kariéry pozdě, to rozhodně ne, ale otázka je, jestli za dvacet let bude o starý programátory zájem. Co bylo v IT před dvaceti lety? To s tím co je teď nemá moc společného. Osobně si myslím, že IT jede tak rychle, že je čím dál tím těžší to stíhat. Spíš si myslím, že lidi okolo padesátky z IT už utíkají. Sám přemýšlím, co budu dělat, až mi to nebude pálit na 120%, ale jen na 80% a všechno mi bude dýl trvat. Lidský mozek se opotřebovává. Po padesátce to už lepší nebude. Spíš se vidím někde jako hospodský, který čepuje podobně starejm hejhulům pivko.

V nejlepším případě jako tenhle výčepní:
http://www.youtube.com/watch?v=-KND7AjtD-0

prgr

Re:Změna profesní orientace
« Odpověď #22 kdy: 12. 01. 2014, 12:03:15 »
Tak snad nezáleží na tom, co si řekneš, ale co jsi, ne? Když si řeknu, že budu operní zpěvák, tak mám taky smůlu a nikomu práci neberu. U programátorů je to stejné, většina lidi na to nemá a většina lidí, která to dělá, také ne. Tam velká konkurence nikdy nebude.

Zvedavej

Re:Změna profesní orientace
« Odpověď #23 kdy: 12. 01. 2014, 17:26:33 »
u nas v time zacinal clovek ktory mal vtedy 46, o programovani vedel len to, ze existuje, povodnym povolanim jadrovy fyzik. teraz ma 55 a patri k top10 v jave u nas vo firme, venuje sa najma backend systemom pre banky. je to len o tom byt schopny sa ucit a drzat krok - a v tom (napriek vseobecnemu presvedceniu) vek nehra ziadnu ulohu. za par rokov ma predbehol a to som od neho o 25 rokov mladsi. ano, nema hned pripravenu odpoved na vsetko (ako vacsina 20-rocnych) a ano, nevie hned super-duper riesenie (ako mladasi). na druhu stranu sa nepamatam, ze by sa niekedy po nom v produkcii opravovala chyba, opravuje chyby po svojich mladsich (rychlejsich) kolegoch. povedal by som, ze nez nieco vypusti spod klavesnice tak to nie je skor nez to ma hlavu a patu. a len tak mimochodom: ked povie, ze stredu to bude hotove tak stredu to je hotove. to jeho mladsi kolegovia termin v idealnom pripade len 3x posunu pretoze nedomyslia co vsetko bude treba v ramci riesenia urobit.

Dostat se do oboru trvá 5 let, bude ti 36 a v té době bude konkurence ještě krutejší, protože dneska každej nemakačenko si říká, budu dělat programátora, protože mají prachy a hovno dělají. V 55-ti letech, až budeš soupeřit s klukama o třicet let mladšíma, který nejsou zatížený minulostí a do hlavy jim to leze samo, to budou zatraceně vydřené peníze. Ve třiceti není na změnu kariéry pozdě, to rozhodně ne, ale otázka je, jestli za dvacet let bude o starý programátory zájem. Co bylo v IT před dvaceti lety? To s tím co je teď nemá moc společného. Osobně si myslím, že IT jede tak rychle, že je čím dál tím těžší to stíhat. Spíš si myslím, že lidi okolo padesátky z IT už utíkají. Sám přemýšlím, co budu dělat, až mi to nebude pálit na 120%, ale jen na 80% a všechno mi bude dýl trvat. Lidský mozek se opotřebovává. Po padesátce to už lepší nebude. Spíš se vidím někde jako hospodský, který čepuje podobně starejm hejhulům pivko.

Je docela sranda číst takhle vlákna celá (pokud to jde). Tyto dva názory mne tedy skutečně pobavily.

Osobně se ale kloním k rinsekovi, jde o chuť, zájem, talent a vlohy. Věk je jedno. Padesátník má 20 let do důchodu a už vidím, jak někdo, kdo má platový nadprůměr, půjde dělat hospodského.

dTTb

Re:Změna profesní orientace
« Odpověď #24 kdy: 12. 01. 2014, 20:55:05 »
u nas v time zacinal clovek ktory mal vtedy 46, o programovani vedel len to, ze existuje, povodnym povolanim jadrovy fyzik...
nepamatam, ze by sa niekedy po nom v produkcii opravovala chyba

tak jaderny fyzici co delaj chyby karieru menej daleko driv :)

aaa

Re:Změna profesní orientace
« Odpověď #25 kdy: 21. 01. 2014, 09:16:23 »
O programátory (ve srování s IT obory) je v posledních letech stále menší zájem (je s různou úrovní dovedností nejvíce).

Obecně bych se toho vůbec nebál. Pokud jde o IT, na mnoha pozicích firmy upřednostňují matematiky, fyziky nebo techniky před absolventy informatiky. A zdaleka nejde jen o Google :-)

S tímhle oborem můžete pracovat nejen v IT, ale i v průmyslu nebo technologických firmách. Většinu znalostí vám totiž stejně nedá škola, ale až praxe. Takže možnosti máte široké , jen se jich nebojte.

omg

Re:Změna profesní orientace
« Odpověď #26 kdy: 21. 01. 2014, 10:49:13 »
standartni situace, naprosta vetsina outsourcovane prace souperi na globalnim trhu, takze o praci nemaji nouzi studenti za nastupku nebo co jeste ani nevi kolik si rict a jeste za ne plati pojisteni skola.