C++ na Win a chyba poblíž case

webhope

Re:C++ na Win a chyba poblíž case
« Odpověď #15 kdy: 23. 10. 2013, 17:14:18 »
Ještě tady mi to hází chyby:

http://paste.ofcode.org/yeuwweRTq2riCg6FZj4afJ

Tj. tam kde se objevuje return CALLPROC();

r:\++informace\+pc improve\c++\source codes\aokts-1.0.1-r70_convertor\view\aokts.cpp(950): error C2065: 'pproc' : undeclared identifier
r:\++informace\+pc improve\c++\source codes\aokts-1.0.1-r70_convertor\view\aokts.cpp(957): error C2065: 'pproc' : undeclared identifier
r:\++informace\+pc improve\c++\source codes\aokts-1.0.1-r70_convertor\view\aokts.cpp(963): error C2065: 'pproc' : undeclared identifier
r:\++informace\+pc improve\c++\source codes\aokts-1.0.1-r70_convertor\view\aokts.cpp(976): error C2065: 'pproc' : undeclared identifier
r:\++informace\+pc improve\c++\source codes\aokts-1.0.1-r70_convertor\view\aokts.cpp(998): error C2065: 'pproc' : undeclared identifier



eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:C++ na Win a chyba poblíž case
« Odpověď #16 kdy: 23. 10. 2013, 19:00:06 »
Tohle opět vypadá na okenní kód. Hele, klasický postup je lokalizovat jen to, co potřebuješ a to zkopírovat a upravit - přináší to lepší výsledky za méně práce. Máš méně kódu, ve kterým se musíš orientovat.

webhope

Re:C++ na Win a chyba poblíž case
« Odpověď #17 kdy: 23. 10. 2013, 19:33:21 »
Tak tu chybu se mi povedlo vyřešit, stačilo odkomentovat DLGPROC pproc;. Ale stejně by mě zajímalo proč to hází tu chybu u tooltipů i když je nepotřebuju a chystám se to zakomentovat. Prostě mi to nedá.

error C2065: 'TOOLTIPS_CLASS' : undeclared identifier

Kód: [Vybrat]

// Add a tooltip window
HWND tooltip;
tooltip = CreateWindowEx(WS_EX_TOPMOST, TOOLTIPS_CLASS, "AOKTS Tooltip", WS_POPUP,
CW_USEDEFAULT, 0, CW_USEDEFAULT, 0,
sheet, NULL, aokts, NULL);
TooltipInit(tooltip);

Vždyť na stránkách MS taky neuvádí že by se to mělo nějak předdefinovat.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/bb760250%28v=vs.85%29.aspx


Re:C++ na Win a chyba poblíž case
« Odpověď #18 kdy: 23. 10. 2013, 20:43:16 »
3 sekundy na MSDN (a případná omluva, pokud je chyba ještě někde jinde):

#include <commctrl.h>

Mirek

Re:C++ na Win a chyba poblíž case
« Odpověď #19 kdy: 23. 10. 2013, 21:10:43 »
Tohle není dobrý způsob jak se seznámit s C++. Naložil sis moc nových věcí najednou. Nejdřív se zlepši v C++ a potom se (pokud budeš chtít a přijde ti to užitečné) ponoř do WinAPI.

Takhle ti odlaďovat naprosté drobnosti a úplně základní věci v diskuzi, to není žádný med.


tyvole

Re:C++ na Win a chyba poblíž case
« Odpověď #20 kdy: 23. 10. 2013, 22:30:10 »
webhope webhope: ty raději neprogramuj a nebo zůstaň u CLI aplikací... nejdřív se nauč najít podstatný rozdíl mezi C a C++... to co tady ukazuješ je WIN32API C kod žádné pojebané C++ asi soudíš podle toho že to má koncovku *.cpp oh god why...

webhope

Re:C++ na Win a chyba poblíž case
« Odpověď #21 kdy: 24. 10. 2013, 05:02:54 »
tyvole:
Ty se radši neexhibuj a mluv tady slušně. Na sprosté výrazy a urážení tady není nikdo zvědavý.

Michal Kovacic

Re:C++ na Win a chyba poblíž case
« Odpověď #22 kdy: 24. 10. 2013, 09:31:31 »
tyvole:
Ty se radši neexhibuj a mluv tady slušně. Na sprosté výrazy a urážení tady není nikdo zvědavý.

Hmmm...
Plně souhlasím s tím, že nkteré výrazy jsem nepatří, nicméně plně s tyvole souhlasím. Včera jsem napsal něco velice podobného a pak jsem to smazal - nemá to smysl.

Prokázal jsi naprostou neznalost základů programování v C, nepochopení rozdílů mezi C a WIN32API a nenecháš si poradit - pak doporučuji obrnit se proti ostřejším odpovědím.

Doporučuji se držet klasiky a přečíst - pozorně:
* "The C Programming Language. Brian W. Kernighan, Dennis M. Ritchie. Prentice-Hall, 1978. ISBN 0-13-110163-3" nebo
* "The C Programming Language, Second Edition. Brian W. Kernighan, Dennis M. Ritchie. Prentice-Hall, 1988. ISBN 0-13-110370-9"

a pak se možná začít ptát. České vydání někde bude také - viz google.

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:C++ na Win a chyba poblíž case
« Odpověď #23 kdy: 24. 10. 2013, 10:41:51 »
tyvole:
Ty se radši neexhibuj a mluv tady slušně. Na sprosté výrazy a urážení tady není nikdo zvědavý.

Sice to tyvole napsal nevhodně, ale na rozdíl od mnoha jiných nevkusných příspěvků na internetových fórech, tento obsah stále má. Zakryj si vulgarismy a jeho příspěvek si přečti, obsahuje pro Tebe velmi cenné rady.

Potřetí a naposledy píši, že jdeš na to ze špatného konce. Programovat v C a C++ se dá naučit, bohužel ne tímto způsobem.

Lol Phirae

Re:C++ na Win a chyba poblíž case
« Odpověď #24 kdy: 24. 10. 2013, 11:17:49 »
Čtení jsem ukončil u hlášky

Citace
A předtím to jelo bezproblému než jsem tam teda udělal ty změny.

a zbytek času věnoval otírání poprskaného monitoru od kafe.   :D ;D :D ;D

hollees

Re:C++ na Win a chyba poblíž case
« Odpověď #25 kdy: 24. 10. 2013, 15:08:14 »
slovo PSCB_PRECREATE jsem v projektu našel jenom jednou, takže nechápu smysl té hlášky.

To možná bude ta příčina - mělo by tam být minimálně 2x - ...

já se zase bavil tady. taková správně "suchá" odpověď :-)

když nerozumím tomu co na mě kompilátor křičí, tak to se prgoramuje blbě v čemkoliv, nejen v C. Jediný řešení je pak programovat bez chyb ;-)

Re:C++ na Win a chyba poblíž case
« Odpověď #26 kdy: 24. 10. 2013, 15:33:22 »
Zdravím, začínám s C++. Snažím se z jedné opensource vytáhnout kód na dekomprimování souboru.
...

Zvědavost mi nedala a tak nějak nechápu co tam s tím děláš.
Zkompilováno MS Visual C++ 2008. release verze. na debug tam není přiložená zlib1d.lib (debug verze).
Jinak to dekomprimování/komprimování souboru kdybys koukl do zdrojáků, tak bys našel v zlibfile.h/cpp,
kde jsou dvě funkce (deflate_file, inflate_file) zakrývající implementaci knihovny zlib1.


webhope

Re:C++ na Win a chyba poblíž case
« Odpověď #27 kdy: 25. 10. 2013, 17:01:09 »
Jholas:
Citace
Jinak to dekomprimování/komprimování souboru kdybys koukl do zdrojáků, tak bys našel v zlibfile.h/cpp,
kde jsou dvě funkce (deflate_file, inflate_file) zakrývající implementaci knihovny zlib1.
Tak zrovna tohle jsem udělal hned na začátku. Ale už si s tím nelámej hlavičku :-) Dík za zapojení