Studium na strojní fakultě VŠB

Patrik

Studium na strojní fakultě VŠB
« kdy: 22. 10. 2013, 14:35:22 »
Hoj, zajímalo by mě, jak hodnotíte obtížnost studia na strojní fakultě. Studuji teď na FEI, ale nějak mi nejde programování...tak uvažuju, že půjdu na strojní fakultu, ale bojím se, abych nemusel skončit znovu :D NEmate někdo zkušenosti ? Konkrétně VŠB FS, ale klidně i jiné strojárny :) Díky
« Poslední změna: 22. 10. 2013, 14:39:22 od Petr Krčmář »


Tara

Re:Studium na strojní fakultě VŠB
« Odpověď #1 kdy: 22. 10. 2013, 21:06:30 »
Zůstaň na FEI, jen změň obor na takový kde není programování. Je to jednodušší než přestupovat na jinou fakultu.

Re:Studium na strojní fakultě VŠB
« Odpověď #2 kdy: 22. 10. 2013, 22:26:05 »
Pokud si myslis ze na to nemas tak jdi na mesic delat nekam ven nejlepe v zime az budou dvacitky pod nulou. Pak v lete repete v tricitkach na tri smeny do fabriky.
Uvidis, ze pak tu skolu zmaknes.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Yop

Re:Studium na strojní fakultě VŠB
« Odpověď #3 kdy: 22. 10. 2013, 22:54:14 »
Pod tohle se podepisu, protoze takove nakopnuti jsem dostal taky. Pul roku nic nedelani, pak do fabriky (uz jsem tam parkrat delal jako brigadnik) a stacili mi dva mesice na to, abych si uvedomil, ze nechci vypadat jak ten shrbenej dedula a automatu na kafe, co jeste pamatuje polozeni  zakladniho kamene one firmy. Zbyle mesice.... pche, nikdy vic.

DB

Re:Studium na strojní fakultě VŠB
« Odpověď #4 kdy: 23. 10. 2013, 09:05:57 »
Ahoj,
tak asi sám víš co tě baví a co ne. Pokud ti dělá problém IKT jenom z důvodů programování tak ti doporučuji to překousnout a zvolit si do 3. semestru telekomunikační technologie. Budeš se učit krásy CCNA & CCNP.
Samozřejmě se programování nevyhneš ale budeš mít už jenom jeden předmět a to Javu. To s trochou úsilí určitě dáš ;) . Pokud jsi chodil na nějakou technickou SŠ tak můžeš strojárnu zkusit ale můj názor je, že zlaté informační technologie než stavební a strojařina :) ale zase nevím co v tobě je, takže nebudu ti v tomhle raději moc radit. Sám musíš vědět na co máš.
Pokud jsi ten typ, co se nerad učí nebo mu to moc ''nejde'' tak pouvažuj o titulu zdarma a to například oborem Informační technologie ve vzdělávání (Olomouc, Ostrava OSU), samozřejmě zadarmo to úplně nebude :) to si jen všichni myslí. No a jinak jak kluci radí, není nad to dělat rok za 15K hrubého, to se potom jinak studuje.

Měj se fajn a hodně štěstí s rozhodováním.
DB


karel

Re:Studium na strojní fakultě VŠB
« Odpověď #5 kdy: 23. 10. 2013, 09:21:49 »
myslim si že strojařina ,je daleko težší,ja taky tuhle školu nedostuduji, řekl jsem si že se naučim základy c++ a půjdu.Proč se to učím já? Po světe je plno soutěži,kde algoritmy napsane na max 150 řádku, zhodnoti prachy za dva měsíce o 100-700% jak jsem víděl na jake bázi funguji, i můj retriever by to pochopil:Každy ma svůj důvod http://championship.mql5.com/  ,http://www.dukascopy.com/strategycontest/?action=allContestStandings&language=en

Nekroticka noha

Re:Studium na strojní fakultě VŠB
« Odpověď #6 kdy: 04. 01. 2018, 17:17:34 »
skola pro lopaty