Notebook nejde zapnout

Notebook nejde zapnout
« kdy: 20. 10. 2013, 20:36:38 »
Dobrý den,
mám takový problém. Včera se mi vybil notebook Acer aspire M5-581tg, až se vypnul. Dnes jsem ho připojil na nabíječku, zapnul, a jako obvykle automaticky "odentroval" obnovit z režimu spánku. Po odkliknutí se náhle vypnul. Od té doby nereaguje na nic. Ať je nebo není v nabíječce, nezapne se, ani se nerozsvítí. Docela mě znepokojuje, že ani indikátory nesvítí. Dokonce ani nabíjení, když je ke zdroji laptop připojen.
Neměl někdo někdy podobný problém, případně nemá někdo nějaké rady, co s tím? Mám tušení, že už mám po záruce.
Za odpovědi předem děkuji.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook nejde zapnout
« Odpověď #1 kdy: 20. 10. 2013, 20:43:16 »
Vemte voltmetr a zmerte, jestli vam z napajece lezou volty a jestli jich tam je spravny pocet.

Trubicoid2

Re:Notebook nejde zapnout
« Odpověď #2 kdy: 20. 10. 2013, 21:10:41 »
Nekdy pomuze vyndat baterku a napajet jen ze site

Re:Notebook nejde zapnout
« Odpověď #3 kdy: 20. 10. 2013, 21:20:28 »
A rozhodně neuškodí zkusit clear CMOS (BIOS reset). Většinou je na někde na desce tlačítko (chvíli podržet), jumper (na chvíli předělat vodivý můstek do druhé pozice), případně na pár minut vydělat čočkovou baterii, pokud nic z toho na desce není. Tlačítko příp. jumper bývají poblíž adekvátně označeny.

Komo

Re:Notebook nejde zapnout
« Odpověď #4 kdy: 20. 10. 2013, 22:37:31 »
A ak nic nepomoze, tak je v zadeki doska.

Ale ako spomenuli vyssie: vybrat baterku, resetnut bios, vybrat baterku a odpojit napajanie a podrzat zapinanie na par desiatok sekund.


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Notebook nejde zapnout
« Odpověď #5 kdy: 20. 10. 2013, 22:52:47 »
Vyndat baterku, zkusit třikrát až pštkrát promáčkonut zapínací knoflík, šoupnout bez baterie na nabíječku a zkusit jen na nabíječku. (Tu měj předem prověřenou, že dává šťávu) Pokud to pojede, vrátit baterku a zkusit i s baterkou ... když to nepojede, je to rozbité! Jak moc se zjistí po bližším ohledání.