Nástupní plat programátorů v Praze

tadeas

Re:Nástupní plat programátorů v Praze
« Odpověď #15 kdy: 14. 10. 2013, 22:37:14 »
Osobne bych narovinu sel do toho, ze bych si rek klidne o vic, s tim, ze prvni 3-6 mesicu mi staci pulka ... plati samo za predpokladu, ze se spoluprace jevi jako zajimava predevsim z me strany. Kdyz si reknes malo, vic nedostanes ...
Tohle zní rozumně. A i naše "celkem-už-korporace" (4k zaměstnanců globálně) můžu říct, že by s tim problém neměla.

Jinak jsem občas překvapenej, jak hodně se liší plat lidí, o kterejch si myslim, že jsou podobně schopný a na podobný pozici. Takže fakt záleží na tom, co uhádáš na pohovoru. Konec konců cena není tvořená tím, co umíš, ale tím, jaká je po tobě poptávka. Když se dokážeš prodat čtyřem firmám zároveň a pak jenom licituješ, která dá nejvíc, tak z toho můžeš vytřískat docela dost.


zajimalobyme

Re:Nástupní plat programátorů v Praze
« Odpověď #16 kdy: 24. 10. 2013, 21:14:30 »
Je reálné v Praze dostat po pár letech praxe kolem 80 000,-? Jako jestli se má smysl stěhovat, když se všude říká, že v Praze je vše nejlepší :D

belzebub

Re:Nástupní plat programátorů v Praze
« Odpověď #17 kdy: 24. 10. 2013, 21:41:56 »
Ano, ma cenu pracovat jako programator v Praze - je zde vetsi (radove) mnozstvi IT firem, a i ty mzdy jsou vyssi (i kdyz ne radove)

Opravdu hodne, ale zalezi na te konkretni firme. Jsou firmy co sice davaji celkem hodne penez (Deutsche Boerse, Barclays, ..), ale prace je to znacne nutna a moc cloveka profesne neposouva. To je obecne problem "nesoftwarovych" firem, co zamestnavaji programatory - SW pro ne neni hlavni byznys, ale jen podpora a proto u nich budou programatori vzdy hrat prinejlepsim druhe housle. Proto osobne doporucuji hledat "softwarove" firmy, pro ktere JE SW hlavni byznys a programatori tam maji uplne jinou pozici.

Pokud nemas zkusenosti, ale neco umis, doporucuji neresit v prvni rade mzdu, ale to, jake zkusenosti novou praci ziskas, kolik lidi, kteri jsou chytrejsi a zkusenejsi, a tedy te muzou neco naucit, tam potkas. Tj. pokud nastoupis jako totalni junior do Seznamu.cz za 25 tisic (nevim kolik tam ted davaji, pouze odhad), neres penize (v seznamu jsou zase hodne slusne odmeny), ale snaz se ucit od tech lidi, co tam jsou, jak co delaji a behem par let uvidis - pokud se budes snazit a mas na to, patrne te sami presunou do seniornejsi pozice (a pridaji penize, i kdyz jak jsem rikal, seznam je specificky tim, ze dava lidem malo, ale k tomu zase velke odmeny) a nebo si muzes najit jinou praci, ktera te bude vice bavit.

Dal uz vsechno zalezi na tobe - osobne doporucuji "neusnout na vavrinech", sam se i treba ve volnem case obcas zkusit naucit neco noveho (novy jazyk, framework, ...), protoze kdo se v IT prestane ucit, ten bude brzy nahrazen temi co se uci a co "drzi krok s dobou".

Pak nevidim jediny duvod proc bys nemohl mit casem klidne 80 nebo i vic. Vse zalezi na Tobe.

zajimalobyme

Re:Nástupní plat programátorů v Praze
« Odpověď #18 kdy: 24. 10. 2013, 22:08:42 »
Zkušenosti už mám a teď hledám něco, kde to zaplatěj. Právě u nás je sice plno IT firem, ale platit se jim nechce. Proto by to v Praze mohlo být lepší.

Neusnutí na vavřínech se nebojím, protože se pořád něco učím, jen mi přijde, že to nikde pořád nechtějí ocenit. Vždy jsou rádi, že někde něco dobře udělám, nebo jinde dobře doplním tým, ale peníze dostanu tak běžné. Prostě nic zajímavého a nevím, čím to je. Pak jdu samozřejmě jinam, protože mi přijde, že tam ztrácím jen čas a jinde to je zase podobné. Práce mě v podstatě baví jakákoli, protože kolem programování je tolik možností, co kdy a kde dělat.

tommm

Re:Nástupní plat programátorů v Praze
« Odpověď #19 kdy: 25. 10. 2013, 10:11:26 »
Opravdu zasnu nad tim, co se muze ukazat v komentarich lidi, kteri by chteli tvrdit, ze maji praxi atp. Vazne si obcas myslim, ze nekteri zde jsou mimoni.

1. Mzda se vzdy vyjednava a udava hrubeho.
2. Pokud si rikam o plat v zamestnani tak se jedna o nastupni plat po zkusebni dobe. Tedy prvni 3 mesice muze clovek dostavat mensi castu a po 3. mesici se udela uprava coz muze mit x moznosti. (Ok ty penize vam dame, Super mate lepsi dovednosti - trosku prihodime (toho je jak safranu), FAIL - tak bud zustanete na aktualni vysi nebo si hledejte jinde, protoze neplnite ocekavani)
3. Pokud neni praxe ve vetsi firme coz s sebou obnasi casto nejakou komunikaci s projektakem, praci v tymu, vykazovani, napriklad QAcka atp. a dalsi optional paperwork, tak jste v nevyhode.

PS: znovu - ta mzda je HRUBEHO!