Zkušenosti s OS X

Re:OS X
« Odpověď #15 kdy: 13. 10. 2013, 19:54:24 »
Jedna spoluziacka ma uz dlhsie Macbook 13, uplne spokojna (este s Core2Duo).
Ten mám taky - model 2009, 8GB RAM, SSD disk a naprostá pohoda. Akorát s tím SSDčkem jsem asi šáhl vedle, páč mi jede jenom na 1.5Gbps (prý to některé kombinace ssd-mb dělají). Zatím jsem to nějak moc neřešil - je mi to trochu líto, ale pořád lepší než hdd a navíc až se mi to bude chtít řešit, bude další navýšení výkonu ;)


Dicolaz

Re:OS X
« Odpověď #16 kdy: 13. 10. 2013, 20:00:04 »
... ved je to fork FreeBSD takze pohoda ;)

Toto je úplná kravina prosím pekne ...

Makovec

Re:OS X
« Odpověď #17 kdy: 13. 10. 2013, 20:08:15 »
Já jednu na Macku někdy od roku 2006 (předtím Windows, pak pár let Linux) a jsem velmi spokojen. Teď mám MacBook 2008 Late model, to je nejstarší na čem ještě jednou poslední verze OS X. Jediná výměna - disk za SSD (a baterka je v háji, ale co mám iPad tak ho sebou ani moc nevláčím a když programuju - vývoj pro iOS - tak tam kde je zásuvka). Občas si říkám že bych si mohl pořídit něco novějšího, ale je mi líto tuhle spolehlivou mašinu opustit. Jedině snad až budu potřebovat nový externí monitor tak přejdu na Thunderbold na Macku i monitoru současně, a tenhle starý MacBook půjde do rukou někoho kdo si ho bude umět vážit.

ja

Re:OS X
« Odpověď #18 kdy: 13. 10. 2013, 22:21:00 »
Pripada mi to, ze ti co tu srsia superlativmi vseobecne na Apple to asi robia len kvoly tomu aby si hlavne sami pred sebou ospravedlnili cenu. Ja mam doma 4 Apple zariadenia: manzelkin MacBook Air 11" s OS X 10.8, moj MBP s Gentoo, iPhone 3GS a Apple TV 3. Pri iPhone som po dvoch rokoch ako som presiel na Android dakoval panu bohu za neho, ten Apple TV nejailbreakovatelny bazmek je odlozeny v krabici a notebooky? V podstate OK, ale poviem to asi takto, ze keby som ich nedostal darom, tak by som si ich urcite nekupil (pre hnidopichov - nie kvoly tomu, ze by som na nich nemal). Okrem toho HW spracovania (v ktorom uz ale Apple nie je jediny) nevidim na Apple vyrobkoch nic vynimocneho. A s tou vyladenostou chodte do teplych krajin - mohol by som dost dlho rozpravat o manzelkinom OS X (opat bohu vdaka za Gentoo - to mam vyladene tak az to je na neuverenie :-D).

Re:Zkušenosti s OS X
« Odpověď #19 kdy: 13. 10. 2013, 22:51:41 »
Povyprávěj nám o manželčině OS X, mně ten systém za ty tři roky ani jednou nespad či se nesekl.


Yummy

Re:Zkušenosti s OS X
« Odpověď #20 kdy: 13. 10. 2013, 23:18:39 »
No nevím, ale osobně nemám moc rád generalizování ve stylu mě to nepadá tak nikomu ...
například https://discussions.apple.com/community/notebooks/macbook_pro ;)


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:OS X
« Odpověď #21 kdy: 13. 10. 2013, 23:45:37 »
Teď mám MacBook 2008 Late model, to je nejstarší na čem ještě jednou poslední verze OS X.  ..... Občas si říkám že bych si mohl pořídit něco novějšího, ale je mi líto tuhle spolehlivou mašinu opustit.

Ja mel v ruce Macbook Pro z roku 2007 a uz byl v zadeki. Ptal jsem se na to cloveka ze Mac secondhandu a ten jich tam mel metrovy stos. Modely s 15" i s 13" displayem. Pry odchazi docela dobre. Krome toho se dost hreji (a asi proto odchazeji). Maji dost blbe vyresene vetrani, ze kdyz se otevre display, je vetraci dira hodne dole u zadniho okraje - tedy to, co z ni zbyde po otevreni displaye. Dejte to na matraci a jste bez vetrani.

Makovec

Re:OS X
« Odpověď #22 kdy: 13. 10. 2013, 23:59:33 »
Pripada mi to, ze ti co tu srsia superlativmi vseobecne na Apple to asi robia len kvoly tomu aby si hlavne sami pred sebou ospravedlnili cenu.

Tak to ti připadá špatně.

Re:OS X
« Odpověď #23 kdy: 14. 10. 2013, 06:37:43 »
Pripada mi to, ze ti co tu srsia superlativmi vseobecne na Apple to asi robia len kvoly tomu aby si hlavne sami pred sebou ospravedlnili cenu.
A zvážil jsi i variantu, že jsme s těmi výrobky prostě spokojení? Já jsem nikdy nedal za Mac víc než 20tisíc, což mi nepřijde jako cena, kterou bych si nějak zvlášť musel před sebou omlouvat. Vzhledem ke zvýšené produktivitě se mi to vrátí několikanásobně :)

Ja mel v ruce Macbook Pro z roku 2007 a uz byl v zadeki. Ptal jsem se na to cloveka ze Mac secondhandu a ten jich tam mel metrovy stos. Modely s 15" i s 13" displayem. Pry odchazi docela dobre. Krome toho se dost hreji (a asi proto odchazeji). Maji dost blbe vyresene vetrani, ze kdyz se otevre display, je vetraci dira hodne dole u zadniho okraje - tedy to, co z ni zbyde po otevreni displaye. Dejte to na matraci a jste bez vetrani.
Jestli myslíš plastový, tak to jo, plast je plast. Docela se hřály, to máš pravdu a poslední dobou se to hodně zlepšilo. Ale s tím větráním jenom částečně. Manželka má třeba Dell a ten má větrání ze spodu, to se nedá na postel dát vůbec.
Jasně že to nejsou stroje bez jediné chybičky, to nebude tvrdit nikdo, ale jsou to prostě slušný stroje a MacOS je velmi dobrý systém. Třeba jedna taková hodně otravná věc je, že výstup na sluchátka funguje zároveň jako optický výstup a optika se nedá softwarově vypnout - když někdo jako já tahá ntb všude, jí u toho a používá v prašným prostředí, tak se občas ta optika spustí sama když člověk vytáhne sluchátka (a tímpádem nehraje interní reprák). To je docela opruz a dalo by se to lehce řešit sw vypínáním.
Další opruz je, že novější MacOSy už zahodily podporu starších single-core modelů. To je škoda, protože to je pořád použitelný hw (např. máme doma Mini, který je kvůli tomu s MacOSem prakticky nepoužitelný, protože pro starší MacOSy už nevychází sotware).

Pořád ale se všema pro a proti to vychází jako hodně dobrá volba.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s OS X
« Odpověď #24 kdy: 14. 10. 2013, 11:30:22 »
Ne, mam na mysli ten hlinikovy, pekny napucovany model. Krome applacke klavesnice by se mi docela libil, hlavne ten skvely display. Byla to serie, do ktere nacpali defektni nVidia chipy. Neco sice lidem pak povymenovali, jenze s radou lidi zametli, protoze jim testovaci program ukazal, ze v nVidia problem neni. Jenze podle diskusi na Internetu casto byl i v rade pripadu, ktere v Apple odmitli. Ta grafika se pry mohla hrat az tak dobre, ze tekla pajka na plosnak a nadelala zkraty.

Ten, co jsem mel ja, jeste jel, ale jen za horka. Tak se mu musel ucpat vyfuk a pak se musel trapit, az se zahral a pak nabehl. Asi odesle pajeni nebo prokov, jenze problem je zjistit, kde.

Cekal bych, ze stroj za takove prachy, vydrzi vic, jak cca 5 let. Cekal bych, ze takovy stroj odejde za hodne dlouho na moralni zastaralost, nicmene bude stale funkcni. Zejmena ve svetle toho, ze se mi doma vali staricky ASUS, ktery ma aspon 10 let a furt jede. Tri ThinkPady x40 z okoli, ktere jsou starsi, nez ten MB Pro, take porad jedou, akorat jednomu uz odesel disk. Akorat MB Pro maji v seconhandech po metrovych stosech nefunkcnich vraku a to i presto, ze jich v obehu bylo mene, nez treba tech ThinkPadu.

Igor Benko asdf

Re:OS X
« Odpověď #25 kdy: 14. 10. 2013, 11:37:22 »
... ved je to fork FreeBSD takze pohoda ;)

Toto je úplná kravina prosím pekne ...

Wiki: OS X is based upon the Mach kernel. Certain parts from FreeBSD's and NetBSD's implementation of Unix were incorporated in NeXTSTEP, the core of Mac OS X.

Pravda, fork nieje spravne pouzite slovo..

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s OS X
« Odpověď #26 kdy: 14. 10. 2013, 11:40:38 »
BTW, muj Esus 1000H je jen o rok mladsi a porad jede bez problemu a ma najeto opravdu hodne. Vzhledem k tomu, ze ten MB Pro odesel uz tak pred rokem, ma muj Esus asi najeto vice. A to pry ASUSy jsou smejd a Apple je mnohem lepsi.

Re:Zkušenosti s OS X
« Odpověď #27 kdy: 14. 10. 2013, 11:52:20 »
Jardo, s osobními zkušenostmi se polemizovat nedá, ale třeba podle http://www.squaretrade.com/htm/pdf/SquareTrade_laptop_reliability_1109.pdf mají nejnižší poruchovost Asus, Toshiba, Sony, Apple (v tomhle pořadí). Podle tohodle http://www.consumer.org.nz/reports/laptops/brands-and-reliability Apple vítězí.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s OS X
« Odpověď #28 kdy: 14. 10. 2013, 12:17:22 »
Tak tomu je mozna dnes, treba zvedli kvalitu. Kdybych na vlastni oci nevidel ten stos odeslych masin a necetl tolik diskusi na Internetu, podle kterych uzivatelu, kterym MB Pro predcasne odesel je docela hodne, rekl bych si, ze porouchat se muze vsechno. Ale poruchy by nemely byt systematicke. Podle me tehdy s temi prvnimi MB Pro Apple uzivatele pekne ojebal. Take bych ocekaval, ze kdyz je Apple mezi nejdrazsimi, mel by byt vzdy mezi nejspolehlivejsimi, nejlepe, za ty prachy, porad na prvnim miste, ne az za pomlouvanym ASUSem.

podlesh

Re:Zkušenosti s OS X
« Odpověď #29 kdy: 14. 10. 2013, 12:20:47 »
Navrhuji diskusi zamknout - ten pravý okamžik kdy nastal offtopic flame již nastal, ale alespoň se dá omezit rozsah. Zvlášť když se do sebe psutili dva hlavní zdejší profesionální flameři.