Upravená SIM karta nefunguje

PJ

Upravená SIM karta nefunguje
« kdy: 08. 10. 2013, 10:02:50 »
Zdravim,
prave som obdrzal novy telefon, do ktoreho ide MicroSIM. Moj povodny telefon mal normalnu SIM kartu. Takze som si vyrobil sam MicroSIM kartu. Vyskusal som ju vlozit do noveho telefonu a pise mi, ze Chyba SIM - karta chyba alebo je neplatna. Skusal som ju vselijako otacat a nic. potom som si vsimol, ze som trosku odstrihol z toho cipu - to zlate na SIM. Tak som myslel, ze problem je asi v tom. Ale skusil som vlozit uz vystrihnutu kartu do stareho telefonu a ten mi ju zobral aj ked tam chybal kusok z toho cipu. Neviete v com moze byt problem?

Dakujem
« Poslední změna: 08. 10. 2013, 11:01:29 od Petr Krčmář »


Re:SIM karta nefunguje
« Odpověď #1 kdy: 08. 10. 2013, 10:25:04 »
Mozna by bylo lepsi zajit za operatorem a nechat si udelat duplikat stavajici simkarty v mini provedeni  ;) Cislo vam zustane ale dostanete novou SIM
Nobody is perfect, but i'll try my best!

PJ

Re:SIM karta nefunguje
« Odpověď #2 kdy: 08. 10. 2013, 10:30:24 »
nemoze byt problem v tom, ze telefon nie je odblokovany na slovenskeho operatora? objednaval som ho zo slovenskeho obchodu a uvadzaju tam, ze telefon je odblokovany pre slovenskych operatorov. ide o SK distribuciu telefonu

Lol Phirae

Re:SIM karta nefunguje
« Odpověď #3 kdy: 08. 10. 2013, 10:31:49 »
- Schéma pro kutily
- Udělátko pro ty, co mají obě ruce levé jako tazatel (Jako bonus ti zbytek zůstane jako adaptér pro normální telefony.)
- Operátoři mění kartu zdarma. V tvém případě bych jim ale radši řek, že jsem kartu ztratil, pokud nechceš posloužit jako zdroj pobavení.  ;D ::)

PJ

Re:SIM karta nefunguje
« Odpověď #4 kdy: 08. 10. 2013, 10:33:49 »
mna len skor zaraza na tom fakt, ze preco mi to ide aj v tom starom telefone. hoc je aj pozlateny cip trosku odstrihnuty.


libcha

Re:SIM karta nefunguje
« Odpověď #5 kdy: 08. 10. 2013, 10:54:05 »
Co máš na mysli "pozlacený čip"? Jestli jsi odstřihnul kousek některých kontaktů, tak to nevadí, pokud se jejich zbytek umí dotýkat protikontaktů na telefonu. Samotný čip má jen asi 2-3mm a jestlis nastřihnul ten, tak to už by z té simky nic nezbylo.

PJ

Re:Upravená SIM karta nefunguje
« Odpověď #6 kdy: 08. 10. 2013, 11:08:33 »
na tomto obrazku http://www.zaoral.net/blog/wp-content/uploads/2010/05/malasim1.jpg (to modre), tak to pozlatene. Tam som z jednej strany, ako su take tie dve kulate zatvorky, tam som pri nich torsku odstrihol, asi tak 1mm.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Upravená SIM karta nefunguje
« Odpověď #7 kdy: 08. 10. 2013, 11:24:42 »
Kamarádce se stalo totéž. bylo to tím, že měla fakt starou SIM a čip uvnitř byl trochu větší a kus se prostě ušmikl.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Upravená SIM karta nefunguje
« Odpověď #8 kdy: 08. 10. 2013, 11:25:36 »
je teda fakt, že to stříhala z mini SIM na nano SIM
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

PJ

Re:Upravená SIM karta nefunguje
« Odpověď #9 kdy: 08. 10. 2013, 11:32:10 »
no keby aj ustrihnem kusok cipu, tak potom logicky mi ta karta nepojde v starom telefone, na ktorom ide normalne. volam, pisem sms.

Mirage

Re:Upravená SIM karta nefunguje
« Odpověď #10 kdy: 08. 10. 2013, 12:34:23 »
Nesmysl, jestli ustřihl kus chipu, mělo by to fungovat i tak. Jestli ustříhl kus chipu na začátku, tak mu bude chybět jen pár jmen v telefonním seznamu na začátku abecedy a pokud ustřihl konec toho chipu, tak zase pár jmen na konci .
SMS jsou zase uložené z leva do prava. To dá rozum ne.  ;D

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Upravená SIM karta nefunguje
« Odpověď #11 kdy: 08. 10. 2013, 13:02:29 »
... SMS jsou zase uložené z leva do prava. To dá rozum ne.  ;D

Pozor, na to, pokud mu jeho sebevědomí doporučilo používat telefon v Arabštině, tak je to přesně opačně. :P

Re:Upravená SIM karta nefunguje
« Odpověď #12 kdy: 08. 10. 2013, 13:35:30 »
Som mal rovnaky problem, po hodinach tocenia, testovania, strihania, prehadzovania z jedneho telefonu do druheho,... som sa na to vykaslal a isiel pre microsim operatorovi. Niektore sim karty sa asi nedaju pouzit...

hhj

Re:Upravená SIM karta nefunguje
« Odpověď #13 kdy: 08. 10. 2013, 17:59:41 »
resil jsem podobny problem, taky si lamal hlavu s tim ze jsem uriznul vice nez jsem mel a potom mi stacilo vzit izolepu a nalepit nekolik vrstev z druhe strany SIM, aby byla cela SIMka tlustejsi... jeden nejmenovany asijsky vyrobce telefonu na to trpi a SIM nadoleha na kontakty ;)