Zničil jsem si oddlíly na sda

rookie

Zničil jsem si oddlíly na sda
« kdy: 07. 10. 2013, 18:13:57 »
Mel  jsem
sda MBR - boot na sda2
sda1 / ntfs OS win7  - nepotrebny oddil
sda2 / ext4 LMDE
sda3 / ntfs  data
{sda4} / cca 100MB volneho mista
napred jsem si znicil popoisek sda3, ale gparted, nebo podobny program je dokazal videt.
Ted po zkouskach x softwaru jsem to donicil do stavu
sda1 = OK
a zbytek volny prostor
pamatuji si velikost sda2 a mozna bych odhadl i volne misto za sda3, ale nevim si s tim uz rady. Nouzove jedu LinuxMint z USB. Chci zachranit data z sda3.
« Poslední změna: 07. 10. 2013, 22:55:26 od Petr Krčmář »

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
Re:znicil jsem si oddlily na sda
« Odpověď #1 kdy: 07. 10. 2013, 19:35:09 »
1. Sehnat externi disk dostatecne velikosti, nahustit na nej obraz dokopaneho disku pomoci dd.
2. Zkusit testdisk, treba to jeste nejak dokaze obnovit.
3. Zkusit vyhrabat soubory z krachle casti disku pomoci photorec. Prijdes o adresare, kde soubory byly a o nazvy souboru.
4. Priste provest bod 1. pred tim, nez to vselijakymi pokusy dokurvis jeste vic.

P.S.: Dalsi pokusy idealne provadet na obrazu disku a na original nesahat.

pedro

Re:znicil jsem si oddlily na sda
« Odpověď #2 kdy: 07. 10. 2013, 21:23:33 »
Kdybys vedel kde ta partition zacinala a koncila, tak ji lze celkem jednoduse obnovit (vytvorit jeji presnou kopii). Pokud to presne nevis, tak potom v parted volba rescue. Pro detaily použij Google.

Fantomas

Re:Zničil jsem si oddlíly na sda
« Odpověď #3 kdy: 08. 10. 2013, 07:33:23 »
Dokud to misto nepreformatujes, tak ty data tam budou. Staci fdiskem vytvorit partition na stejnem miste a mas to k dispozici. Jinak budes muset udelat obraz celeho disku do image a zkouset, zkouset, zkouset.

Re:Zničil jsem si oddlíly na sda
« Odpověď #4 kdy: 08. 10. 2013, 15:00:03 »
Zkus gpart.

gpart is a software utility which scans a storage device, examining the data in order to detect partitions which may exist but are absent from the disk's partition tables.