CZC, aneb už mne tam neuvidí!

nazir

  • ***
  • 110
  • Veni, vidi, discessi.
    • Zobrazit profil
    • hic sunt elephanti
Re:CZC, aneb už mne tam neuvidí!
« Odpověď #15 kdy: 02. 10. 2013, 03:38:21 »
1) Při osobním odběru mi chodí SMS a chodí mi včas.

2) Stači se nad tím trochu zamyslet.  Ochodník momentální situaci ve skladu asi neovlivní.  Neví, co se tam zrovna děje, může Ti dát jen osobní odhad, do kdy ti šmoulové ty palety, nebo v čem jim to tam chodí, rozeberou a roztřídí.  Časový odhad asi nezahrnuje i nějaké mimořádné průserové momenty.  Nějaký takový moment zřejmě nastal i v Tvém případě.

3)


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:CZC, aneb už mne tam neuvidí!
« Odpověď #16 kdy: 02. 10. 2013, 06:56:46 »
1) Při osobním odběru mi chodí SMS a chodí mi včas.

2) Stači se nad tím trochu zamyslet.  Ochodník momentální situaci ve skladu asi neovlivní.  Neví, co se tam zrovna děje, může Ti dát jen osobní odhad, do kdy ti šmoulové ty palety, nebo v čem jim to tam chodí, rozeberou a roztřídí.  Časový odhad asi nezahrnuje i nějaké mimořádné průserové momenty.  Nějaký takový moment zřejmě nastal i v Tvém případě.

3)

1) Patříš mezi ty šťastnější, gratuluji!

2) Pokud je poprvé zboží v budově a na podruhé ne, kam tedy mezitím zmizelo?

3) S panikou to nemá vůbec nic společného, všechno je to jen v lidech. Jak ochota, tak i neochota, lhaní i pravdomluvnost. Kdysi dávno jsem měl podobné zkušenosti s Procou, Alzasoftem atp. Dokud jsou malou pobočkou, snaží se, jakmile vyrostou tak už zákazník není na prvním místě.

IDDQD

Re:CZC, aneb už mne tam neuvidí!
« Odpověď #17 kdy: 02. 10. 2013, 07:43:53 »
Tak se Růženo přiznej, že jsi trochu přecitlivělý ;D
Z tohodle prdu tu totiž kuličku fakt neuděláš.

死神

  • ***
  • 159
    • Zobrazit profil
Re:CZC, aneb už mne tam neuvidí!
« Odpověď #18 kdy: 02. 10. 2013, 10:16:02 »
Pavel 'TIGER' Růžička: jste si jistý, že to je chřipka? Není to třeba toxoplasmóza? Ta prej leze na mozek ;D

neruda

Re:CZC, aneb už mne tam neuvidí!
« Odpověď #19 kdy: 02. 10. 2013, 10:27:32 »
... to, ze resis to co resis znamena, ze musis zit v jinak velice bezproblemovem svete :-)

Ja u CZC nakupuji dlouha leta a i pres mou kriticnost jsem vzdy byl se vsim spokojen, vzdy mi vsechno zbozi prislo tak jak melo, vcetne sms a mejlu, vzdy mi vysli ze vsim vstrict i nad ramec jejich povinosti ...


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:CZC, aneb už mne tam neuvidí!
« Odpověď #20 kdy: 02. 10. 2013, 10:54:09 »
Já holt nemám ve zvyku stahovat ocas mezi nohy a dělat, že je vše v pořádku. Natož, abych si nechal srát na hlavu. Pokud to někomu nevadí a je spokojen, je to jeho věc. Ano, snažím se, aby svět kolem mne byl hezčí a lepší, protože jen tak se může situace změnit. Neříkám, že celá ta firma je špatná, ale chování jednoho z jejich zaměstnanců mne vadilo natolik, že já je prostě k životu nepotřebuji. Pokud Vám nadřazená arogance nevadí, tak mne ano. I kdyby to byl pouhý tón v hlase, který mi nesedí, tak mám plné právo se rozhodnout, jak s tím naložím. Lepší jednat s pohodářem, než s prudérem a je na mne, komu z nich se rozhodnu dát své peníze. Nikdo nejsme dokonalý a každý máme občas den blbec. Já jsem si svou chybu dokázal přiznat o čemž jsem psal hned v úvodním příspěvku. Přesto si myslím, že hned při první návštěvě se dalo zjistit, jak to s objednávkou ve skutečnosti je a mohlo se to řešit alternativním výběrem zboží.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:CZC, aneb už mne tam neuvidí!
« Odpověď #21 kdy: 02. 10. 2013, 11:11:28 »
Prijde mi ze to trochu prehanis  ;D. Tak jak tady prubeh onoho incidentu licis, tak oni nic tak spatneho neudelali a ty si to jen velice spatne prijal. Pokud tam slo o nejakou aroganci ci nadrazenost ze strany onoho zamestnance, ktera byla onym spoustecem tak to je neco, co lze tezko popsat a navic muze byt subjektivni.
Dovolim si tvrdit, ze jsi nikdy v prostredi obchodu s IT nebo ve skladu nepracoval, jinak bys vedel. ze ani pri hloubkovem pruzkumu se neco takoveho, jako jak je to s objednavkou zbozi se zjistit vicemene neda a vsechny sluzby nabizene zakaznikum jako je sledovani, zasilek, objednavek a jejich stavu jsou zalozeny v lepsim pripade na odhadu, v horsim zase na lzi. Predstav si situaci, ze nekdo objedna nejake zbozi do skladu a to tam pak dorazi, pokud chodi napriklad pravidelne kazde pondeli ve tri (cucam z prstu) tak dorazi xy palet s ruznym zbozim. Toto zbozi je sice uz fyzicky ve skladu, ale systemove nikoliv, protoze ho musi nekdo nejprve naskladnit, coz nemusi byt jednoducha prace. Obchodak tedy vi, ze zbozi uz dorazilo, ale nezna tu byrokracii za tim skrytou, kterou je treba projit predtim, nez-li je mozne zbozi vyskladnit k zakaznikovi, takze hrubym odhadem, protoze chodej na cigaro s Pepikem jesterkarem takze sem tam neco pochytil o tom, jak to na sklade chodi, ti dal nejaky odhadovany ramec.Vzhledem k tomu, ze mam v onom prostredi zkusenosti tak ti muzu rici, ze kolikrat se to zasekne na takovejch banalitach ze by ses az divil a nedokazes s tim nic udelat. Ver tomu nebo ne, takhle to funguje +- vsude a je jen na tobe, jestli se s tim naucis zit, nebo proste prestanes nakupovat uplne :D

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:CZC, aneb už mne tam neuvidí!
« Odpověď #22 kdy: 02. 10. 2013, 12:07:40 »
Vždy mi ze všech obchodů přišly výzvy v (očekávaný) čas. Občas jsem v nějakém obchodě byl v den, kdy zboží přišlo, ale výzva zatím ne (až později ten den) a světe div se - nevydali mi jej.

Mluvím o Alza, CZC, Lan-shop.

Alzu se snažím definitivně opustit, i když jejich dodání ještě ten den nebo druhý den mi vyhovuje, zatím jsem se na to mohl vždy spolehnout. Jejich zelenej mamrd a ceny už nejsou zrovna fajn.

CZC mi celkem vyhovuje, od dob, co je v Plzni ještě víc :-) Ceny jsou +- dobrý. Jednou jsem u nich bral skříň Lian-Li a byli i schopný mi cca jednou týdně zjistit, proč jí ještě nemám (jela zjevně až od výrobce...). Dřív skvěle řešili reklamace (stylem "my si to vyřešíme, tady máte novej kus"). Dodání často do druhýho dne.

Lan-shop je kapitola sama pro sebe... Dodání na pobočku v Plzni 3-5 dnů (často 3, ale spolehnout se nedá), ceny většinou lepší než ty dva předtim, občas mají něco, co jinde neseženu (např. moje krásná Palit GTS450 low-profile). Na pobočce nemají ani micro USB kabel ("Objednejte si na internetu a přijďte vyzvednout" - dobrej vtip, budu mít kabel za týden, když ho můžu pomalu koupit i u asijských přátel obchodu ;D ).

michal

Re:CZC, aneb už mne tam neuvidí!
« Odpověď #23 kdy: 02. 10. 2013, 12:42:38 »
me u nich zase stve jak si clovek obedna zbozi kde zelene sviti skladem vice jak x kusu
a pa kdyz pride na prodejnu tak mu reknou ze to skladem sice maj, ale jenom nekde v kotehulkach.. nechapu kdo tu zelenou ikonku u neceho co neni skladem vymyslel!!.

Re:CZC, aneb už mne tam neuvidí!
« Odpověď #24 kdy: 02. 10. 2013, 14:14:57 »
me u nich zase stve jak si clovek obedna zbozi kde zelene sviti skladem vice jak x kusu
a pa kdyz pride na prodejnu tak mu reknou ze to skladem sice maj, ale jenom nekde v kotehulkach.. nechapu kdo tu zelenou ikonku u neceho co neni skladem vymyslel!!.
Jak byste si to jinak představoval? Že tam bude svítit zelená jenom tehdy, když to mají na všech skladech? Nebo z křišťálové koule uhodnou, kam se pro to chystáte, a zobrazí ten sklad? Já zase nechápu, že si stěžuje někdo, kdo na tu zelenou ikonku neumí kliknout, aby se dozvěděl, kdy zboží kde bude k vyzvednutí.

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:CZC, aneb už mne tam neuvidí!
« Odpověď #25 kdy: 02. 10. 2013, 14:20:17 »
Jít na pobočku bez výzvy, následně dotlačit obchodníka k odhadu, který nemůže být kvalifikovaný, protože těžko může znát situaci na skladě a co se děje zrovna s tvojí objednávkou je jen tvoje chyba a krom sebe si zbytečně zdržoval a otravoval toho obchodníka a pravděpodobně i další zákazníky.

Sten

Re:CZC, aneb už mne tam neuvidí!
« Odpověď #26 kdy: 02. 10. 2013, 14:34:05 »
me u nich zase stve jak si clovek obedna zbozi kde zelene sviti skladem vice jak x kusu
a pa kdyz pride na prodejnu tak mu reknou ze to skladem sice maj, ale jenom nekde v kotehulkach.. nechapu kdo tu zelenou ikonku u neceho co neni skladem vymyslel!!.

Informace o dostupnosti se týká všech skladů. Když na ni najedete myší, ukáže se vám detailní informace o jednotlivých skladech ;-) A pokud se přihlásíte, můžete si nastavit, aby i ten přehled zobrazoval jen konkrétní sklad.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:CZC, aneb už mne tam neuvidí!
« Odpověď #27 kdy: 02. 10. 2013, 15:53:15 »
Jít na pobočku bez výzvy, následně dotlačit obchodníka k odhadu, který nemůže být kvalifikovaný, protože těžko může znát situaci na skladě a co se děje zrovna s tvojí objednávkou je jen tvoje chyba a krom sebe si zbytečně zdržoval a otravoval toho obchodníka a pravděpodobně i další zákazníky.

Nikoho jsem nikam netlačitl. Jel jsem kolem a jen jsem se tam zastavil, kdyby náhodou (to by ušetřilo čas a ta chvilka zdržení nevadí)... on koukl do počítače, řekl, že to je v budově, ale musí se to naskladnit, odhad ve dvě! Ve dvě to nebylo, zvedl telefon, zavolal do skladu a tam mu řekli, že to ještě nedorazilo. To znamená, že to teprve má do budovy dorazit! Kdyby zvedl to sluchátko hned, nemuselo k tomu dojít. Měl říct hned nevím, počkejte na výzvu a bylo to. Řešil bych to úplně jinak. Další zákazníky jsem neotravoval, v poledne tam tak narváno není. Obchodníka jsem asi otravoval, proto bude lepší, když mne tam neuvidí, přeci jen nerad lidi otravuji.

Lol Phirae

Re:CZC, aneb už mne tam neuvidí!
« Odpověď #28 kdy: 02. 10. 2013, 15:59:18 »
No ty woe... asi jsou taky rádi, že už tě tam neuviděj. Přestaň chlastat ten rum, fakt ti to nedělá dobře. Až příště nepochopíš jasný pokyny, že tam máš lozit až potom, co ti pošlou SMSku, tak nakupuj jen to, co maj na regálu v Tescu, tam tě nebudou s čekáním na dodání obtěžovat. ::)

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:CZC, aneb už mne tam neuvidí!
« Odpověď #29 kdy: 02. 10. 2013, 16:06:08 »
Pokud tam slo o nejakou aroganci ci nadrazenost ze strany onoho zamestnance, ktera byla onym spoustecem tak to je neco, co lze tezko popsat a navic muze byt subjektivni.
Ano, to se musi zažít, protože popsat se to nedá. Bylo to to klíčové, že jsem vybouchl, protože věci se dají říci různě a jsou hranice, které fakt nevstřebávám. Může to být i subjektivní, ale kolikrát je i subjektivita klíčová v rozhodování. Vzpomněl jsem si při tom na jednání některých jedinců u O2.