Doinstalace KDE/GNOME

pedros

Doinstalace KDE/GNOME
« kdy: 29. 07. 2010, 08:57:11 »
Dobrý den! Poraďte prosím jak doinstalovat kompletní KDE, když používám GNOME. Myslím tak, abych měl při přihlášení možnost vybrat jedno, nebo druhé prostředí (zkoušel jsem doinstalovat nějaké metabalíky, ale ta volba při přihlášení se tam touto cestou nepřidá). Jinak používám Mandrivu a Mint, což je v podstatě Ubuntu.   


x125

Re: Doinstalace KDE/GNOME
« Odpověď #1 kdy: 29. 07. 2010, 10:09:03 »

pedros

Re: Doinstalace KDE/GNOME
« Odpověď #2 kdy: 30. 07. 2010, 08:20:43 »
Díky za nakopnutí. Touto cestou jsem šel taky, jen jsem nevěděl, jaké balíky nainstalovat. Zkoušel jsem to v tom Mintu a našel balíky KDE-full/minimum. Sice balík full, rozhodně není full (chyběl například Network Manager), ale bylo to to, co jsem hledal. Jen jsem si hloupě neuvědomil, že teď budu mít v obou verzích dost programů 2x (pro KDE a GNOME), navíc žádný program nejde samostatně smazat (například, když jsem se snažil odstranit nástroj na formátování disket, který opravdu nepotřebuju, nabídl se k odstranění celý balík KDE-full/minimum).

Sten

Re: Doinstalace KDE/GNOME
« Odpověď #3 kdy: 30. 07. 2010, 10:18:40 »
kde-full jsou všechny aplikace vyvíjené v rámci projektu KDE sdružení KDE e.V. Network Manager mezi ně nepatří a je potřeba jej tam dodat jiným balíkem. V Kubuntu je potřeba kromě balíku kde-full ještě balík kubuntu-desktop, který tohle dělá, řekl bych, že v Mintu bude něco podobného