API - databáze knih

hermit

API - databáze knih
« kdy: 26. 09. 2013, 23:03:55 »
Pořeboval bych poradit, zda existuje nějaké veřejně dostupné API, ze kterého bych mohl získat informace o knihách.
  • Autor
  • Název
  • Jazyk
  • Počet stran
  • Rok vydání
  • Žánr
  • Atp.

Jelikož mám doma řádově 4 000 - 5 000 knih/publikací, tak bych si chtěl udělat elektronický katalog a nechci u toho trávit zbytek sého stáří :). Ideální plán byl následující
  • u "novějších knih" oskenuji čárový kód a dotážu se na DB, která mi vrátí informace o knize, a to si uložím do DB
  • u starších knih si nafotím obálky a pomocí OCR budu vkládat názvy knih, na základě názvu se dotážu API, a opět uložím data
  • u knih/publikací co nebudu moci zpracovat automaticky, doplním data ručně a nebo to "outsourcuju" na děti v rámci nějaké hry za deštivého počasí

Dotaz tedy je. Znáte takové API? Může být i placené. Mě se nepodařilo bohužel najít, a nebo se neumím správně zeptat Googlu :-(

Díky za případnou pomoc

« Poslední změna: 27. 09. 2013, 12:53:39 od Roman Bořánek »


PANKapitanRUM

Re:API: databaze knih
« Odpověď #1 kdy: 26. 09. 2013, 23:45:01 »
Obvykle používané jsou katalogy podle ISBN
http://aleph.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-b&local_base=skc
http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=CNB
Někdy lze stáhnout i DB ISBN kódů na serverech jako Uložto.
Celé api tak je v zásadě o přístupu do DB souboru nebo rozhraní pro komunikaci s webovou stránkou.
Protože Excel umí přistupovat do DB, dá se na to jít i s Excelem.
Dokonce se dají stáhnout ISBN kódy CZ literatury v XLS formátu  ::)

A API pro ISBN kódy je možné nalézt kupodivu na Google -> ISBN API

Ach jak málo lidí dnes myslí  ::) raději píšou post, než aby zadali větu do Google

hermit

Re:API: databaze knih
« Odpověď #2 kdy: 27. 09. 2013, 00:26:51 »
Ach jak málo lidí dnes myslí  ::) raději píšou post, než aby zadali větu do Google

Díky jak jsem psal, tak jsem se ptal, ale blbě.

API Google bohužel nevrací žánry, jinak super i když jazyk mnohdy neodpovida, ale sedí Country

Databáze národní knihovny sice není API, ale robota si napíšu.

Každopádně ještě jednou děkuji ;)