Ako inštalovať z CD do Wine

Ako inštalovať z CD do Wine
« kdy: 28. 07. 2010, 18:33:39 »
Zdravim, mam taky problem. Pod novym ubuntu (10.04) sa mi nedaju instalovat veci pod wine z CD. Problem je jednoduchy. Aby mohli byt spustene je potrebne mat vo vlastnostiach zaskrtnute to aby boli spustitelne pod danym uzivatelom, to vsak pri CD pise chybu ze je to read-only FS.  Co by ste mi poradili? (chcem si nainstalovat po dlhej dobe Diablo II. :)
« Poslední změna: 29. 07. 2010, 08:26:17 od Petr Krčmář »


Re: Ako instalovat z CD (wine)
« Odpověď #1 kdy: 28. 07. 2010, 19:39:24 »
stiahnut najskor na pevny disk?

Re: Ako instalovat z CD (wine)
« Odpověď #2 kdy: 28. 07. 2010, 20:12:50 »
stiahnut najskor na pevny disk?
to som skusal ako prve... vyzaduje to vyslovne instalaciu z CD

Re: Ako inštalovať z CD do Wine
« Odpověď #3 kdy: 30. 07. 2010, 21:52:58 »
Zkus to nainstalovat na pevný disk pod právy roota. Až budeš zadávat instalační cestu, dej tam cestu tvého domovského adresáře k .wine/drive_c/Program Files/..., aby jsi to mohl spouštět jako běžný uživatel. Nevím, ale jednou se mi stalo, že mi "vyplivla" flashka, nešlo do ní zapisovat, jen z ní číst (read only fs, to samé jako ty). Ale jako root jsem k ní měl plný přístup.
Registred Linux user: #511532 :) Arch Linux + XFCE
stopsoftwarepatents.eu

Re: Ako inštalovať z CD do Wine
« Odpověď #4 kdy: 31. 07. 2010, 15:16:20 »
  • Opravdu musí mít soubory právo x, pokud je chceš spustit příkazem $ wine <nazev souboru.exe>?
  • Opravdu to nebude fungovat po překopírování na disk, ale bude to fungovat přímo z CD? (Řekl bych, že Wine vůbec nepozná, jestli daný soubor ze souborového systému leží na CD, nebo kdekoli jinde.)
  • Pokud to tak přesto je, co takhle připojit CD s volbou -o mode=0755?


Michal "Tylnesh" Kohútek

Re: Ako inštalovať z CD do Wine
« Odpověď #5 kdy: 02. 08. 2010, 02:05:07 »
Je to prosté, stačí inštalátor spustiť cez terminál, tým sa to obchádza. Taktiež sa dá skopčiť inštalačné médium do nejakého priečinka a ten vo Wine nastaveniach zadať ako mechaniku...

Jenda

Re: Ako inštalovať z CD do Wine
« Odpověď #6 kdy: 02. 08. 2010, 12:22:25 »
Tohle jsem posílal předevčírem do linux@linux.cz na podobný problém. Nejste vy ten stejný člověk? ;-)

Citace
Nestačil by symlink do ~/.wine/dosdevices? Respektive to lze naklikat ve winecfg na kartě Disky.

Re: Ako inštalovať z CD do Wine
« Odpověď #7 kdy: 02. 08. 2010, 12:40:22 »
  • Řekl bych, že Wine vůbec nepozná, jestli daný soubor ze souborového systému leží na CD, nebo kdekoli jinde.
Tak to jsi asi jeste nevidel Wine odmitat instalaci. Slo o Warcraft III originalni CD kde Wine psal, ze jde o neduveryhodny zdroj a ze to instalovat nebude  ;D