Omezení rychlosti stahování

Xubuntu user

Omezení rychlosti stahování
« kdy: 22. 09. 2013, 09:59:45 »
Ahojte, poprosil by som o radu.  :'(

Pripajam sa k routeru, kde mam pristup k 100kb/s rychlosti. Problem nastava ked cez xubuntu notebook s wifi sa pripojim a zacnem stahovat nieco, tak iny klient pripojeny na router ma velmi pomalu odozvu( dlho mu nacitavaju stranky, ide pomaly internet ). Proste xubuntu ako keby uplne zatazilo router a iny pripojeny si uz "nekecnu".

Na windowse s dualbootom to nerobi. Tak tiez mi vadi, ze ked len v tom xubuntu dam stahovat , taha pekne 100kb/s ako ma, ale ked chcem ist zatial pozerat ine stranky , tak strasne pomala odozva aj natom istom xubuntu. Proste to prerozdelenie rychlosti by som potreboval nejako vyriesit.

Oproti windowsu ked dam stahovat, kludne sa ta rychlos prerozdeli, napr klesne stahovanie na 70kb/s a 30 ostane na stranky (na tu chvilu), alebo ked dam stahovat vo windowse dva subory tak sa snazia rovnomerne stahovat, zato v xubuntu ten prvy ma prioritu a ten druhy ide tak 1kb/s.

Asi som to trosku krkolomne vysvetlil, ale snad to pochopite. Vopred dakujem za kazde rady  :) .

PS chcem to vyriesit na tom xubuntu, nie konfiguraciou routeru...


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Prerozdelenie rychlosti v stahovani cez internet
« Odpověď #1 kdy: 22. 09. 2013, 10:12:00 »
Ach jo, zase abychom vytáhli křišťálovou kouli. Jediné, co vím, že máš Xubuntu a Windows .... Co je to za Xubuntu, co je to za router a co je to za notebook? Bez toho se kloudné odpovědi nedočkáš.

Jenda


t61

Re:Prerozdelenie rychlosti v stahovani cez internet
« Odpověď #3 kdy: 22. 09. 2013, 10:45:18 »
Xubuntu je 13.04 , router je zyxel, ale robi to aj na dlinku, tym padom router z toho vylucujem, pretoze cez windows  mi to nerobi. Pouzivam asus N61VN s tym xubuntu a win 7 a asus eee 1000h s XP a rovnakym xubuntu, a sprava sa to stale rovnako, ci pouzivam jeden alebo druhy asus na stahovanie, ostatni uzivatelia v domacnosti s windowsom proste maju pomaly internet.

Problem je aj ked zacnem nato asus n61VN stahovat a chcem pozerat stranky proste neprerozdeli tu rychlost a internet pozerat ide tak 1-5kb, a stahuje 95kb/s .

Ide mi o to prerozdelenie rychlosti, aby to robilo pol na pol,a ked uz donacita stranku, nech napr pokracuje dalej stahovat naplno..

flack

Re:Prerozdelenie rychlosti v stahovani cez internet
« Odpověď #4 kdy: 22. 09. 2013, 12:35:05 »
Asi to nieje to co chces pocut, kedze neviem v com je problem ma napada jedine tolko. Nainstalovat si do prehliadaca nejaky download manager v ktorom sa  bude dat zadat speedlimit/bandwich. Riesi to len tu situaciu ze ak budes tahovat subor cez tento manager neprekrocis stanovehnu rychlost a ostatne programy, pouzivatelia internetu sa podelia o ten zvysok. 100kB/s je dnes tak malo ze ten router nema co delit.


Jenda

Re:Prerozdelenie rychlosti v stahovani cez internet
« Odpověď #5 kdy: 22. 09. 2013, 12:43:30 »
Buď omezíš přímo na tom notebooku - odkazoval jsem na howto (nebo se to dá i v userspace - hledej trickle nebo netbrake), nebo na routeru; pokud to neumí, tak tam můžeš nahrát nějaké OpenWRT.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Prerozdelenie rychlosti v stahovani cez internet
« Odpověď #6 kdy: 22. 09. 2013, 13:50:41 »
Tak mne napadá, jestli není třeba i novější FW pro router. Také bych zkusil i jinou live distribuci Linuxu, abych věděl, jestli to je problém dané distribuce, nebo linuxu obecně. O síť se Ti stará network manager?

Xubuntu user

Re:Prerozdelenie rychlosti v stahovani cez internet
« Odpověď #7 kdy: 22. 09. 2013, 14:29:33 »
Dakujem vam za rady, najviac by som asi ocenil nejaky program co by obmedzoval rychlost stahovania...

Existuje taka nejaka jednoducha klikacia utilitka, typu ako ma Utorrent ze sa obmedzi kolko ma byt up a download?

Firmware na zyxeli aj dlniku som dal najnovsi z original stranky, ale robilo mi to na kazdej distribucii *ubuntu, a kvoli tomu nechcem teraz skusat ine distra, ked uz som navyknuty a vsetko mam nastavene na xubuntu...

Cize ked vie niekto poradit nejaku jednoduchu utilitku, naj do horneho panela ako si pridavam ostatne utilitky bolo by super :))

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Omezení rychlosti stahování
« Odpověď #8 kdy: 22. 09. 2013, 16:37:01 »
No nevím, jestli je přímo něco klikacího pro Linux, ale pro Firefox určitě.

Jimm

Re:Omezení rychlosti stahování
« Odpověď #9 kdy: 22. 09. 2013, 18:12:24 »
Nebylo by elegantnější při tak pomalém připojení nastavit něco jako lokální qos na tom Ubuntu, kde by prostě síťovka upřednostnila http requesty? Jenže on ten download jede asi také přes http, že? :) Potom možná nainstalovat lokální squid a nechat to na něm, pokud pojede down většího souboru, prostě to přiškrtit.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Omezení rychlosti stahování
« Odpověď #10 kdy: 22. 09. 2013, 18:29:48 »
Elegantnějěí určitě, ale zrovna to není moc klikací a v tomto směru zřejmě chybí dostačující znalosti.

Nebylo by elegantnější při tak pomalém připojení nastavit něco jako lokální qos na tom Ubuntu, kde by prostě síťovka upřednostnila http requesty? Jenže on ten download jede asi také přes http, že? :) Potom možná nainstalovat lokální squid a nechat to na něm, pokud pojede down většího souboru, prostě to přiškrtit.

Xubuntu user

Re:Omezení rychlosti stahování
« Odpověď #11 kdy: 22. 09. 2013, 21:31:49 »
Ten firefox plugin by mohol stacit, viete mi napisat nazov?

Diki

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Omezení rychlosti stahování
« Odpověď #12 kdy: 23. 09. 2013, 13:15:42 »