Zkušenosti s Axfone VPS

Arazime

Zkušenosti s Axfone VPS
« kdy: 19. 09. 2013, 13:23:24 »
Zdravim,
prosim Vas, ma niekto skusenosti s VPS od Axfone?
Tie ceny vyzeraju velmi dobre... Az sa mi to nezda...
« Poslední změna: 19. 09. 2013, 14:43:33 od Petr Krčmář »


Jimm

Re:Zkušenosti s Axfone VPS
« Odpověď #1 kdy: 19. 09. 2013, 17:18:19 »
Vzhledem k ceně bych si to rovnou na měsíc zaplatil a prostě se uvidí...

czipis

  • ***
  • 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s Axfone VPS
« Odpověď #2 kdy: 19. 09. 2013, 17:32:27 »
viz.poznamka
 * Ceny jsou uvedeny po slevě 50% v rámci akce "První platební období za polovic". Slevu 50% je možné čerpat na 1, 3, 6 nebo 12 měsíců u nových objednávek VPS serverů.

Arazime

Re:Zkušenosti s Axfone VPS
« Odpověď #3 kdy: 20. 09. 2013, 17:23:24 »
viz.poznamka
 * Ceny jsou uvedeny po slevě 50% v rámci akce "První platební období za polovic". Slevu 50% je možné čerpat na 1, 3, 6 nebo 12 měsíců u nových objednávek VPS serverů.
Aha... Dakujem... Tak teda u takejto firmy si asi nic neobjednam :) Neznasam taketo uvadzanie cien.

pedro

Re:Zkušenosti s Axfone VPS
« Odpověď #4 kdy: 20. 09. 2013, 18:45:37 »
Já to zrovna zkoušel. Možná jsem měl jen smůlu, ale ...

Takže v neděli večer jsem si objednal na rok 80GB disku, 2GB RAM a 2 CPU. Instalace, respektive rozbalování obrazu stávajícího systému, bylo úplně v pohodě. Nabootováno ze SysRescCD. Reboot do svého systému, pustil jsem pár démonů, které nedělaly nic. Jen alokovaly polovinu z 2GB paměti. Druhá půlka se jevila jako cache. Top ukazoval 10% wait. To mi bylo divné, ale nebylo to nikde znát. Ještě všechno dobré. Začal jsem plnit PostgreSQL.Přiznávám, byla to docela náročná úloha (pro znalé . Osmosis importující do APIDB czech-republic-latest-osm.pbf), tedy na výstupu zabírá příslušná tablespace asi 35GB dat. To už začalo být vážné. I/O wait 98-99%, po několika desítkách minut jsem si myslel, že jsem připojen přes modem 1200bps za socíku přes SPT Telecom. Nekecám - napsal jsem pár písmenek přes ssh a trvalo několik vteřin, než se vypsala na obrazovce. Nicméně import pořád běžel. Load 8-15. Druhý den jsem musel do práce, tak jsem se odhlásil ze screenu a šel spát. Ráno se jdu podívat, co nového. I/O wait kolem 50 %. Koukám, screen je pryč a podle uptime bylo zjevné, že mi to v noci sejmuli nebo se to sejmulo samo. Koukám do logů, sejmuto natvrdo, žádný ACPI event. Databáze rollback, recovery hodinu a čtvrt, kua. Pouštím import znovu. Chvílemi se to chová lépe, load "jen" 4, i/o wait 70-80%. Jdu do práce. přišel mail, že ve čtvrtek se bude na node7 (kde jsem měl VPS), dělat blíže nespecifikovaná asi hodinová údržba. Import kupodivu doběhl a měl začít normální provoz. Zkušenosti z normálního provozu byly takové, že vše bylo asi 2-3x pomalejší, než u WEDOSu, kde jsem měl koniguraci 1CPU a 1GB RAM a swapowal jsem 400-600MB.Takže do konce pětidenního zkušebního období jsem stihl další stěhování k firmě, kde teď testuju a vypadá to velmi dobře. Nebudu dělat reklamu, vím, že pan Kalenda tady ta fóra čte ;-).

Mohla to být smůla, že se něco na node7 porouchalo nebo že to prostě přehnali se zátěží a čtvrteční údržba se týkala přesunu VPS či přidání RAMěti apod., jenže mi končilo zkušební období a vzhledem k nabídce testování VPS jinde jsem udělal ten přesun a nechtěl si zaplatit rok s tím, že to možná bude fungovat.

Celkem to nevidím zase tak zle. V podstatě mi vše vyhovovalo a nic by mi nechybělo, kdyby vše fungovalo adekvátně svižně. Ten noční reboot mě tedy dost naštval, neboť jsem se speciálně dotazoval, jak je to s neplánovanými rebooty. Nemohu tvrdit, že reboot byl udělán operátorem, nicméně neumím si jinak reboot vysvětlit. Kdyby kernel panic, tak to zůstane viset, že. Síťový disk 5GB zdarma je také příjemná věc třeba na zálohování.Tak to berte jako jednu osamocenou zkušenost.


Arazime

Re:Zkušenosti s Axfone VPS
« Odpověď #5 kdy: 10. 10. 2013, 21:25:42 »
A este jedna otazka, ak mozem... Nasiel som toto http://www.exacom.sk/sk/linux-vps maju 2 GB RAM za 7 euro (180 czk) bez DPH na mesiac... Papierovo sam mi to pozdava... Ale nepoznam nikoho, kto u nich skusal... Nenajde sa niekto? (PS: ten datovy limit je v pohode pre mna)

raby

Re:Zkušenosti s Axfone VPS
« Odpověď #6 kdy: 10. 10. 2013, 22:46:00 »
Já mám u Axfone dva servery, jeden soukromý už skoro rok, druhý asi dva měsíce pro firmu kde pracuju - oba zatím bez problémů, úplná spokojenost. Jinak Exacom neznám, ale vypadá to aspoň podle ceny dobře.

Igor

Re:Zkušenosti s Axfone VPS
« Odpověď #7 kdy: 23. 10. 2013, 13:12:28 »
Já to zrovna zkoušel. Možná jsem měl jen smůlu, ale ...

Takže v neděli večer jsem si objednal na rok 80GB disku, 2GB RAM a 2 CPU. Instalace, respektive rozbalování obrazu stávajícího systému, bylo úplně v pohodě. Nabootováno ze SysRescCD. Reboot do svého systému, pustil jsem pár démonů, které nedělaly nic. Jen alokovaly polovinu z 2GB paměti. Druhá půlka se jevila jako cache. Top ukazoval 10% wait. To mi bylo divné, ale nebylo to nikde znát. Ještě všechno dobré. Začal jsem plnit PostgreSQL.Přiznávám, byla to docela náročná úloha (pro znalé . Osmosis importující do APIDB czech-republic-latest-osm.pbf), tedy na výstupu zabírá příslušná tablespace asi 35GB dat. To už začalo být vážné. I/O wait 98-99%, po několika desítkách minut jsem si myslel, že jsem připojen přes modem 1200bps za socíku přes SPT Telecom. Nekecám - napsal jsem pár písmenek přes ssh a trvalo několik vteřin, než se vypsala na obrazovce. Nicméně import pořád běžel. Load 8-15. Druhý den jsem musel do práce, tak jsem se odhlásil ze screenu a šel spát. Ráno se jdu podívat, co nového. I/O wait kolem 50 %. Koukám, screen je pryč a podle uptime bylo zjevné, že mi to v noci sejmuli nebo se to sejmulo samo. Koukám do logů, sejmuto natvrdo, žádný ACPI event. Databáze rollback, recovery hodinu a čtvrt, kua. Pouštím import znovu. Chvílemi se to chová lépe, load "jen" 4, i/o wait 70-80%. Jdu do práce. přišel mail, že ve čtvrtek se bude na node7 (kde jsem měl VPS), dělat blíže nespecifikovaná asi hodinová údržba. Import kupodivu doběhl a měl začít normální provoz. Zkušenosti z normálního provozu byly takové, že vše bylo asi 2-3x pomalejší, než u WEDOSu, kde jsem měl koniguraci 1CPU a 1GB RAM a swapowal jsem 400-600MB.Takže do konce pětidenního zkušebního období jsem stihl další stěhování k firmě, kde teď testuju a vypadá to velmi dobře. Nebudu dělat reklamu, vím, že pan Kalenda tady ta fóra čte ;-).

Mohla to být smůla, že se něco na node7 porouchalo nebo že to prostě přehnali se zátěží a čtvrteční údržba se týkala přesunu VPS či přidání RAMěti apod., jenže mi končilo zkušební období a vzhledem k nabídce testování VPS jinde jsem udělal ten přesun a nechtěl si zaplatit rok s tím, že to možná bude fungovat.

Celkem to nevidím zase tak zle. V podstatě mi vše vyhovovalo a nic by mi nechybělo, kdyby vše fungovalo adekvátně svižně. Ten noční reboot mě tedy dost naštval, neboť jsem se speciálně dotazoval, jak je to s neplánovanými rebooty. Nemohu tvrdit, že reboot byl udělán operátorem, nicméně neumím si jinak reboot vysvětlit. Kdyby kernel panic, tak to zůstane viset, že. Síťový disk 5GB zdarma je také příjemná věc třeba na zálohování.Tak to berte jako jednu osamocenou zkušenost.

Môžeš mi prosím povedať firmu, ktorú si nechcel menovať?

Jan Havlas

Re:Zkušenosti s Axfone VPS
« Odpověď #8 kdy: 13. 03. 2016, 21:20:50 »
Ty vps nefunguji!!! Po telefonicke konzultaci s nejakym expertem na telefonu, kterej nic nevi mam jasno. Jdu jinam!
Test trval 14 dnu.
1) strasne pomalej server neodpovidal zakoupenemu vykonu.
2) reakce na podpore do 2 dnu mailem
3) hodne pomale hdd ( 14 mb/sec )

Petr Dubský

Re:Zkušenosti s Axfone VPS
« Odpověď #9 kdy: 15. 03. 2016, 23:19:36 »
VPS u Axfone moc na ostré servery nedoporučuji. Mám u nich VPS již třetím rokem. Asi tak dva roky vše bylo super. Současný stav je ovšem poněkud jiný. Servery jsou totálně přetížené. V pátek jsem potřeboval restartovat VPS. Serveru bootoval 56 minut. Z toho 30 minut trvalo najetí BIOSu. Na podporu jsem již přestal volat. Pokaždé ta samá písnička. Předáme adminům a oni se ozvou. Omyl, ještě nikdy se sami neozvali. Je to asi dva měsíce, co VSP měli půl denní výpadek. Na podpoře, jsem se dozvěděl, že služba není garantována a to bylo vše. V podstatě jsem měl smůlu. Zajímavé je, že o tom, že by služba nebyla garantována nikde nepíšou a to ani v obchodních podmínkách. Volal jsem jim tak 3x za hodinu, ale nikdo mi nedal potřebné informace. Tedy: Pro testovací VPS server je asi tato služba vhodná (zatím), ale vzhledem k přetížení disků, je otázka času, kdy služba nebude vhodná ani pro testovací účely.
Raději jsem investoval cca 20 tisíc do repasovaného serveru, který jsem umístil do data centra. Vlastně to vyjde i levněji.
Jen pro úsměv, komprimoval jsem web, který má cca 25 GB, tar jsem spustil v pátek a již v úterý pozdě v noci bylo hotovo. Je to úžasná rychlost.
Takže závěrem, nízká cena = něco není v pořádku (a hlavně ani nemají podporu 24/7, tak se modlete, aby se něco nepokazilo v pátek). Jinak službu z vlastní zkušenosti rozhodně NEDOPORUČUJI !!!!!

janek

Re:Zkušenosti s Axfone VPS
« Odpověď #10 kdy: 16. 03. 2016, 15:42:46 »
no, VPS od axfone je jako černý humor. a pokud tam někdo říká, předám adminům, tak to je hloupost. je tam jenom jeden admin pokud vím a ten má jen jednoho učně. ale vzhledem k tomu, že všechno jedou strašně lowcost, tak podle toho vypadajá i jejich HW. Pokud máte někdo nějaké železo v DC Master internet, tak se běžte podívat na RACK axfone. nedávno jsem na to čučel a nevěřil vlastním očím! hromada šrotu a smetí.... a těch malinkatejch NASek, a 2 mikrotiky a jeden malej switch zyxel. Fakt profi řešení :D :D :D  všem dobře radím, honem rychle od nich pryč, a nebo ani nezvažovat k nim jít. verdikt: je to levný a nefungujeto.... tak maximálně na hraní. a to neplatí jen o jejich VPS, ale i o VoIPu který poskytujou atd...

Mám s nima dlouhou zkušenost...

Martin

Re:Zkušenosti s Axfone VPS
« Odpověď #11 kdy: 06. 04. 2016, 10:24:42 »
Ahojte,

prebral som Azofne od pôvodného majiteľa webu.. Mal som tú česť 4 mesiace sa s nimi naťahovať.. nikdy sme nedospeli k riešeniu problémov. Netuším, čo tam majú za chaos, ale naša mailová komunikácia prebiehala štýlom: poslal som mail, prišiel automatický mail s číslom požiadavku a o 1-3dni odpoveď. Keď som pýsal opäť tak som musel znova všetko vysvetliť, pretože si ani nedali tú námahu prečítať históriu alebo sa informovať u "kolegu"... Proste za tie 4 mesiace sme neporiešili ale vôbec nič...

Keď som od nich odchádzal tak in trvalo 3 týždne!!!!! kým poslali podklady do NIC !!!! Neskutočne neprofesionálne a neférové jednanie.

Dodnes mi chodia výzvy na úhradu platby.. i keď už pár týždňov niesom ich zákazníkom a písal opakovane žiadosť o zrušenie týchto výziev..

Proste ako bolo povedané: je to čierny humor a proste CELÉ ZLE!!!!! O Axfone ani len nerozmášľajte a ak ste už u nich, rýchlo preč, lebo akonáhle budete potrebovať niečo riešiť, aj zdanlivo banalitu, budete sa naťahovať týždne a k ničomu nedospejete....

OD Axfone RUKY PREČ!!!!!

uxes

Re:Zkušenosti s Axfone VPS
« Odpověď #12 kdy: 06. 04. 2016, 12:30:08 »
Někdy v roce 2013 jsem si to vyzkoušel na tři Měšice a celkem bez potíží

j0hny

Re:Zkušenosti s Axfone VPS
« Odpověď #13 kdy: 06. 04. 2016, 15:43:30 »
Axfone doporučit rozhodně nemůžu, měli jsme u nich 2 produkční servery a po chybě z jejich strany, kdy došlo k poškození FS (zřejmě nějaký HW problém) nastalo 3 týdenní kolečko s "podporou" kvůli obnově. U jednoho ze serverů jsme museli nakonec udělat reinstal a obnovu DB z naší zálohy (pořád výmluvy, připadalo mi to že zálohu nemají tak okecávají). Naštěstí jsme měli záložní servery u jiného poskytovatele...

Celkově to ve mě působilo dojem 1 nebo maximálně 2 lidí, ktery(ří) na telefonu říkají "předáme adminům" a "na serverovně na to podívají", ale ve finále to dělá všechno jeden člověk.

Ceny dobré, ale do produkce určitě ne, leda jako testovací prostředí.

Lol Phirae

Re:Zkušenosti s Axfone VPS
« Odpověď #14 kdy: 06. 04. 2016, 17:43:20 »
Celkově to ve mě působilo dojem 1 nebo maximálně 2 lidí, ktery(ří) na telefonu říkají "předáme adminům" a "na serverovně na to podívají", ale ve finále to dělá všechno jeden člověk.

Ano, manžel s manželkou v exekuci (viz OR)  ;D ::)