Počet linuxových distribucí

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Počet linuxových distribucí
« Odpověď #15 kdy: 16. 09. 2013, 17:08:34 »
Protoze minimalne polovina to nezvladne.

A je potom možné takového uživatele považovat za uživatele Linuxu? Vždyť práce s repozitáři je základ. Pak se diví, že jim něco nefunguje, když je to třeba jen v nepovoleném repozítáři.

Tak mne napadá, existuje distro, které má vše v jednom repozitáři? Vím, že se o to kdysi pokoušel PCLinuxOS, ale jestli se to dotáhlo do zdárného konce, to netuším ... Nicméně pro lenochy, co se nechtějí učit novým věcem by to bylo asi ideální. Nebo nějaký skript, který by je povolil a na oko sloučil do jednoho?

Takový, Linuxový Windows Update.

Mne to tedy vyhovuje tak, jak to je, ale pro tvůrce nějaké "nové" distribuce by to mohlo být inspirující.



Re:Počet linuxových distribucí
« Odpověď #16 kdy: 16. 09. 2013, 20:44:55 »
Nebo nějaký skript, který by je povolil a na oko sloučil do jednoho?
Není potřeba nic slučovat. Asi všechny dnešní balíčkovače umí s více repozitáři pracovat. A přidání nového repozitáře je jeden příkaz, nainstalování nějakých balíčků druhý. Právě proto mi to hlava nebere, proč má někdo potřebu vytvářet vlastní klon Ubuntu tak, že tam přidá artwork a pár balíčků. Vždyť tím dělá víc škody než užitku...

Ramtech

Re:Počet linuxových distribucí
« Odpověď #17 kdy: 16. 09. 2013, 21:24:34 »
Protoze minimalne polovina to nezvladne.

A je potom možné takového uživatele považovat za uživatele Linuxu? Vždyť práce s repozitáři je základ. Pak se diví, že jim něco nefunguje, když je to třeba jen v nepovoleném repozítáři.

Tak mne napadá, existuje distro, které má vše v jednom repozitáři? Vím, že se o to kdysi pokoušel PCLinuxOS, ale jestli se to dotáhlo do zdárného konce, to netuším ... Nicméně pro lenochy, co se nechtějí učit novým věcem by to bylo asi ideální. Nebo nějaký skript, který by je povolil a na oko sloučil do jednoho?

Takový, Linuxový Windows Update.

Mne to tedy vyhovuje tak, jak to je, ale pro tvůrce nějaké "nové" distribuce by to mohlo být inspirující.

Sabayon má Sabayon-weekly tam je všetko čo má balíček a potom má ešte jeden testovací repozitár

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Počet linuxových distribucí
« Odpověď #18 kdy: 17. 09. 2013, 10:06:11 »
Nebo nějaký skript, který by je povolil a na oko sloučil do jednoho?
Není potřeba nic slučovat. Asi všechny dnešní balíčkovače umí s více repozitáři pracovat. A přidání nového repozitáře je jeden příkaz, nainstalování nějakých balíčků druhý. Právě proto mi to hlava nebere, proč má někdo potřebu vytvářet vlastní klon Ubuntu tak, že tam přidá artwork a pár balíčků. Vždyť tím dělá víc škody než užitku...

Mirku, to já vím, já se nad tím zamýšlel jen z důvodu, že někdo neumí přidat repozitář. Mne to připadá, že takový člověk by neměl v Linuxu co dělat, ale věřím tomu, že jsou tací lidé. S těmi balíčky máš pochopitelně pravdu, vždyť vzpomeňme na největší distrbuci světa Greenie. Promiň stando, ale jeden čas to tu vypadalo, jako když nic jiného fakt není.

Re:Počet linuxových distribucí
« Odpověď #19 kdy: 17. 09. 2013, 16:04:32 »
Mirku, to já vím, já se nad tím zamýšlel jen z důvodu, že někdo neumí přidat repozitář.
To je pak každá rada drahá. Kdo neumí přidat repozitář (a nechce se to naučit), ten prostě není způsobilý spravovat počítač. Dřív nebo později shoří na jiné věci, daleko obtížnější. Nevidím žádný smysl v řešení problému, který řešitelný není. Takoví lidi ať si koupí komerční OS s plnou telefonickou podporou.