YouTube se u O2 seká

tumacek

YouTube se u O2 seká
« kdy: 15. 09. 2013, 11:32:26 »
Ahoj lidi, mam o2 VDSL 20 Mb/s. Obcas sleduji neco na youtube ve kvalite 720p ale me to strasne seka.. bezi asi 30s,seka se to asi 2 minuty....Nevite v cem muze byt problem? Rychlost 20Mb/s snad to staci na online 720p ne? Diky moc za rady.
« Poslední změna: 16. 09. 2013, 13:36:05 od Petr Krčmář »


Re:o2 a Youtube
« Odpověď #1 kdy: 15. 09. 2013, 14:04:34 »
...mam o2 VDSL 20 Mb/s.

Četl sis smlouvu, kterou si při zřizování připojení podepsal?

tumacek

Re:YouTube se u O2 seká
« Odpověď #2 kdy: 16. 09. 2013, 20:16:45 »
Ne...

Re:YouTube se u O2 seká
« Odpověď #3 kdy: 16. 09. 2013, 20:50:17 »
Chyba podepisovat něco co nečteš. Jinak bys věděl, že rychlost je AŽ a jedná se tam hlavně o omezení rychlosti lokalitou, tak o agregaci. Nevím kolik má O2, svého času to bylo 1:50, tedy pokud máš více než jednu 1/50 smluvní rychlosti tak je to ještě OK.

20Mb/s / 50 to je něco okolo (pod) 512Kb/s. Smluvně je to ještě v pořádku ale na stahování videí už to bude málo...

"Reálnou" rychlost si můžeš změřit třeba na speedtest.net

Rychlost to prostě není garantovaná, to by ses nedoplatil, ale je sdílená pro oněch až 50 lidí. Pak to běží podle denní doby a podobně. Teoreticky pak může bejt na jednej takovej lince třeba celá vesnice... Což zase ale nemusí být na škodu, pokud těch uživatelů ve vesnici není tolik a je tam třeba i nová ústředna. :-) (pokud je tam nová ústředna pak jsou zase často starý dráty,... ;D)

Každopádně spousta providerů prodává stejnou rychlost, za nižší cenu a jsou schopni ji i dodat zákazníkovi. Od O2 nic nebrat, služby, ceny, podpora,... katastrofa. Samozřejmě na venkově mnohdy není zbytí, protože O2 z dob Telekomu má natahaný kabely snad i v lese (ale už je zase nemá v novostavbách).

tumacek

Re:YouTube se u O2 seká
« Odpověď #4 kdy: 16. 09. 2013, 21:03:19 »
chtel jsem upc..ale nemam jiny moznost nez o2 :( Jinak kdyz jsem meril na speedtest.net,tak vysledek neni spatny : Download : 22,31Mb/s a upload : 1,97Mb/s


H7

Re:YouTube se u O2 seká
« Odpověď #5 kdy: 16. 09. 2013, 21:08:49 »
Problémy s přehráváním YouTube videí mám na VDSL někdy také a speedtest.net ukazuje poměrně velkou rychlost i na servery v USA. Přijde mi, že buď nestíhá YouTube nebo je někde nějaké selektivní omezení. Také by mě zajímalo, jak zjistit, kde je úzké hrdlo.

Re:YouTube se u O2 seká
« Odpověď #6 kdy: 16. 09. 2013, 21:13:44 »
A měřil si v době kdy ti nejde YT? Nebo to nejde pořád? Dělají to všechna videa?

Ony konkrétní servery YT můžou bejt taky přetížený a některý videa jdou občas pomaleji.

A je taky možný, že O2 úmyslně omezuje rychlost YT pomocí QoS a upřednostňuje jiný požadavky. V dnešní době bude přenos videa z YT tvořit asi většinu síťovýho provozu, tak si možná ulevujou. Jak říkám je to divná firma, síťová neutralita jim normálně nic neříká.

Atlantis

Re:YouTube se u O2 seká
« Odpověď #7 kdy: 16. 09. 2013, 21:53:17 »
Youtube se běžně  načítá úplně debilně bez ohledu na ISP, takže se s tím musíš smířit...Jak teď v poslední době změnili logiku bufferu že se nenačte celý video, ale jen kousek dopředu (takže nejde video otevřít, nechat načíst a kouknout až na načetný), tak je to dost naprd...

Re:YouTube se u O2 seká
« Odpověď #8 kdy: 16. 09. 2013, 23:08:37 »
Co teď aktuálně zkouším tak ano, načte se mi přesně 50 vteřin od aktuálního místa přehrávání. Každopádně i to je dostatečná rezerva pro plynulé přehrávání na "běžném" připojení.

Jinak se mi ale i FULLHD (1080p) videa načítají tak, že to pro plynulé přehrávání stačí. Ale jak jsem říkal, liší se to kus od kusu. 720p, který používám jako nejvyšší rozlišení, protože plynule mě můj HW víc nepřehraje v prohlížeči, se pak stahuje ještě rychleji.

Ale opět to asi bude ovlivněný aktuální zátěží jednotlivých YT serverů. Často přehrávaný videa budou navíc někde nacachovaný takže asi pojedou bez problému.

hugo

Re:YouTube se u O2 seká
« Odpověď #9 kdy: 17. 09. 2013, 08:11:18 »
Problem je v NIXe. Pripojenie k YT nestiha. Jediny ISP o ktorom viem, ze nema s YT problemy je UPC pretoze maju priamy peering s YT. Vyskusane a overene z prvej ruky :)

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:YouTube se u O2 seká
« Odpověď #10 kdy: 17. 09. 2013, 10:49:49 »
Ne, problém není v NIXe, ani v peeringu. Mám taky O2 a naprosto v poho. Problém je v MTU. Schválně se podívej, jakou máš MTU. Zruš automatiku a dej tam natvrdo 1492.

Laďa

Re:YouTube se u O2 seká
« Odpověď #11 kdy: 20. 10. 2013, 21:24:04 »
Můžu se zeptat co je to MTU ? Před 2 měsici jsem u O2 přešel na rychlost 20MB  a videa v hd na youtube šly uplně v pohodě ale od nedavna mi to přehraje video pomalu jen v nejnižší kvalitě. Jinak naměřim přesně těch 20 Mb

Re:YouTube se u O2 seká
« Odpověď #12 kdy: 21. 10. 2013, 01:53:25 »
Můžu se zeptat co je to MTU ? Před 2 měsici jsem u O2 přešel na rychlost 20MB  a videa v hd na youtube šly uplně v pohodě ale od nedavna mi to přehraje video pomalu jen v nejnižší kvalitě. Jinak naměřim přesně těch 20 Mb
http://www.root.cz/clanky/velke-trable-s-malym-mtu/

kvik

Re:YouTube se u O2 seká
« Odpověď #13 kdy: 21. 10. 2013, 16:04:36 »
Ja som rovnaky problem pred casom riesil tiez. Speed testy super, ine stream stranky super, ale youtube ako slimak. Az som zacal podozrievat ISP z throttlingu, ale po case sa to nejak "samo" vyriesilo. Medzi tym som presiel aj na ine DNS(tusim openDNS alebo CZ NIC), mozno to s tym malo nieco spolocne, mozno nie.

Jose

Re:YouTube se u O2 seká
« Odpověď #14 kdy: 21. 10. 2013, 16:18:28 »
Mel jsem podobny problem a po nekolika reklamacich a dusovani se ze je vsechno v poradku jsem se namichl, rozebral VDSL modem od O2 a nad procesor prilepil poradnej chladic, od te doby jede vsechno bez problemu.