Nováček a JavaScript, Python

Nováček a JavaScript, Python
« kdy: 28. 08. 2013, 17:00:46 »
Ahoj,
nie som programator, ale chcel by som. Tak som sa tomu zacal venovat. Python preto, ze je to mozno najlepsie pre niekoho kto nema predosle IT, strojove vzdelanie.
Zaregistroval som sa na tento kurz:
Kód: [Vybrat]
https://www.coursera.org/course/programming1 Je to uvod do programovania ( po ich Computer science ) a robi sa to v Pytone. Ale nedavno som pocul, ze MIT zacalo ucit studentov programovania nie volakedajsim LISPom (scheme) ale Pythonom, ale neviem sa dopatrach ich kurzov.
1, Mate niekto link na ich free kurz ?
Pythonu neviem ci sa chcem a budem venovat. Iba sa to ucim a uvidim co mi to prinesie. Cize z pohladu inych, taky zbytocny knihovy programator.

Mam vsak aj prakticku oblast, ktorej by som sa chcel venovat; ale ta je bohuzial v JavaScripte, ktory samozrejme tiez neovladam. Teda potrebujem sa JS naucit tak, aby som si mohol kodit svoje veci, ktore uz teraz potrebujem, ale neviem si to spravit bohuzial. Nejedna sa o ziadne web veci. Ide o bota - program do jednej hry, ktory vykonava nejaku rutinu, ktoru mu predom naprogramujem. Nie som teenager, ale je to pre mna dolezite, tak sa prosim neposmievajte. Uviedol som to iba pretoze nechcem stracat cas webovskym JS, aj ked neviem ci sa to tam bude objavovat. Vygooglil som si tieto 'vraj' dobre knihy, z ktorych by som sa mal ucit:
JavaScript: The Definitive Guide, 6th Edition
JavaScript: The Missing Manual
JavaScript: The Good Parts
Object-Oriented JavaScript: Create scalable, reusable high-quality JavaScript applications and libraries
EloquentJavascript.net

ale su stare a neviem ci su zamerane vacsinou na webove veci a aplikacie. 2, Preto by som vas poprosil poradit nejaku inu knihy, mozno novu, ktoru som este neobjavil, z ktorej by sa oplatilo ucit. Ja som sa uz zacal ucit z tej poslednej v zozname, ale nebol som s tym spokojny, musel som prestat. Autor vobec nevysvetloval niektore veci, ktore sa riesili v prikladoch, ktore tam su a aj ktore by som mal ja pisat. Ma to byt pre uplnych zaciatocnikov, ale vynechava veci.  Napr. vsade pokym som to cital pouzival iba jedno '='. Potom prisiel ukazkovy priklad, kde zrazu pouzil dve '==' a ja som nevedel preco. Vypatral som, ze = sluzi na priradovanie a == na 'equality check'. No ale autor uplne vynechal vysvetlenie, tak sa seriem aj na jeho knihu.
Osobne by som najradsej siahol po tejto 'JavaScript: The Definitive Guide, 6th Edition', ale je stara, neviem na co zamerana, a neviem ci su tam aj priklady alebo len teoria.


A este ktore vyvojove prostedie ( nieco kde napisem holy kod a chcem vidiet co to bude robit ) mam pouzit pre skusanie svojich kodov pre JS a aj pre Python (ten uz ma v sebe dake IDLE, asi je to ono).


Dakujem
« Poslední změna: 28. 08. 2013, 17:33:35 od Petr Krčmář »


pomgoe

Re:Nováček a JavaScript, Python
« Odpověď #1 kdy: 28. 08. 2013, 20:15:31 »
MIT kurz programování v pythonu už bohužel skončil. Pravděpodobně se ale znovu otevře teď na podzim. Sám jsem se účastnil ale vykašlal jsem se na to po 1. zkoušce. To ale nebyla chyba kurzu, ten byl vynikající (možná trošku velký důraz na rekurzivní funkce).

Re:Nováček a JavaScript, Python
« Odpověď #2 kdy: 28. 08. 2013, 20:27:42 »
MIT kurz programování v pythonu už bohužel skončil. Pravděpodobně se ale znovu otevře teď na podzim. Sám jsem se účastnil ale vykašlal jsem se na to po 1. zkoušce. To ale nebyla chyba kurzu, ten byl vynikající (možná trošku velký důraz na rekurzivní funkce).

ten kurz je tusim plateny, ci nie ?

pomgoe

Re:Nováček a JavaScript, Python
« Odpověď #3 kdy: 28. 08. 2013, 20:34:28 »
Teď už možná jo. Na jaře ještě nebyl ale mluvilo se o tom, že by v budoucnu mohl být placený jenom  ten certifikát. Tzn. kurz samotný bude zdarma a jestli chceš certifikát tak si zaplať. Věci se ale můžou měnit, teď jsem to dlouho nesledoval takže je to klidně možné.