Rdiff-backup daily

AN

Rdiff-backup daily
« kdy: 15. 08. 2013, 21:39:20 »
Dobrý den,

Momentálně řeším zálohování serveru pomocí rdiff-backup. Vše běží jak má. Zálohy si řeším manuálně. Momentálně jsem se dostal do situace, kdy bych upřednostnil automatickou zálohu. Tak jsem si v cron.daily nastavil následovně automatickou zálohu:


Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash
test -x /usr/bin/rdiff-backup || exit 0
logger "rdiff_backup_home: delete old backups (>30 jours)"
/usr/bin/rdiff-backup --remove-older-than 30D --force /backup/test2
logger "rdiff_backup_home:  backup directory /backup/test (files <50Mo only)."
/usr/bin/rdiff-backup --max-file-size 50000000 /backup/test /backup/test2
logger "rdiff_backup_home: end back up."

Tohle nastavení mi funguje. Je to super ale postrádám jednu důležitou věc. Mám VPS server, který slouží jen pro zálohy. Příkaz z cronu, který je výše řeší zálohování, které ukládá na lokální server ale mě by zajímalo, zda-li jde takto stejně zálohovat i na vzdálený server (ten již slouží na zálohy).

Uvědomuji si, že pokud si nastavím v cronu, aby se všechny zálohy, všech webů a aplikací dávali do jedné složky, že poté přenést jednu složku na vzdálený server už není takový problém. Ale i přes to by mě to zajímalo, zda-li to jde.

Děkuji za rady :)


anonym

Re:Rdiff-backup daily
« Odpověď #1 kdy: 15. 08. 2013, 22:41:26 »
rdiff-backup user@hostname.net::/remote-dir local-dir

jako dobra rada je tu zalohu iniciovat ze vzdalenyho stroje - pokud ti nekdo ovladne tvuj primarni server, tak nemuze primo smazat/poskodit vsechny zalohy

AN

Re:Rdiff-backup daily
« Odpověď #2 kdy: 16. 08. 2013, 10:29:27 »
Díky za reakci. Tento příkaz znám. Mě spíše zajímalo, zda-li jde nějak tohle nastavit do cronu. Aby se to automaticky posílalo na vzdálený server.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rdiff-backup daily
« Odpověď #3 kdy: 16. 08. 2013, 11:28:10 »
Tak si to, proboha, zkuste. Narvete to do cronu, vyreste si prihlasovani na ssh pres klice a uvidite. Nepredpokladam, ze by autori implementovali nejaka opatreni proti pouziti rdiff-backup z cronu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rdiff-backup daily
« Odpověď #4 kdy: 16. 08. 2013, 11:42:39 »
BTW, z toho cronu bych nepoustel rovnou rdiff-backup, ale nejaky skript. Bylo by vhodne minimalne otestovat exit status a alespon zalogovat, ze nebyl 0. A eventuelne zjistit, co se stane, kdyz rdiff-backup nedobehne uspesne do konce a v jakem stavu je v takovem pripade zaloha. Je to na dalku a treba vam muze zuchnou spojeni.